الگوريتم اينستاگرام به گونه ايست که دائما در تلاش براي محافظت از اين شبکه اجتماعي روياروي اسپم ها و ربات ها مي باشد. مهم ترين روش افزايش امنيت محدود کردن کاربراني است که مزاحمت ايجاد مي کنند و يا از طريق روش هاي غير قانوني به دنبال افزايش فالوور اکانت اينستاگرام خود هستند. شادوبن اينستاگرام ممنوعيتي است که در صورت شکسته شدن يک قانون توسط يک اکانت اتفاق مي افتد. اين ممنوعيت مانع از نمايش پست در اکسپلور اينستاگرام مي شود.

در اين مطلب با عناوين زير آشنا مي شويد:

 

شادوبن اينستاگرام چيست؟

به منظور گسترش تعامل در اينستاگرام به فالو کردن مخاطبين و استفاده از هشتگ نياز خواهيد داشت. اين کار عامل به وجود آمدن شادوبن اينستاگرام است.

shadowban اينستاگرام اين اجازه را مي دهد محتواي اکانت هايي را که مطابق با شرايط و قوانين اينستاگرام رفتار نمي کنند فيلتر شوند.

 • محدوديت شادوبن اينستاگرام منجر به کمتر ديده شدن پست هاي کاربر در اکسپلور اينستاگرام مي شود.
 • کاربران از شادوبن اينستاگرام پيج خود با خبر نخواهند شد.
 • اين مسئله به ويژه براي اکانت هاي تجاري بسيار ناراحت کننده است.
 • تنها راه حل اين است که دليل وقوع اين اتفاق را کشف کنيم و با رعايت برخي نکات از وقوع شادوبن اينستاگرام جلوگيري به عمل آوريم.

 

چه مواردي باعث شادوبن ميشود؟

برخي از کاربران از روش هاي غير مجاز نظير ربات ها، صدها هشتگ بي ربط و… جهت بالابردن و افزايش فالوور پيج اينستاگرام خود استفاده مي کنند. در ادامه به تفضيل مواردي مي پردازيم که بيشترين تاثير را در شادوبن شدن اينستاگرام مي گذارند.

 • فالو کردن بيش از حد کاربران و يا استفاده بيش از حد از هشتگ ها در زير هر پست
  يکي از مهم ترين دلايل ايجاد شادوبن اينستاگرام فالو کردن بيش از حد کاربران است. اينستاگرام در دنبال کردن تعداد افراد براي کاربران محدوديت ايجاد کرده است. در صورت فالو کردن بيش از 7500 کاربر با اخطاري از سوي اينستاگرام مواجه مي شويد و اعلام مي کند تعدادي از فالوينگ هاي خود را آنفالو کنيد.
 • استفاده از ربات ها، خريد فالوور، لايک، کامنت فيک يک تاکتيک اسپم است و مي تواند منجر به شادوبن شود.
  اينستاگرام کاربران خود را ترغيب مي کند تا يک استراتژي مناسب براي تعامل با مخاطبين خود برقرار کنند و خريد فالوور، لايک، کامنت و… منجر به رشد غير واقعي اکانت و در نهايت شادوبن شدن اکانت اينستاگرام شود.
 • استفاده نادرست از هشتگ ها (هشتگ هاي ممنوع، تکراري)
  هشتگ ها در بيشتر ديده شدن پست هاي اينستاگرام شما کمک مي کنند. ولي استفاده از هشتگ هاي پرکاربرد يا به اصطلاح ترند اينستاگرام که با محتواي شما همخواني ندارد از نظر اينستاگرام غير قانوني است و منجر به جريمه شدن پيج مي شود. علاوه بر اين اينستاگرام ممکن است استفاده از آن هشتگ را براي ديگر کاربران نيز محدود نمايد.  همينطور استفاده بيش از حد از هشتگ ها در هر پست نيز دردسر ايجاد مي کند. حداکثر تعداد هشتگ مجاز براي هر پست 30 تا است.
 • ريپورت حساب شما از سوي ديگر کاربران
  اگر يک اکانت به صورت مداوم و پشت سر هم توسط کاربران ريپورت شود ممکن است توسط اينستاگرام غير فعال يا در بهترين حالت شادوبن شود. چنانچه در خصوص ريپورت اکانت سوالي داريد مي توانيد مقاله آموزشي نحوه ريپورت اکانت اينستاگرام را مطالعه نماييد.
 • ارسال بيش از حد پيام در دايرکت براي کاربران
  فرستادن بيش از 15 پيام در دايرکت در يک زمان براي کاربران تبليغات يا اسپم محسوب مي شود و محدوديت شادوبن را ايجاد خواهد کرد.
 • اتصال به اينستاگرام با آي پي هاي مختلف
  اگر شما روزانه با آي پي هاي مختلف وارد اينستاگرام شويد اينستاگرام احتمال مي دهد اکانت شما مشکل داشته باشد و اين کار از نظر اين شبکه اجتماعي غير قانوني است. اين اتفاق ممکن است منجر به ايجاد محدوديت شادوبن روي اکانت شما گردد.
 • استفاده از اپليکيشن هاي ارسال پست خودکار، ارسال تعداد انبوهي کامنت، منشن و يا دنبال کردن بيش از حد کاربران
  ارسال تعداد زيادي پست، کامنت، دايرکت و فالو کردن بيش از حد کاربران در يک بازه زماني کم منجر به شادوبن اينستاگرام مي شود. به عنوان مثال چنانچه شما تعداد 80 اکانت را در مدت کمتر از يک ساعت دنبال نماييد يا بيش از 20 اکانت را منشن نماييد به عنوان ربات شناخته مي شويد.

تمامي اقدامات گفته شده ممکن است باعث رشد سريع فالوورهاي اکانت اينستاگرام شما شود، ولي تا حد زيادي براي شما محدوديت ايجاد مي کند و  منجر به ايجاد شادوبن در اينستاگرام مي شود.

shadowban اينستاگرام ميزان تعامل شما با تعداد زياد مخاطبين اينستاگرام را محدود مي کند.

 

حل مشکل شادوبن در اينستاگرام

کاربراني که درگير مشکل شادوبن هستند همواره با اين چالش مواجه اند که چگونه مي توانم از Shadowban در اينستاگرام خلاص شوم؟ راهکاري براي خروج از شادوبن وجود دارد؟

بايد بگوييم بله اين امکان وجود دارد. به منظور حل مشکل shadowban اينستاگرام و برگرداندن حساب به حالت عادي مي توانيد اقدامات زير را انجام دهيد:

 • اگر از ربات ها يا سرويس هاي خودکار استفاده مي نماييد آنها را متوقف کرده و حذف کنيد.
 • از هشتگ هايي که ممنوع است استفاده نکنيد.
 • اگر از تعداد زيادي هشتگ زير پست هاي خود استفاده کرده ايد مدت زماني فعاليتي در ارتباط با آن هستگ ها انجام ندهيد تا از شادوبن اينستاگرام خارج شويد.
 • به مدت دست کم دو روز از انجام فعاليت در اينستاگرام خودداري کنيد.
 • يکي ديگر از راهکارهاي خروج از شادوبن اينستاگرام اين است که با دقت و حوصله شرايط و مقررات اينستاگرام را مطالعه کنيد.
 • بهترين و مهم ترين روش براي گسترش مخاطبين پيج اينستاگرام توليد محتواي مفيد و معتبر با رعايت عملکرد صحيح است. اين کار زمان بر بوده ولي از شادوبن اينستاگرام جلوگيري مي کند.
 • تبديل اکانت از حالت تجاري به شخصي
  اگر اکانت شما تجاري است بهتر است براي خروج از شادوبن به طور موقت آن را به شخصي تبديل کنيد.
 • از ديگر راهکارهاي خروج از شادوبن اينستاگرام تماس با پشتيباني اين اپليکشن است. بنابراين از انجام مراحل بالا مي توانيد از طريق help اينستاگرام شادوبن شدن اکانت خود را به اينستاگرام گزارش دهيد.

درباره شادوبن اينستاگرام بيشتر بدانيد:

 • شادوبن اينستاگرام چيست؟
  محدوديتي است که از طرف اينستاگرام روي برخي اکانت هايي که از طريق اقدامات غير مجاز و غير قانوني به دنبال افزايش فالوور هستند اعمال مي شود و از ديده شدن پست هاي پيج در اکسپلور اينستاگرام جلوگيري مي کند.
 • چطوري بفهميم که پيجمون شادوبن شده؟
  فهميدن شادوبن اينستاگرام آسان است. شما مي توانيد پست هاي خود را از طريق سرچ هشتگ ها در explore اينستاگرام جستجو نماييد و ببينيد آيا نمايش داده مي شوند يا خير. چنانچه پست هاي شما نشان داده نشدند بدانيد شما قرباني شادوبن اينستاگرام شديد.
 • چه مواردي باعث شادوبن ميشود؟
  نقص قوانين اينستاگرام توسط کاربران مي تواند منجر به شادوبن پيج اينستاگرام شود.
  استفاده بيش از حد از هشتگ در هر پست و يا ارسال بيش از حد کامنت در زير يک پست مي تواند منجر به بروز اين اتفاق شود. همچنين در صورت لايک بيش از حد و يا فالو کردن و آنفالو بيش از سقف مجاز در مدت کوتاه همين اتفاق رخ خواهد داد.
 • چطور از شادوبن خارج بشيم؟
  اين ممنوعيت زودگذر است و مي توان به راحتي آن را برطرف کرد. براي خارج شدن از شادوبن اينستاگرام بايد فعاليت هايي که منجر به شادوبن اينستاگرام مي شود را براي مدتي کنار بگذاريد. ربات ها و اپليکيشن هاي افزايش فالوور را متوقف نماييد. به توليد محتواي با کيفيت ادامه دهيد. در هر پست از هشتگ هاي تکراري و بيش از حد مجاز استفاده نکنيد. هشتگ پست هايي که منجر به شادوبن اينستاگرام شدند را حذف کنيد. به مدت دو الي سه روز از انجام فعاليت در اينستاگرام خودداري کنيد. هر موردي از قوانين را که نقض نموده ايد را شناسايي کرده و در راستاي تبعيت از قوانين اينستاگرام گام برداريد به عنوان مثال چنانچه از هشتگ ها بيش از اندازه استفاده نموديد اين کار را ادامه ندهيد.

همانطور که مي بينيد shadowban اينستاگرام محدوديتي است که توسط اينستاگرام روي برخي اکانت ها اعمال مي شود. اين محدوديت تا مدتي از نمايش پست ها در اکسپلور اينستاگرام جلوگيري مي کند.

بنابراين کاربراني که از طريق هشتگ ها پست ها را دنبال مي کنند ديگر به پست ها دسترسي نخواهند داشت. در اين مطلب روش هاي حل مشکل شادوبن در اينستاگرام را به طور کامل آموزش داديم.

چنانچه شما هم موردي را مي شناسيد که منجر به شادوبن اينستاگرام مي شود و يا روش هاي ديگري را براي رفع مشکل شادوبن اينستاگرام مي دانيد براي ميزبان فا مگ کامنت کنيد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *