بعد از اينکه تلگرام فيلتر شد، خيلي ها به فکر اين افتادند که از فيلترشکن استفاده نکنند و جايگزيني براي تلگرام پيدا کنند. در اين ميان يکي از برنامه هايي که نام آن زياد شنيده شد، پيام رسان ويسپي است. امکاناتي که نرم افزار ويسپي دارد در حد تلگرام و حتي بيشتر از آن است؛ يعني با Wispi مي توانيد کانال ايجاد کنيد، گروه بسازيد، تماس ويدئويي و صوتي هم برقرار کنيد. علاوه براين ويسپي يک قابليت دوست يابي نيز دارد؛ با اين قابليت مي توانيد مطابق موقعيت مکاني، Wispi PIN و کاربران پيشنهادي Wispi دوستان جديد براي خودتان پيدا کنيد. اما مهمترين ايرادي که مي توان به ويسپي گرفت اين است نسخه هاي تحت وب و دسکتاپ (ويندوز و مک) را ندارد. از امکانات Wispi که بگذريم، دغدغۀ برخي افراد اين است بدانند مالکيت ويسپي مربوط به کدام شرکت يا کشور است؟ در جواب به اين سوال بايد بگويم که اطلاعات دقيقي در اين باره وجود ندارد. برخي ادعا مي کنند که Wispi متعلق به يک شرکت هنگ کنگي (جزيره اي در جنوب چين) است و برخي ديگر عقيده دارند که صاحب امتياز پبام رسان ويسپي در حال حاضر يک شرکت ايراني است و آن را از شرکت هنگ کنگي خريداري کرده. به هر حال اين ها چيزهايي است که ما هم شنيده ايم و صحت و سقم آن را نمي دانيم. اگر تصميم تان را براي نصب ويسپي (Wispi) گرفته ايد در بخش بعدي لينک هاي دانلود قرار داده شده است، دانلود ويسپي را از اين لينک ها امکان پذير است.

دانلود آخرين نسخه Wispi براي دستگاه هاي اندرويدي

خب، از آنجايي که تبلت و گوشي هاي اندرويدي مثل سامسونگ، سوني، هواوي، شيائومي و … در ايران طرافداران خيلي زيادي دارند، به افتخار اندرويدي ها ابتدا لينک هاي دانلود آخرين نسخه ويسپي از سه بازار اندرويدي مختلف را اينجا قرار مي دهيم.

دانلود و نصب اپليکيشن اندرويدي ويسپي از طريق بازار

دانلود و نصب اپليکيشن اندرويدي ويسپي از طريق مايکت

دانلود و نصب اپليکيشن اندرويدي ويسپي از طريق گوگل پلي

نکته: دانلود ويسپي از گوگل پلي (Google Play) به دليل تحريم ها يا ساير محدوديت هايي که يک ايراني در طول زندگي با آن ها دست و پنجه نرم مي کند ممکن است امکان پذير نباشد، براي همين پيشنهاد مي کنم براي دانلود و نصب Wispi از همان سرويس هاي ايراني (يعني بازار و مايکت) استفاده کنيد.

دانلود آخرين نسخه Wispi براي دستگاه هاي اَپل

حتماً مي دانيد که فروشگاه خودِ اَپل، اپ استور است. براي اينکه بتوانيد ويسپي را از اپ استور دانلود کنيد نياز به ساخت يک اکانت اپل (يا خريد اکانت از طريق سايت هايي مثل اپل کارت ۲۴ يا سيم پي ) داريد. چنانچه هم ساخت يا خريد اکانت سختتان است نگران نباشيد، سيب اپ نيز همان کار اپ استور را انجام مي دهد. (سيب اپ يک سرويس ايراني است و بدون ساخت اکانت اپل مي شود برنامه هاي مختلف را از آن دانلود کرد.)

دانلود و نصب اپليکيشن ويسپي iOS از طريق سيب اپ

دانلود و نصب اپليکيشن ويسپي iOS از طريق آي تونز

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *