با استوري اينستاگرام آشنا هستيد؟ حتماً مي دانيد در استوري اينستاگرام مي توانيد نوشته هاي دلخواه بنويسيد! همچنين احتمالاً در استوري افراد ديگر نوشته ها را با رنگ و حتي فونت هاي متفاوت ديده ايد و اين سوال برايتان پيش آمده که چگونه مي توانيد رنگ و فونت متن استوري اينستاگرام را تغيير داد. اينستاگرام قابليت هاي زيادي در اختيار کاربران خود قرار داده است و خوشبختانه براي سليقه هاي متفاوت افراد هم قابليت هاي مختلفي ايجاد کرده است. يکي از قابليت هاي بسيار جذاب و کاربردي قابليت تغيير فونت اينستاگرام است. در اصل کاربران به راحتي مي توانند فونت و رنگ نوشته هاي استوري خود را مطابق سليقه خود تغيير دهند. استوري اينستاگرام يکي از کاربردي ترين و جذاب ترين قابليت هاي اين اپليکيشن است و کاربران هم به دنبال ايجاد استوري هاي جذاب تر هستند. فونت و رنگ نوشته بعد از عکس استوري نظر کاربران زيادي را جلب مي کند. در اين مقاله قصد داريم به بررسي آموزش تغيير فونت اينستاگرام در بخش استوري بپردازيم تا بتوانيد نظر کاربران را بيشتر جلب کند؛ مخصوصاً چنانچه صفحه اينستاگرام شما مربوط به يک کسب وکار است، اين مسئله در افزايش تعامل کاربران تاثير زيادي دارد. چنانچه آماده هستيد، در ادامه مطلب با ما و آموزش تغيير فونت اينستاگرام در بخش استوري همراه باشيد!

تغيير فونت اينستاگرام در بخش استوري

شايد ندانيد ولی ۵ استايل مختلف براي تغيير فونت اينستاگرام در بخش نوشته هاي استوري وجود دارد. در اصل اينستاگرام به شما اين قابليت را ارائه مي کند که بتوانيد متن موردنظر خود را با ۵ فونت مختلف بنويسيد! هر يک از فونت ها کاربرد و زيبايي خاص خود را دارند و از آن مهم تر، مخاطبان هر فونت با هم متفاوت هستند؛ مثلاً برخي فونت ها براي صفحاتي که مخاطبان مرد دارند استفاده مي شوند ولی برخي فونت ها نظر خانم ها را بيشتر جلب مي کنند. يک فونت که به صورت پيش فرض وجود دارد و معمولاً همان فونت موبايل شما است! اين فونت با عنوان فونت کلاسيک (Classic) در اينستاگرام شناخته مي شود و در بخش تغيير فونت اينستاگرام با همين نام قابل مشاهده است. ولی علاوه بر اين، ۴ فونت جذاب ديگر هم وجود دارند که در اين بخش به بررسي آن ها مي پردازيم:  

فونت اول) فونت Modern، يک فونت مدرن و رسمي براي نوشتن متن هاي رسمي                

پس از فونت کلاسيک، دومين فونتي که با تغيير فونت اينستاگرام مي بينيد، فونت مدرن است. اين فونت نسبت به فونت کلاسيک کمي بزرگ تر است و براي نوشتن متن هاي رسمي کاربرد دارد!
کلیک کنید  تجزیه و تحلیل رقابت در اینستاگرام
البته اين فونت براي متن هاي فارسي کمتر بهينه سازي شده است ولی چنانچه قصد نوشتن يک متن انگليسي و رسمي داريد، اين فونت يکي از بهترين انتخاب هاي شما براي تغيير فونت اينستاگرام در بخش متن هاي استوري است. پيشنهاد مي کنم براي يک بار هم که شده، آن را در بخش استوري هاي خود استفاده کنيد تا تاثير آن را بر روي افزايش تعامل کاربران ببينيد. در پايان لازم است بدانيد اين فونت کمي حالت برجسته (Bold) دارد ولی خواندن آن براي کاربران خسته کننده نيست! مي توانيد براي کسب وکار مدرن خود به راحتي از اين فونت استفاده کنيد.

فونت دوم) فونت Neon، يک فونت جذاب براي استفاده در صفحاتي با مخاطبان خانم

بعد از دو فونت معرفي شده، با کليک بر روي بخش تغيير فونت اينستاگرام در استوري اين فونت در دسترس شما قرار مي گيرد. با استفاده از اين فونت به راحتي مي توانيد متن هاي خود را جذاب تر کنيد! با نوشتن يک متن و انتخاب اين فونت، اطراف نوشته شما براق تر شده و نوري در اطراف آن ظاهر مي شود. البته مخاطبان اين فونت ها معمولاً خانم ها هستند و چنانچه يک صفحه با مخاطبان خانم داريد، قطعاً مخاطبان شما از استوري شما لذت مي برند و تعامل استوري هاي شما تا حد زيادي افزايش پيدا مي کند. همچنين چنانچه صفحه شما يک صفحه سرگرمي است و نياز به افزايش جذابيت استوري هاي خود داريد، با خيالي ساده و بی دردسر مي توانيد از اين فونت استفاده کنيد و تاثير آن را در صفحه خود ببينيد.

فونت سوم) فونت Typewriter، يک فونت ريز ولی حرفه اي براي نوشتن متن هاي عمومي

يکي ديگر از فونت هايي که ساده است ولی استوري شما را جذاب مي کند، فونت Typewriter است که با استفاده از آن مي توانيد متن هاي عمومي بنويسيد. چنانچه مديريت يک صفحه ساده يا شخصي را برعهده داريد، اين فونت کمک زيادي به شما مي کند! نکته جالب اين است که فونت Typewriter يکي از بهينه ترين فونت ها براي تغيير فونت در اينستاگرام است و متن هاي آن به سادگي خوانده مي شود. بسياري از صفحات فارسي که نمي خواهند از فونت پيش فرض (کلاسيک) استفاده کنند، از اين فونت استفاده مي کنند و کاربران به راحتي مي توانند متن هاي آن ها را بخوانند.
کلیک کنید  استوری اینستاگرام را بشناسید

فونت چهارم) فونت Strong، يک فونت درشت براي نوشتن متن ‍هاي مهم

به دنبال يک فونت براي جلب نظر کاربران هستيد؟ بسياري عالي، فونت Strong پيشنهاد ما به شما است! اين فونت چنانچه چه در ظاهر يک فونت ساده به نظر مي رسد، ولی يک فونت برجسته و بسيار عالي براي نمايش متن هاي مهم به کاربران است. چنانچه مديريت يک صفحه تجاري را برعهده داريد و در آن اطلاع رساني رويدادها يا بازاريابي محصولات خود را انجام مي دهيد، فونت Strong به شما کمک مي کند تا متن هاي خود را به شکل کاملاً بهينه با کاربران اينستاگرام به اشتراک بگذاريد. نکته جالب آن که اين فونت کمي کج (Italic) شده است تا در کنار برجسته و درشت بودن خود، بتواند نظر کاربران را بيشتر جلب کند! پيشنهاد مي کنم تنها براي عنوان هاي کوتاه از اين فونت استفاده کنيد، زيرا اين فونت درشت است و چنانچه بخواهيد براي متن هاي طولاني خود از آن استفاده کنيد، کاربران از خواندن متن شما خسته مي شوند. با استفاده از اين ۵ فونت به راحتي مي توانيد به تغيير فونت اينستاگرام در بخش استوري بپردازيد و تعامل کاربران را افزايش دهيد. يک نکته! شما به صورت هم زمان مي توانيد از ۵ فونت معرفي شده در يک استوري استفاده کنيد! مثلاً مي توانيد براي بخش عنوان استوري از فونت Strong و براي نوشتن متن طولاني از فونت کلاسيک استفاده کنيد.
  1. تغيير رنگ متن در استوري اينستاگرام

پس از تغيير فونت اينستاگرام و استفاده از فونت موردنظر خود در بخش استوري، زمان آن رسيده است که رنگ متن خود را تغيير دهيد! مطابق گزارش هاي موجود در بخش تجربه کاربري، رنگ يکي از مهم ترين موارد تاثيرگذار در تعامل کاربران است. با استفاده از قابليت تغيير رنگ در بخش استوري، به راحتي مي توانيد جذابيت استوري و متن نوشته شده را افزايش دهيد و تعداد ريپلاي استوري خود را بيشتر کنيد. براي تغيير رنگ متن ها، ابتدا بايد متن موردنظر خود را بنويسيد و فونت آن را تغيير دهيد؛ منظور ما از تغيير فونت اين است که مي توانيد از همان فونت کلاسيک استفاده کرده يا يکي از ۴ فونت معرفي شده را انتخاب کنيد. بنابراين از نوشتن متن موردنظر کافي است از طريق چندين رنگ نمايش داده شده در پايين صفحه، يکي را انتخاب کنيد:
کلیک کنید  بازیابی پسورد اکانت هک شده اینستاگرام
  براي هر رنگ، چندين رنگ کم رنگ تر و پر رنگ تر وجود دارد که مطابق سليقه خود و رنگ هاي موجود در عکس خود يکي را انتخاب کنيد. توجه داشته باشيد که بنابراين از انتخاب رنگ موردنظر، به استوري خود دقت کنيد تا رنگ انتخاب شده باعث کاهش خوانايي نوشته نشود! همچنين بايد متن موردنظر را در بخشي از استوري خود قرار دهيد که متن کاملاً خوانا باشد؛ براي تغيير محل متن خود کافي است انگشت خود بر روي متن قرار دهيد و آن را به محل دلخواه خود بکشيد و سپس رها کنيد. برخي از کاربران مي خواهند کل متن يک رنگ باشد ولی تنها به يک يا چند کلمه خاص رنگ ديگري بدهند؛ براي اين کار کافي است آن کلمات را به صورت جداگانه انتخاب و رنگ موردنظر خود را بر روي آن اعمال کنيد! در اين مورد بايد توجه داشته باشيد که چنانچه چند کلمه مدنظرتان است و آن کلمات پشت سر هم نيستند، بايد اين کلمات را به صورت جداگانه انتخاب و تغيير رنگ دهيد. مثلاً در تصوير بالا at You like نوشته شده است و کلمه You رنگ ديگري دارد. يکي ديگر از قابليت هاي اين بخش، قابليت انتخاب رنگ متن از طريق رنگ هاي موجود در تصوير استوري است! براي اين کار کافي است ابتدا متن يا کلمه موردنظر خود را انتخاب کرده و سپس با کليک بر روي آيکن قطره چکان، رنگ موردنظر را براي اعمال بر روي آن کلمه انتخاب کنيد. با استفاده از اين ابزار مي توانيد مانند ابزار زير يک متن را به صورت چند رنگي (gradient) در بياوريد و استوري خود را جذاب تر کنيد؛   براي درک بهتر به تصوير قرار گرفته در بالا دقت کنيد.

تغيير سايز فونت و بک گراند نوشته در استوري اينستاگرام

در بسياري از مواقع کاربران نياز به تغيير سايز نوشته خود دارند؛ مثلاً شايد فونت پيش فرض کوچک تر يا بزرگ تر از ميزان موردنيازشان باشد که در اين صورت بايد آن را تغيير دهند. براي تغيير سايز نوشته در فونت هاي مختلف بايد روش هاي متفاوتي را استفاده کنيد! فونت کلاسيک فونت پيش فرض است و اينستاگرام براي آن قابليت تغيير فونت را قرار داده است ولی در فونت هاي ديگر نمي توانيد با استفاده از ابزار تغيير فونت استوري اينستاگرام آن را تغيير دهيد! در حالت کلي: براي تغيير سايز فونت کلاسيک در استوري اينستاگرام کافي است متن خود را انتخاب کنيد؛ در سمت چپ صفحه اينستاگرام ابزاري براي کوچک يا بزرگ کردن متن وجود دارد:
کلیک کنید  ابزارهای پنجگانه تولید محتوای کاربرپسند
  کافي است آن را براي بزرگ تر کردن به سمت بالا و براي کوچک تر کردن به سمت پايين بکشيد و متن انتخاب شده را به اندازه دلخواه در بياوريد. براي تغيير ۴ فونت ديگر در استوري اينستاگرام کافي است متن خود را از حالت انتخاب شده خارج کنيد؛ سپس دو انگشت خود را بر روي آن متن قرار دهيد و با نزديک کردن انگشتان خود (Zoom out) آن نوشته را کوچک تر کنيد!   همچنين مي توانيد با دور کردن دو انگشت خود (Zoom in) آن نوشته را بزرگ تر کنيد و متن موردنظر را در بخش دلخواه خود قرار دهيد.

چگونه بک گراند متن را در استوري اينستاگرام تغيير دهيم؟

پس از قابليت تغيير فونت اينستاگرام در بخش استوري و همچنين تغيير رنگ متن ها، اينستاگرام قابليت ديگري را هم در اختيار کاربران قرار داده است. با استفاده از قابليت تغيير بک گراند متن در استوري اينستاگرام، کاربران به راحتي مي توانيد متن خود را در ۳ حالت (بدون بک گراند، با بک گراند کامل و بک گراند نيمه شفاف) منتشر کنند. براي اين کار کافي است متن خود را انتخاب کنيد يا بر روي آن کليک کنيد؛ سپس بر روي آيکن A در بالا و سمت چپ صفحه کليک کنيد تا بک گراند شما تغيير کند. با هربار کليک بر روي آن بک گراند تغيير مي کند ولی بايد به يک نکته مهم توجه کنيد! در صورت استفاده از بک گراند، رنگ انتخاب شده در مرحله قبل بر روي بک گراند اعمال مي شود و نوشته شما رنگي متضاد بک گراند مي گيرد تا کاملاً خوانا باشد! بنابراين چنانچه بنابراين از تغيير رنگ متن در استوري، بک گراند انتخاب کرده باشيد، ممکن است رنگ آن متناسب با سليقه شما نباشد؛ کافي است يک بار ديگر متن خود را انتخاب کنيد و با ابزار تغيير رنگ در پايين اين صفحه، رنگ بک گراند خود را تغيير دهيد.  

چند نکته مهم در بخش فونت ها وجود دارد:

نکته اول) چنانچه از فونت مدرن و نئون استفاده مي کنيد، ممکن است کلمات اول جمله خود کوچک ببنيد و کلمه اي که در خط دوم قرار مي گيرد، خيلي بزرگ باشد! براي رفع اين مشکل (البته در صورت نياز) کافي است دقيقاً پشت کلمه اي که در خط دوم قرار گرفته است، فاصله را پاک کنيد و دوباره فاصله بزنيد؛ اين کار به شما کمک مي کند تا ظاهر و استايل متن شما زيباتر باشد و خوانايي آن براي کاربران بيشتر شود.
کلیک کنید  آیا فالو در اینستا محدود است
  نکته دوم) فونت Typewriter هميشه در سمت چپ (حالت left justified) قرار مي گيرد! چنانچه متن شما فارسي است، بايد آن را در وسط يا سمت راست (حالت Right justified) قرار دهيد؛ براي اين کار کافي است بر روي آيکن بالا و سمت چپ صفحه که در تصوير زير نمايش داده شده است، کليک کنيد: با هر بار کليک حالت متن شما تغيير مي کند و به راحتي مي توانيد حالت موردنظر خود را براي متن انتخاب کنيد. نکته سوم) فونت Strong مانند فونت هاي مدرن و نئون به صورت يک پارچه (justified) هستند و اين مسئله نظم فونت را بيشتر مي کند؛ ولی چنانچه اين مسئله از خوانايي فونت کم مي کند، کافي است با استفاده از ابزار بک گراند (آيکن A در بالا و سمت چپ صفحه) يک بک گراند براي آن در نظر بگيريد و خوانايي آن را بيشتر کنيد. با رعايت اين ۳ نکته به راحتي مي توانيد يک متن جذاب و خوانا براي استوري خود ايجاد کرده و به افزايش تعامل استوري اينستاگرام خود کمک کنيد.
  1. ايجاد استوري هايي که فقط داراي متن هستند!

در اين بخش از مقاله تغيير فونت اينستاگرام به استوري هاي خاص مي رسيم! يکي از استوري هايي که در ميان کاربران محبوبيت زيادي دارد، ايجاد استوري هايي است که تنها داراي متن هستند. با استفاده از اين استوري مي توانيد اطلاع رساني کسب وکارتان را به کاربران نمايش دهيد يا هر متن ديگري را با آن ها به اشتراک بگذاريد! اين مسئله اي است که اينستاگرام متوجه آن شده است و در بروزرساني هاي خود اعمال کرده است؛ در گذشته براي نمايش يک متن را به کاربران بايد يک عکس مي گرفتيد و روي آن يک رنگ اعمال مي کرديد يا يک تصوير با رنگ خاص در بک گراند خود قرار مي داديد. ولی اکنون به راحتي مي توانيد استوري متن را با قابليت جديد اينستاگرام به کاربران نمايش دهيد؛ براي استفاده از اين قابليت بخش استوري خود را باز کنيد و از منوي پايين گزينه Type را انتخاب کنيد. اکنون مي توانيد متن موردنظر خود را بنويسيد و آن را شخصي سازي کنيد:   براي شخصي سازي متن خود ابتدا بايد با اسففاده از ابزار تغيير فونت اينستاگرام فونت دلخواه خود را انتخاب کنيد؛ ۴ فونت معرفي شده در بالا در اختيار شما قرار گرفته است و به راحتي مي توانيد يکي از آن ها را بر روي متن موردنظر بنويسيد.
کلیک کنید  در اینستاگرام بیشتر دیده شوید! + ۵ راه کار عملی
البته توجه داشته باشيد که نمي توانيد از فونت کلاسيک در حالت استوري متن استفاده کنيد و بايد يکي از ۴ فونت ديگر را انتخاب کنيد.   نکته جالب اين است که در اين حالت به جاي يک رنگ خاص، حالت رنگ چندگانه (gradient) وجو دارد! براي تغيير بک گراند خود کافي است از طريق ابزار نمايش داده شده در پايين و سمت چپ تصوير زير آن را تغيير دهيد:   بقيه موارد نظير تغيير محل متن، اندازه متن و… مانند استوري معمولي است تنها بک گراند جذاب تر در اختيار شما قرار مي گيرد که چنانچه مي خواهيد تنها از متن در استوري خود استفاده کنيد، پيشنهاد مي کنم ابزار Type Story را در الويت خود قرار دهيد. همچنين جالب است بدانيد مي توانيد از استيکر در استوري اينستاگرام خود استفاده کنيد.
  1. استفاده از متن بر روي عکس يا ويدئو در استوري

آخرين مسئله در استوري اينستاگرام اين است که شما به راحتي مي توانيد از متن بر روي عکس يا ويدئوهاي استوري خود استفاده کنيد. براي اين کار کافي است از طريق استوري معمولي يا استوري Boomerang عکس يا ويدئوي خود را قرار دهيد و متن موردنظر خود را بر روي آن درج کنيد. براي انتشار استوري با متن دلخواه کافي است مراحل زير را طي کنيد:  
  • يک عکس يا فيلم براي قرار دادن در استوري انتخاب کنيد يا آن را به صورت مستقيم از طريق استوري اينستاگرام قرار بگيريد.
  • متن موردنظر خود را از طريق ابزار Text بنويسيد.
  • تغيير فونت اينستاگرام را بر روي متن خود انجام دهيد.
  • رنگ متن موردنظرتان را تغيير دهيد.
  • بک گراندي براي متن خود انتخاب کنيد.
  • استيکر موردنظر را بر روي استوري خود قرار دهيد، گزينه Send to را انتخاب کنيد.
  • در نهايت گزينه Your Story را بزنيد تا استوري براي کاربران به اشتراک گذاشته شود.

نتيجه گيري

استوري اينستاگرام يکي از ابزارهاي در دسترس کاربران است که با استفاده از آن مي توانند تصوير يا ويدئوي خود را براي ۲۴ ساعت با کاربران به اشتراک بگذارند. تغيير فونت اينستاگرام در بخش استوري به شما کمک مي کند تا بتوانيد متن هاي خواناتري در اختيار کاربران بگذاريد و به جذابيت آن بيفزاييد. در اين مقاله به بررسي و آموزش تغيير فونت اينستاگرام، تغيير رنگ متن، تغيير اندازه متن، استفاده بک گراند و مسائل مهم ديگر در بخش متن استوري اينستاگرام پرداختيم تا بتوانيد استوري هاي جذاب تر در اينستاگرام به اشتراک بگذاريد. اکنون شما بگوييد! به عنوان کاربر اينستاگرام چقدر از ابزار تغيير فونت اينستاگرام استفاده مي کنيد؟ در بخش نظرات، تجربيات خود را با ما و ساير کاربران به اشتراک بگذاريد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.