راستش را بخواهيد امروز خودم براي دانلود فيلم از يوتيوب چند ساعتي پاي سيستم معطل بودم. قبلاً وقتي مي خواستم ويدئويي را از Youtube دانلود کنم در گوگل سرچ مي کردم Download from youtube يا دانلود از يوتيوب، بعد از لينک هاي پيشنهاد شده در ساير سايت ها و مقاله ها استفاده مي کردم و فيلم دلخواهم را دانلود مي کردم. خب با نهایت تاسف اين اتفاق امروز نيافتاد و با کلي لينک از کار افتاده و سايت فيلتر شده مواجه شدم. فکر مي کنيد بي خيال شدم؟ نخير! به جستجو درباره چگونگي دانلود از يوتيوب ادامه دادم، از بين روش هاي مختلف، ۴ روش ۱۰۰% عمليِ دانلود از يوتيوب را گلچين کردم و در اين مقاله با شما به اشتراک مي گذارم. باشد که قدرم را بدانيد.

نحوه دانلود از يوتيوب (Youtube)

چهار روشي که امروز مي خواهم براي دانلود ويدئو از يوتيوب يادتان بدهم عبارتند از:
 • دانلود از يوتيوب با استفاده از ربات تلگرام

اگر هنوز از تلگرام استفاده مي کنيد و به آن دسترسي داريد، با استفاده از ربات تلگرامي  utubebot مي توانيد از يوتيوب فيلم دانلود کنيد. اين روش براي دانلود ويدئو از يوتيوب موبايل يا اندرويد نيز قابل استفاده است.
 • دانلود از يوتيوب با استفاده از نرم افزار MP4 Downloader Pro

MP4 Downloader Pro يک نرم افزار سبک (با حجم ۱۴ مگا بايت) و رايگان است با چند کليک مي توانيد آن را روي سيستمان نصب کنيد و با کپي پيست کردن آدرس ويدئوها، آن ها را دانلود کنيد.
 • دانلود از يوتيوب با استفاده از سايت QDownloader

Qdownloader.net يکي از سايت هايي است که جديداً بعد از کلي جستجو و امتحان کردن سايت هاي مختلف پيدا کردم. با استفاده از اين سايت مي توانيد ويدئوهاي دلخواهتان را با حجم هاي مختلف از يوتيوب دانلود کنيد.
 • دانلود از يوتيوب با استفاده از ويدئو پلير VLC

ويدئو پلير VLC را که مي شناسيد؟ همان که آيکون زشت نارنجي شبيه مخروط هاي ايمني کنار خيابان را دارد. با استفاده از اين نرم افزار هم مي توانيد بيشتر فرمت هاي ويدئو ويدئو تماشا کنيد و هم ويدئوهاي دلخواهتان را با استفاده از روشي که خواهم گفت، از يوتيوب دانلود کنيد. VLC هم روي ويندوز و هم روي مک قابل نصب است. فقط چنانچه از سيستم عامل مک استفاده مي کنيد مطمئن شويد که نسخۀ Mac OS X 10.7 يا جديدتر باشد.
کلیک کنید  هدف گیری مخاطب در بازاریابی لینکدین

 دانلود از يوتيوب با ربات تلگرام (دانلود از يوتيوب در اندرويد و ios)

اگر هنوز هم از تلگرام استفاده مي کنيد، لازم نيست مراحل پيچيده اي براي دانلود فيلم از يوتيوب طي کنيد. اول ربات تلگرام Utubebot را به تلگرامتان اضافه کنيد. سپس /start را بزنيد و آدرس ويدئوي مورد نظرتان را در ربات Paste کنيد. بعد از اينکه اينتر را زديد و پيام شما براي ربات ارسال شد ليستي از ويدئوها در حجم ها و کيفيت هاي مختلف براي شما ارسال مي شود. هر کدام از گزينه ها را که مد نظرتان بود انتخاب کنيد و تا دانلود شدن ويدئو صبور باشيد. در ضمن ناگفته نماند که اين روش هم در اندرويد، هم در ios و هم در تلگرام دسکتاپ ويندوزتان قابل اجرا است.  

دانلود از يوتيوب با استفاده از نرم افزار MP4 Downloader Pro

Mp4 Downloader Pro يکي نرم افزار رايگان عالي براي دانلود انواع ويدئوها از يوتيوب است. البته من بعد از تست چند نرم افزار مختلف، به اين نتيجه رسيدم که MP4 Downloader Pro بهترين است و آن را به شما هم معرفي مي کنم. چنانچه اين نرم افزار را نداريد همين الان آن را از اينجا دانلود کنيد و براي اينکه بتوانيد با کمک آن از يوتيوب فيلم دانلود کنيد مراحل زير را به ترتيب انجام دهيد.
 • ابتدا آدرس ويدئو را از يوتيوب کپي کنيد و بعد از اينکه برنامه را نصب کرديد و وارد آن شديد، روي گزينۀ سبز رنگ Paste URL کليک کنيد.
 
 • حالا Start را بزنيد.
 
 • به همبن سادگي ويدئوي شما در حال دانلود شدن است و بعد از پايان دانلود مي توانيد Open Folder را بزنيد و تمام ويدئوهايي که دانلود کرديد را ببينيد.
کلیک کنید  ساخت تصاویر آموزشی و اسکرین موبایل
 

سايت دانلود از يوتيوب 

اگر دوست نداريد نرم افزار خاصي نصب کنيد، همين الان وارد سايت qdownloader.net شويد. آدرس ويدئوي مورد نظرتان را از سايت يوتيوب کپي کرده و در تنها کادر سفيد رنگ موجود در سايت Paste کنيد. در آخر روي Download کليک کنيد و از بين فرمت ها و حجم هاي پيشنهادي يکي را براي دانلود شدن انتخاب کنيد. بله؛ به همين راحتي! فقط توجه کنيد که ويدئوهاي پيشنهادي به ترتيب کيفيت مرتب شده اند.  

دانلود از يوتيوب با استفاده از ويدئو پلير VLC

اگر نرم افزار VLC Player را روي سيستم عاملتان نداريد همين الان  آن را دانلود و نصب کنيد. بعد از اينکه نرم افزار گفته شده را باز کرديد طبق مراحل زير عمل کنيد:
 •  روي Media کليک کنيد.
 
 • از منوي باز شده روي گزينۀ Open Location from clipboard کليک کنيد.
 
 • در پنجرۀ باز شده آدرس ويدئو را Paste کنيد يا Ctrl+V را بزنيد. سپس Play را بزنيد.
 
 • توجه: براي کپي کردن آدرس ويدئو از يوتيوب، روي ويدئو کليک راست کنيد و روي Copy video URL کليک کنيد.
  خب چنانچه تمام مراحل بالا را به درستي رفته باشيد الان ويدئوي شما در VLC در حال پخش است. حالا چنانچه بخواهيد ويدئو را ذخيره کنيد بايد مراحل بعدي را انجام دهيد.
 • از منوي بالاي پلير روي Tools کليک کنيد و بعد Codec Information را انتخاب کنيد.
 
 •  همانطور در تصوير زير هم نشان داده شده، در اين مرحله بايد پنجره اي براي شما باز شود. در قسمت پايين اين پنجره آدرسي درج شده، آدرس را کپي کنيد. حالا يک تب جديد در مرورگرتان (کروم يا فايرفاکس) باز کنيد و آدرس را آن جا Paste کنيد.
کلیک کنید  ساخت صفحه شرکتی در لینکدین
 
 • در اين مرحله ويدئو در پنجرۀ مرورگر شما در حال پخش است. روي ويدئو کليک راست کنيد و روي گزينه Save video as کليک کنيد.
 
 • خب، رسيديم به مرحلۀ آخر. در اين مرحله مکاني که مي خواهيد ويدئو آنجا ذخيره شود مشخص کنيد و يک نام براي ويدئو بنويسيد. در آخر هم Save را بزنيد. تبريک مي گويم، ويدئوي شما از يوتيوب دانلود و ذخيره شد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.