شما هم جزء افرادي هستيد که دوست نداريد پست هايتان را هر کسي ببيند؟ يا دوست نداريد هر کسي که بخواهد شما را دنبال کند؟ چنانچه اينطور باشيد جاي درستي آمديد. چون در اين مقاله مي خواهيم قفل (Private) کردن صفحه اينستاگرام را قدم به قدم و به همراه تصوير ياد بگيريم! اصلا هم نگران نباشيد چون قفل کردن حساب کاربري اينستاگرام بيشتر از يک دقيقه طول نمي کشد!

با قفل (Private) کردن پيج اينستاگرام چه اتفاقي مي افتد؟

خيلي ها هستند که دوست ندارند مطالبشان در اينستاگرام را همه ببينند (حسابي در اينستاگرام که همه به آن دسترسي دارند، حساب عمومي يا public اينستاگرام است). شما هم ممکن است از اين دسته باشيد. يعني عکس ها و ويدئو هاي شخصي داشته باشيد و ترجيح مي دهيد فقط دوستان شما حق ديدن آن را داشته باشند. در اين صورت لازم است پيج اينستاگرام خود را قفل کنيد. به اين ترتيب:
  • فقط دوستان (فالوورها) به حساب شما دسترسي دارند: بعد از خصوصي (private) شدن حساب اينستاگرام، فقط کساني مي توانند به پست هاي صفحه شما دسترسي داشته باشند که شما را دنبال مي کنند (يعني جزو فالوورهاي شما هستند.)
  • هر کس بخواهد پست هاي شما را ببيند، بايد درخواست دوستي بدهد: اگر هم فرد جديدي بخواهد شما را دنبال کند و مطالب شما را مشاهده نمايد، بايد درخواست follow براي پيج شما ثبت کند.
به اين ترتيب از طريق نوتيفيکشن يک درخواست براي شما ارسال مي شود و تنها بعد از تائيد شماست که به اکانت دسترسي خواهد داشت. به اين ترتيب مطمئن مي شويد هيچ کس خارج از محدوده تائيد شده شما به پست ها دسترسي نخواهد داشت. همانطور که احتمالاً فهميده باشيد، با پرايوت کردن حساب اينستاگرام، همچنان فالوورهاي فعلي شما به آن دسترسي خواهند داشت. اما چنانچه نخواهيد اين افراد به حساب شما دسترسي داشته باشند چه؟ خيلي ساده مي توانيد آنها را بلاک کنيد تا از دايره فالوورهاي شما حذف شوند. (نکتۀ حرفه اي: با درنظر گرفتن اينکه در حالت بلاک، آنها به کلي به شما دسترسي نخواهند داشت، مي توانيد بعد از اينکه آنها را بلاک کرديد و از ليست فالوورهاي شما حذف شدند، دوباره آنها را از حالت بلاک خارج کنيد.) اتفاق ديگري که با قفل کردن پيج اينستاگرام مي افتد و بايد در جريان آن باشيد اين است که شما از فهرست جستجوي هشتگ در اينستاگرام حذف مي شويد. مثلا فرض کنيد که شما طبيعت گردي رفته ايد و چندتا عکس جذاب و خوشگل با هشتگ #طبيعت_گردي پست کرده ايد. چنانچه صفحه شما عمومي باشد و شخصي هشتگ #طبيعت_گردي را جست و جو کند، ممکن است که پست شما هم براي او نمايش داده بشود. ولي چنانچه پيج خودتان را قفل کنيد ديگر در اين جستجوها نمايش داده نمي شويد.

چگونه پيج اينستاگرام را قفل کنيم؟

حالا با چند قدم ساده و تصويري قفل کردن (يا همان پرايوت کردن) اينستاگرام را با هم مرور مي کنيم. همانطور که گفتيم، يک دقيقه اي کار انجام خواهد شد. براي راحتي کار شما، اين آموزش به همراه تصوير داده مي شود. (اين راهنما براي گوشي هاي اندرويدي و آيفوني هر دو کاربرد دارد.)

قدم اول: وارد صفحۀ اينستاگرام خود شويد!

براي اينکه پيج اينستاگرام را قفل بکنيد اول بايد وارد صفحه شخصي خودتان در اينستاگرام بشويد. براي اين کار کافي است روي آيکون آدمي که در پايين سمت راست صفحه وجود دارد کليک کنيد.  

قدم دوم: وارد بخش تنظيمات حساب خود شويد

حالا از طريق صفحه شخصي خود، بايد وارد تنظيمات شويد. در بالاي صفحه سمت راست، يک علامت سه خطي مي بينيد. چنانچه روي اين آيکون کليک کنيد يک منو باز مي شود.   بعد از اينکه روي آيگون سه خط کليک کرديد، منوي برنامه باز خواهد شد. در اين قسمت بايد روي آيکون تنظيمات (settings) لمس کنيد.   توجه داشته باشيد که اين عکس ها مربوط به آخرين به روز رساني اينستاگرام است و چنانچه محيطي که شما روي گوشي خودتان مي بينيد با اين فرق دارد، حتما به روز رساني انجام بدهيد. در ضمن چنانچه يادتان باشد زماني محيط اينستاگرام سيستم عامل آندرويد با آيفون (ios) کمي تفاوت داشت ولي با به روز رساني جديد ديگر اين تفاوت از بين مي رود. ولی اگر شما از ورژن هاي قبلي هم استفاده مي کنيد هيچ عيبي ندارد! چون فقط کافي است که به دنبال گزينه تنظيمات يا همان settings باشيد.

پيج اينستاگرام را قفل کنيد!

بعد از اينکه وارد صفحه تنظيمات خواهيد  شد. چنانچه همين صفحه را کمي به پايين بکشيد عبارت “Private Account” را خواهيد ديد که يک دکمه هم جلوي آن قرار دارد. چنانچه رنگ اين دکمه آبي باشد اين يعني حساب کاربري شما شخصي شده و به عبارت ديگر پيج اينستاگرام تان را قفل کرده ايد.   همانطور که در عکس مي بينيد چنانچه اين گزينه به رنگ آبي باشد به اين معني است که شما پيج تان را قفل کرده ايد!

ياد گرفتيد…؟

همان اول مقاله هم يادتان باشد گفتم که قفل کردن پيج اينستاگرام اصلا کار سختي نيست! حتي حدس مي زنم که انجام اين کار بيشتر از ۱ دقيقه وقت شما را نگرفته است! چنانچه در اين مورد سوالي داشته باشيد حتما براي ما بفرستيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *