اگر مشغول خواندن اين مطلب هستيد، به احتمال زياد اينستاگرام بلاک شده است و ديگر نمي توانيد کارهايي مانند فالو، لايک و کامنت گذاشتن را انجام دهيد.

در اين حالت شما با پيغام Action Blocked روبرو خواهيد شد. دقت داشته باشيد که بلاک شدن در ايسنتاگرام براي فعاليت هاي اينستاگرامي مثل کامنت گذاشتن است و با تعليق کامل اکانت (Instagram suspension) تفاوت دارد.

اما چرا اينستاگرام ما را بلاک مي کند و چگونه مي توانيم از بلاک اينستاگرام خارج شويم؟ امروز در لمفا قصد داريد به طور کامل در مورد اين مسئله صحبت کنيم و به ۲ سوال اساسي شما پاسخ بدهيم:

  1. اينستاگرام چرا يک حساب را بلاک مي کند؟
  2. چگونه مي توان از بلاک اينستاگرام خارج شد؟

پس چنانچه مسدودي حساب اينستاگرام، مساله شما هم هست. حتماً اين مقاله را تا انتها بخوانيد.

چرا اينستاگرام ما را بلاک مي کند؟

اينستاگرام در بسياري موارد سخت گيري دارد. تمام آنها هم به مواردي مربوط مي شوند که احساس کند شما مشغول اسپم کردن (يعني توليد اطلاعات هرز و بي فايده، ايجاد مزاحمت براي کاربران ديگر يا حتي ساختن اکانت هاي تقلبي و فيک) هستيد.

وقتي اينستاگرام کوچک ترين نشانه اي از اسپم را ببيند، يک اکانت را بلاک خواهد کرد. که يعني دسترسي شما را براي کامنت گذاشتن، لايک کردن يا فالو کردن افراد محدود مي کند.

پس به صورت کلي، پيشنهاد ما اين است که از فعاليت بيش از حد براي جذب فالوورهاي بيشتر يا ارسال پيام هايي که ممکن است براي ديگران مزاحمت ايجاد کنند، خودداري نماييد.

توجه داشته باشيد که سيستم بلاک Instagram به طور اتوماتيک افراد خاطي را تشخيص مي دهد و بنابراين گاهي پيش مي آيد که حتي در نتيجه يک اشتباه کوچک و غير عمدي، اکانت شما مسدود شود.

بدترين قسمت اين سناريو آن است که هيچ نشانه اي براي اينکه بدانيد چرا در اينستاگرام مسدود شده ايد وجود ندارد. اينستاگرام حتي هشدار يا پيغامي در مورد مسدود شدن به شما نخواهد داد و دليل آن را هم به شما نمي گويد.

بله! همانطور که متوجه شديد، ۱ حرکت اشتباه کافي است تا خشم خدايان اينستاگرام را احساس کنيد و هيچ دليلي هم براي اين موضوع به شما داده نمي شود. ولی لازم نيست نگران نباشيد!

ما در اين پست لمفا به شما دلايل مختلف بلاک شدن و روش خارج شدن از بلاک اينستاگرام را آموزش خواهيم داد.

بررسي دلايل مختلف بلاک شدن در اينستاگرام

ابتدا بگذاريد به بررسي دلايلي بپردازيم که ممکن است اينستاگرام شما را مسدود کرده باشد. با خواندن اين دلايل، شما به راحتي مي توانيد از مسدود شدن اکانت خود در اينستاگرام پيش گيري کنيد و خيالتان ساده و بی دردسر باشد که هيچوقت به مشکلي در اين زمينه بر نمي خوريد.

چنانچه در حال حاضر، اکانت Instagram شما مسدود شده است، سعي کنيد دليل آن را از ليست زير پيدا کنيد و سپس براي رفع بلاک خود، به بخش بعدي مقاله برويد.

۱- در اينستاگرام خود پست داشته باشيد

خب، ممکن است که شما به تازگي اکانت خود را ايجاد کرده باشيد و اکنون امکان لايک و کامنت گذاشتن نداشته باشيد. دليل اين موضوع آن است که اينستاگرام شما را به عنوان يک ربات در نظر گرفته، چون هيچ پستي در صفحه خود منتشر نکرده ايد.

بنابراين هميشه هنگام باز کردن حساب، مطمئن باشيد که چندين عکس مختلف در پروفايل خود قرار داده ايد. شايد ۱۰ پست مختلف براي آغاز معقول باشيد. البته، خواهشاً همه اين پست ها را به صورت يک باره در صفحه خود قرار ندهيد و به مرور زمان آنها را منتشر کنيد.

۲- اطلاعات حساب خود را تکميل کنيد

آيا پروفايل اينستاگرام خود را کامل نکرده ايد؟ مثلاً پروفايل شما داراي عکس اصلي يا بيوگرافي کوتاهي نيست؟ بنابراين به احتمال زياد، اينستاگرام به دليل ناقص بودن حساب، شما را به عنوان يک ربات (يعني يک کاربر غير واقعي) شناسايي کرده است و تصميم گرفته اکانت شما را مسدود کند. بنابراين بهتر است براي خارج شدن از بلاک اينستاگرام، هر چه زودتر اطلاعات پروفايل خود را کامل کنيد.

۳- از گذاشتن پست هاي بي رويه خودداري کنيد

آيا به صورت پشت سر هم پست مي گذاريد؟ بنابراين احتمالاً دليل بلاک شدن شما همين باشد. اينستاگرام اکانت هايي که پست هاي بيش از اندازه مي گذارند را به عنوان اسپمر (حسابي که اسپم مي کند) مي شناسد و ممکن است آنها را مسدود کند. راه حل ساده است. به طور منظم پست ارسال کنيد و عکس هاي خود را در Instagram بگذاريد. ولی از زياده روي کردن خودداري کنيد.

 

۴- بيش از حد لايک کردن باعث بلاک مي شود

لايک بيش از حد پست هاي ديگران هم، قطعا موجب ممنوعيت و بلاک شدن شما مي شود. چرا که بسياري از افراد همه پست ها را لايک مي کنند تا بيشتر توسط ديگران ديده شوند. طبق قوانين اينستاگرام، شما در يک ساعت حداکثر ۳۵۰ بار مجاز هستيد که عکس ها و ويدئو هاي ديگران را لايک کنيد. پيشنهاد مي کنيم براي رهايي از بلاک شدن در Instagram، بيشتر از اين حد مجاز لايک نکنيد.

۵- فالو کردن بيش از حد هم مسدودي مي آورد

فالو کردن بيش از حد افراد در اينستاگرام هم يک فعاليت اسپم در نظر گرفته شده است و Instagram شما را به عنوان يک ربات شناسايي مي کند. بنابراين چنانچه در چند وقت گذشته بيش از حد افراد ديگر را دنبال کرده ايد، شايد به همين دليل است که اکانت شما بلاک شده است.

در چنين شرايطي، براي حل بلاک اينستاگرام خود، بهتر است از اين به بعد، در يک ساعت بيش از ۲۰ نفر را فالو نکنيد. همچنين به اين نکته هم دقت داشته باشيد که حداکثر تعداد فالوهاي شما مي تواند ۷۵۰۰ نفر باشد. بنابراين لازم نيست چندان عجله اي براي فالو کردن غريبه ها به خرج دهيد.

 

۶- تکرار بيش از حد، بلاک شدن در پي دارد!

اگر پست ها، اموجي ها و کامنت هاي شما بيش از حد تکراري باشند، به محض اينکه Instagram متوجه اين تکرار شود، به سرعت شما را بلاک مي کند و اجازه پست گذاشتن يا کامنت دادن را از شما مي گيرد. ولی تا کي؟ هيچ کس به درستي نمي داند.

البته طبق گفته کاربراني که در اين زمينه تجربه دارند، چنانچه شما پيغام Action Blocked را از اينستاگرام دريافت کرده باشيد، اينستاگرام از چند ساعت تا چند هفته شما را در حالت مسدوديت نگه خواهد داشت. ما در ادامه اين پست، جزئيات بيشتري در اين زمينه در اختيار شما قرار خواهيم داد.

۷- از منشن کردن بيش از حد افراد ديگر پرهيز کنيد!

يکي ديگر از مواردي که به بلاک شدن در اينستاگرام منجر مي شود، منشن (mention) کردن يا خطاب قرار دادن بيش از حد ديگران است. چنانچه معني منشن کردن را نمي دانيد، منظور وقتي است که شما از علامت @ استفاده مي کنيد.

بهتر است که در پست ها و کامنت هاي خود، بيش از حد ديگران را mention نکنيد. در واقع، اينجا هم همان بحث تکرار و زياده روي وجود دارد. اين مساله به خصوص زماني حائز اهميّت است که شما افرادي را منشن کنيد که در ليست فالوورهاي شما نباشند.

تا جاي ممکن از اينکار پرهيز کنيد تا حساب کاربري شما در امنيت باقي بماند. همچنين لازم مي دانم بگويم که اين اتفاق بيشتر زماني مي افتد که عکس شما در رقابت هاي اينستاگرامي برنده شده باشد و بخواهيد ازکساني که به شما تبريک گفته اند، تشکر کنيد.

 

۸- از ربات هاي لايک و فالو اينستاگرام به دقت استفاده کنيد

همانطور که احتمالاً مي دانيد، ربات هايي در اينستاگرام وجود دارند که از طرف شما به لايک، فالو و کامنت گذاشتن براي بقيه مي پردازند. براي مثال، مي تواند به ربات افزايش فالوور اينستاگرام خود ما اشاره کرد.

اين ربات ها هر چند در افزايش فالوورهاي شما بسيار تاثيرگذارند، ولی زياده روي در آنها مي تواند بسيار خطرناک باشد. چون اينستاگرام فعاليت اين ربات ها را تائيد نمي کند (چون درآمد تبليغات خود Instagram را کاهش مي دهند.) بنابراين شما بايد با ملاحظه از اين ربات ها استفاده کنيد.

براي اينکه مطمئن شويد ربات شما هيچوقت باعث مسدودي حسابتان نمي شود، به دو مساله دقت کنيد. اول اينکه هنگام تنظيم ربات، از زياد کردن بيش از حد فعاليت آنها خودداري کنيد (براي مثال، تعداد معقول لايک، همان ۱۵ يا ۲۰ لايک است). به علاوه رباتي را انتخاب کنيد که فعاليت هاي آن متنوع و طبيعي باشد.

۹- به قوانين اينستاگرام دقت کنيد

ناديده گرفتن قوانين اينستاگرام يکي ديگر از دلايل بلاک شدن شماست. بنابراين از شما مي خواهيم چنانچه در مورد ماهيت فعاليت هاي خود شک داريد، حتماً يک بار قوانين اينستاگرام را مطالعه کنيد.

وقتي که اينستاگرام شما بلاک مي شود معمولا ۳ ساعت، تا ۴ هفته طول مي کشد (خيلي طولاني است؟ دقيقاً براي همين است که بايد مواردي که در بخش قبلي ذکر شد را رعايت کنيد) تا مجددا حساب کاربري شما فعال شود.

ولی چه کاري مي توان انجام داد تا اين پروسه سريعتر انجام شود؟ براي اين منظور مي توانيد درخواستي به اينستاگرام بفرستيد تا حساب شما را مجددا بررسي کند. چگونه؟ در ادامه، چند روش مختلف براي ارتباط با Instagram را به شما آموزش مي دهيم.

۱- ثبت درخواست رفع بلاک هنگام مشاهده پيغام Action Blocked

همانطور که گفتيم، زماني که شما پيغام Action Blocked را دريافت مي کند، بدان معني است که حساب شما بلاک شده است. زماني که اين پيغام را دريافت کرديد، گزينه Tell Us را فشار دهيد تا بتوانيد به اينستاگرام در مورد اشتباه پيش آمده بنويسيد.

پس از آنکه دکمه Tell Us را فشار داديد، ايستاگرام (به احتمال زياد از طريق آدرس ايميل) از شما مي خواهد اطلاعاتي امنيتي را تکميل کنيد و سپس درخواست مي کند که عکس خودتان را برايش ارسال کنيد تا مطمئن شود شما يک آدم واقعي هستيد. بنابراين از ارسال عکس به اينستاگرام، حساب کاربري شما نهايتاً بنابراين از چند روز دوباره فعال مي شود.

 

۲- ثبت درخواست رفع بلاک از طريق بخش تنظيمات

از برنامه اينستاگرام به صفحه پروفايل اينستاگرام تان برويد و وارد گزينه تنظيمات يا Options شويد (يعني همان آيکن چرخ دنده در گوشه سمت راست – بالاي صفحه). حالا در صفحه تنظيمات پايين برويد و گزينه Report a Problem را پيدا و انتخاب کنيد.

در اينجا شما مي توانيد مسائل مختلف را به Instagram گزارش دهيد. از بين گزينه ها، مورد Something isn’t Working را انتخاب کنيد. حالا فرم را با درخواستي براي رفع بلاک پر کرده و دکمه ارسال را فشار دهيد. يک نمونه از متني که مي توانيد براي اينستاگرام بفرستيد در زير آمده است:

?Hi, I’ve noticed that my Instagram account has been suspended. I don’t know the reason for this blockage, but you should know that I’m a real person. Would you please recheck my suspension

 

۳-  پر کردن فرم وب سايت اينستاگرام براي رفع مسدودي

راه حل بعدي که براي شما وجود دارد، اين است که به سايت اصلي اينستاگرام مراجعه کنيد و فرم گزارش حساب هک شده را تکميل کنيد. در اين حالت، شما به Instagram گزارش مي دهيد که حساب شما هک شده است و اکنون توسط شخص ديگري استفاده مي شود. بنابراين اينستاگرام بنابراين از اطمينان از اينکه شما صاحب واقعي حساب هستيد، صفحه شما را از بلاک خارج مي کند.

 

روش هاي ديگر براي از بين بردن بلاک Instagram

  1. بيوگرافي يا bio اينستاگرام خود را ويرايش کنيد.
  2. اينستاگرام را از روي سيستم عامل گوشي پاک کنيد و مجدد نصب کنيد. توجه داشته باشيد که قبل از پاک کردن برنامه اينستاگرام، از اطلاعات خودتان نسخه پشتيبان تهيه کنيد.
  3. و البته مطمئن ترين راه براي رفع بلاک Instagram: کمي صبر داشته باشيد و منتظر بمانيد تا اينستاگرام بعد از مدتي، خودش مسدودي شما را از بين ببرد.

سخن نهايي

ما سعي کرديم تمام موارد مختلفي که منجر به بلاک شدن اکانت Instagram مي شوند و راه حل تمام آنها را طي اين پست با شما در ميان بگذاريم. اميدوارم اين موارد به رفع بلاک شما کمک کنند. در نهايت از شما دعوت مي کنم چنانچه سوال ديگري در مورد اين نوشته داريد، يا حتي چنانچه اين مطلب به رفع بلاک شما کمک کرده است، حتماً از طريق بخش نظرات، اين موضوع را به ما اطلاع دهيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *