هرکسي در زندگيش دست کم صد بار سر آنلاين بودن يا نبودن دعوا کرده است. آه از دست اينستاگرام! اين بلاي خانمان سوز…   خودش کم بود حالا قابليت تشخيص آنلاين بودن در اينستاگرام هم به اين اپليکيشن اضافه شده است. با استفاده از اين قابليت ديگر نياز نيست نگران دروغ گفتن هاي پياپي اطرافيانتان باشيد. چون فهميدن آنلاين بودن در اينستاگرام ديگر براي شما مثل آب خوردن است. البته چنانچه طرف مقابل شما تنظيمات اينستاگرام خود را تغيير نداده باشد. اصلا بگذاريد از اول و خيلي ساده، قدم به قدم با هم پيش برويم. من در اين مقاله به شما ياد مي دهم که چطور آنلاين بودن در اينستاگرام را تشخيص بدهيد و از همه مهمتر اينکه چطور آنلاين بودن خود را از ديگران مخفي کنيد!

چطور بفهميم چه کسي در اينستاگرام آنلاين است؟

اين قابليت جديد اينستاگرام تنها براي کاربراني کار مي کند که از آخرين نسخه به روز اينستاگرام استفاده مي کنند. بنابراين براي تشخيص آنلاين بودن در اينستاگرام بايد يک کار بسيار مهم بدهيد و ابتدا اينستاگرام خود را به آخرين نسخه آپديت کنيد. حالا که اينستاگرام خود را آپديت کرديد، به قسمت دايرکت هاي خود برويد. مي بينيد که زير نام کاربري افرادي که با آنها چت کرده ايد آنلاين بودن در اينستاگرام و يا زمان آخرين آنلاين بودن در اينستاگرام نوشته شده است. ممکن است در بعضي ورژن هاي اينستاگرام هم يک چراغ سبز کنار اسم افرادي که آنلاين هستند نمايش داده شود.   اما اين اعداد و کلمات به چه معناست؟ Active 23m ago = آخرين آنلاين بودن در اينستاگرام ۲۳ دقيقه پيش Active 1h ago = آخرين آنلاين بودن در اينستاگرام يک ساعت پيش Active now = همين الان آنلاين است نکته مهم در اين مساله اين است که تاريخ آنلاين بودن را با تاريخ ارسال آخرين پيام اشتباه نگيريد. همانطور که در عکس زير مي بينيد، کلمه Active زير عکس کاربر مورد نظر نوشته نشده است و عبارت ۱۸h زمان آخرين آنلاين بودن در اينستاگرام را نشان نمي دهد، بلکه به معناي اين است که آخرين پيام، ۱۸ ساعت پيش رد و بدل شده است. در اصل تشخيص آنلاين بودن در اينستاگرام درباره اين شخص ممکن نيست و شما نمي توانيد بفهميد چه زماني در اينستاگرام بوده است. در قسمت بعدي مقاله به شما ميگويم که چرا اطلاعات بعضي از افراد در دايرکت شما اين شکلي نمايش داده مي شود.

مخفي کردن آنلاين بودن در اينستاگرام

شايد شما از آن دسته افرادي باشيد که هيچ تمايلي به سرک کشيدن در کار ديگران ندارند! اينجور آدمها علاقه اي هم ندارند کسي در کار آنها فوضولي بکند. مسلما فهميدن آنلاين بودن در اينستاگرام براي همه مهم نيست و خيلي ها هستند که دوست ندارند ساعت ورود و خروج آنها به اينستاگرام براي ديگران نمايش داده شود. به همين منظور اينستاگرام براي شما يک راهکار ساده آماده کرده است؛ مخفي کردن آخرين آنلاين بودن در اينستاگرام. اگر اطلاعات آخرين بازديد يک کاربر براي شما نمايش داده نمي شود، آن کاربر گزينه نمايش آنلاين بودن در اينستاگرام را غير فعال کرده است. چنانچه شما هم مي خواهيد ساعت بازديد خود را از ديگران پنهان کنيد، بنابراين طبق مراحل زير پيش برويد و اين گزينه را براي خود غير فعال کنيد:

۱) تنظيمات اينستاگرام

ابتدا روي آيکون سه نقطه بزنيد و به بخش تنظيمات اينستاگرام برويد. در اين بخش شما مي توانيد آخرين آنلاين بودن خود را مخفي کنيد. به ياد داشته باشيد که در قسمت تنظيمات شما مي توانيد تمام قسمت هاي اينستاگرام خود را تحت کنترل داشته باشيد و آن را طبق سليقه خود تغيير دهيد. تنظيمات اينستاگرام ممکن است در نگاه اول پيچيده به نظر برسد، ولی چنانچه يک بار براي هميشه بدانيد که هر گزينه چه کاري انجام مي دهد باعث مي شود که اينستاگرام خود را به بهترين حالت تنظيم کنيد. دوستي داشتم که بعد از دو سال عضويت در اينستاگرام، تازه فهميده بود که مي تواند از بخش تنظيمات اينستاگرام کامنت هاي حاوي الفاظ رکيک و يا يک کلمه خاص را فيلتر کند.

۲) گزينه Activity Status را انتخاب کنيد

 

۳) گزينه Show Activity Status را خاموش نماييد

زماني که چراغ اين گزينه را خاموش مي کنيد، ديگر فهميدن آنلاين بودن در اينستاگرام براي هيچکدام از فالوورهايتان امکان پذير نيست. توجه داشته باشيد که زماني که شما آنلاين بودن خود را از ديگران پنهان مي کنيد، اينستاگرام هم آنلاين بودن کاربران ديگر را از شما پنهان کرده و نشان نمي دهد. يعني اگر اين گزينه را خاموش کرديد، ديگر نمي توانيد بفهميد چه کسي در اينستاگرام آنلاين است.  

پيشنهاد من؛ نويسنده

نويسنده پيشنهاد مي کند به جاي اينکه پيگير آنلاين بودن يا نبودن ديگران باشيم، بياييم يک کار مفيد در اينستاگرام انجام بدهيم. روي صفحه خودمان تمرکز کنيم و سعي کنيم با توليد محتواي خاص، فالوورهاي خود را افزايش بدهيم. چنانچه بخواهيم با خودمان روراست باشيم، اين روزها دلقک در اينستاگرام فراوان است و آنها به  هر طريق از اينستاگرام کسب درآمدهاي ميليوني مي کنند. افراد بسياري هم هستند که با يک روش معقول و منطقي يا با ارائه يک ايده ناب و منحصر به فرد، در اينستاگرام معروف شده اند و حسابي پول به جيب مي زنند. اما روي حرف من با هيچکدام از آنها نيست. من با کساني صحبت ميکنم که مثل خودم هستند. دوست دارند که در اينستاگرام معروف شوند و پول دربياورند ولی نمي دانند نحوه فعاليت در اينستاگرام چگونه است. به شما پيشنهاد مي کنم اول از همه براي زندگيتان يک برنامه بريزيد و ببينيد کجاي اين جهان ايستاده ايد. باور کنيد فهميدن آنلاين بودن کسي در اينستاگرام آنقدرها هم مهم نيست. ولی فهميدن اينکه چطور يک انسان موفق باشيد، خيلي خيلي مهم است. بنابراين چند دقيقه براي خودِ خودتان وقت بگذاريد و اين مقاله شگفت انگيز را بخوانيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *