کسب بک لينک رايگان کار سختي نيست ولی همانطور که حتماً مي دانيد لينک بيلدينگ يک موضوع بسيار مهم است و چنانچه به صورت اشتباه آنرا به کار ببريد ممکن است به سايت خودتان صدمه بزنيد. راههاي براي دريافت بک لينک رايگان وجود دارد که در اين مقاله به بررسي چند مورد از آنها ميپردازيم.

بک لينک رايگان با سوشيال مارکتينگ

امروزه خيلي از متخصصان حوزه سئو و بازاريابي ، شبکه هاي اجتماعي را جايگزيني قدرتمند براي موتورهاي جستجو مي دانند ! البته اين موضوع به طور مطلق صحيح نيست ولی نمي توان اهميت شبکه هاي اجتماعي را نيز ناديده گرفت. شبکه هاي اجتماعي معتبر نزد موتورهاي جستجو بخصوص گوگل نيز اهميت ويژه اي دارند و چنانچه بتوانيد فعاليت لينک بيلدينگ خود را بيشتر در آنها متمرکز کنيد مسلماً بازدهي فوق العاده اي خواهيد داشت. از جمله شبکه هاي اجتماعي معتبر ميتوانيم به فيس بوک ، گوگل پلاس ، لينکدين ، توييتر ، کلوب و … اشاره کرد. شما بنابراين از عضويت در هرکدام از اين شبکه ها علاوه بر به اشتراک گذاري لينک مقالات خود ميتوانيد با ساخت صفحه اختصاصي براي سايت خود ، يک لينک مستقيم به صفحه اصلي سايت تان ارجاع دهيد. سوشيال مارکتينگ يکي از بهترين روشهاي دريافت بک لينک رايگان است بنابراين سعي کنيد حتماً از آن استفاده کنيد.

دريافت بک لينک رايگان با توليد محتوا

توليد محتواي با کيفيت يکي از روش هاي مفيد در افزايش بازديد سايت و دريافت بک لينک رايگان و طبيعي است؛ با انتشار مقالات با کيفيت بالا احتمال اينکه مقالات شما در ديگر وبسايت ها و وبلاگ هاي مرتبط بازنشر شده و يا به آن اشاره شود بيشتر ميشود. اگر روند انتشار مقالات با کيفيت تان ادامه داشته باشد مطمئناً از طرف سايت هاي معتبر مرتبط با حوزه شما نيز به همين روش بکلينک هاي بسيار با کيفيتي دريافت خواهيد کرد.

فعاليت در انجمن هاي گفتگو و گرفتن بک لينک مجاني

انجمن هاي بزرگ زيادي هستند که براي فعاليت مثبت شما اهميت قائلند؛ در اين انجمن ها شما ميتوانيد مقالات اختصاصي خودتان را بازنشر کنيد و در انتها يک لينک منبع به سايت خودتان بدهيد. البته در بعضي از انجمن ها امکان درج لينک در متن تاپيک نيز وجود دارد ولی بايد دقت کنيد که چگونه و به چه کلماتي لينک مي دهيد و آنقدر تاپيک را لينک گذاري نکنيد که به عنوان تبليغات تاپيک شما را حذف کنند. يک نکته مهم: سعي کنيد اين فعاليت را در انجمن هايي انجام دهيد که پربازديد و فعال باشند ؛ تاپيک شما چنانچه مورد بحث ديگر کاربران قرار گيرد و داغ شود تاثير بسيار بالاتري براي شما خواهد داشت . در ضمن در صورت امکان سعي کنيد عنوان تاپيک و عنوان مقاله اصلي در سايت شما يکسان نباشد.

گرفتن بک لينک از طريق نظردهي در سايتهاي مرتبط

معمولاً اکثر سايت ها، امکان درج نظر براي کاربران خود را فراهم مي کنند و همراه با نظر کاربر ، آدرس وبسايت يا وبلاگ او را نيز لينک مي کنند. چنانچه عادت به وبگردي زياد داريد و وقت خود را صرف خواندن مقالات مختلف در سايت هاي گوناگون ميکنيد بنابراين چرا از اينکار خود يک استفاده مفيد نميبريد؟ از همين امروز آغاز کنيد و هر مقاله اي را که ميخوانيد با يک نظر هم از نويسنده مقاله تشکر کنيد(نقد ، پيشنهاد) و هم يک امتياز مثبت براي خودتان کسب کنيد !  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *