آخرين بروزرساني اينستاگرام، با خبر خوبي براي کاربران فارسي اين برنامه همراه بود: سه زبان فارسي، عبري و عربي، از امروز جزو زبان هاي رسمي برنامه اينستاگرام محسوب مي شوند. اين يعني استفاده از Instagram خيلي براي کساني که تلسط به زبان انگليسي ندارند، ساده و بی دردسر تر خواهد شد.

تا قبل از اين، اينستاگرام از ۲۴ زبان زنده دنيا پشتيباني مي کرد که تمام اين زبان ها از چپ به راست نوشته مي شدند. ولی مشخصاً، اين برنامه نمي توانسته کاربران بسيار زيادي ايراني (و عربي) را هم که از راست به چپ مي نويسند را ناديده بگيرد.

بنابراين سه زبان راست به چپ يعني فارسي، عربي و عبري را هم به ليست زبان هاي تحت پوشش خود اضافه کرده است.

اما چگونه مي توانيد از نسخه فارسي اين برنامه محبوب استفاده کنيد؟ امروز در لمفا، نحوه فارسي کردن اينستاگرام را به شما آموزش خواهيم داد.

چگونه اپليکيشن اينستاگرام را فارسي کنيم؟

براي آنکه زبان برنامه Instagram را به فارسي تغيير دهيد و از اينستاگرام فارسي لذت ببريد، ۲ راه مختلف داريد. من در ادامه هر دو راه را به شما معرفي خواهم کرد.

۱- تغيير زبان خود برنامه اينستاگرام به فارسي

اولين مسير اين است که مستقيماً زبان خود برنامه را تغيير دهيد. نحوه تغيير زبان اينستاگرام به فارسي بسيار ساده است. ابتدا اينستاگرام خود را بروزرساني کنيد تا زبان فارسي به ليست زبان هاي رسمي آن اضافه شود.

سپس به پروفايل اينستاگرام خود برويد. روي آيکن چرخ دنده ضربه بزنيد. صفحه تنظيمات براي شما باز خواهد شد. در اين صفحه پايين برويد تا به بخش زبان ها (Language) برسيد و آن را انتخاب کنيد. با اينکار، ليست زبان هاي مختلف اينستاگرام باز خواهد شد و شما قادر خواهيد بود از بين آنها، زبان فارسي را برگزينيد.

 

۲- تغيير زبان اينستاگرام از طريق تنظيمات اصلي گوشي

وقتي که زبان تلفن شما فارسي باشد، زبان اينستاگرام هم به صورت پيش فرض ايراني خواهد بود. اين يعني کافي است مطمئن باشيد که زبان گوشي فارسي است.

البته، در صورتي که بعد از بروزرساني اينستاگرام، زبان اين برنامه همچنان انگليسي بود، بايد از فارسي بودن زبان گوشي مطمئن شويد و سپس يک بار برنامه را بسته و دوباره باز کنيد.

چنانچه اينکار هم جواب نداد، يک بار بايد برنامه را پاک کرده و دوباره نصب کند. البته، از آنجايي که با همان روش اول هم مي توان اينستاگرام را فارسي کرد، اين کار شايد چندان منطقي نباشد.

سخن پاياني

مايک کريگر يکي از بنيانگذاران اينستاگرام در بيانيه اي توضيح داد:

ما سعي کرديم که پلتفرم اينستاگرام را فراگير کنيم. اميدواريم کاربراني که زبان عربي، عبري و فارسي دارند بتوانند از طريق آخرين بروزرساني اينستاگرام با افراد ديگر ارتباط برقرار کنند و علايقشان، مورد توجه بيشتري قرار بگيرد.

البته بايد بدانيد که اين آپديت فعلاً فقط براي اندرويد منتشر شده است، ولی آپديت iOS نيز به زودي از راه خواهد رسيد. نکته ديگر اينکه به گفته اينستاگرام پشتيباني از زبان هاي راست به چپ نياز به تغيير کل اپليکيشن دارد و به همين ممکن است کمي طول مي کشد.

در نهايت اميدوارم که از اينستاگرام فارسي نهايت لذت را ببريد. راستي، چنانچه سوالي در مورد اينستاگرام فارسي باقي مانده است، از همينجا مي توانيد سوال خود را با ما مطرح کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *