به نظر شما دليل محبوبيت لينکدين در بين افراد تحصيل کرده، متخصصان و صاحبان کسب و کار چيست؟ قطعا دلايل زيادي براي اين محبوبيت وجود دارد؛ ولی لينکدين محبوب است چون مي توان در آن صفحه شرکتي و صفحه ويترين ساخت! صفحه ويترين در لينکدين دقيقا شبيه ويترين هاي لوکس در فروشگاه هاي بزرگ است! به همان اندازه جذاب و به همان اندازه مفيد! شما با ساخت صفحه ي ويترين مي­ توانيد به آساني محصولات خود را در معرض ديد مخاطبان قرار دهيد و مزاياي آن را معرفي کنيد. در واقع، اين صفحات باعث سهولت در تبليغات شده اند. اما صفحه ويترين يا Showcase pages چه تفاوتي با صفحه شرکتي دارد؟ ويژگي آن چيست؟ چرا ساخت اين صفحات مي تواند باعث بهبود کسب و کار شود؟ در اين مقاله به همه ي اين سوالات پاسخ داده ايم. بنابراين همراه ما باشيد تا با يکي از جالب ترين قابليت هاي لينکدين آشنا شويم.

معرفي صفحه ويترين

برخي از کسب و کارهاي اينترنتي، محصولات و يا خدمات منحصربفردي را ارائه مي دهند. اين محصولات با آن که در يک زير مجموعه قرار دارند ولی داراي ويژگي­ هاي مختلفي هستند. بنابراين معرفي و ارائه­ ي همه ­ي آن­ ها به صورت مشترک چندان منطقي به نظر نمي ­رسد! به نظر شما يک شرکت بزرگ مانند مايکروسافت چگونه مي ­تواند محصولات خود را در لينکدين به مخاطبان معرفي کند؟ براي اين کار احتمالا محصولاتي مانند انواع نرم افزارها، لپ تاپ، تبلت، کنسول بازي و صدها سرويس ديگر را به صورت مشترک در صفحه ي شرکتي لينکدين و يا Company pages قرار دهد. تا اينجاي کار همه چيز خوب پيش مي ­رود! ولی اين همه ي ماجرا نيست! تصور کنيد يک نفر تنها علاقه مند به کنسول بازي ماکروسافت باشد و از ساير محصولات اين شرکت هيچ استفاده اي نمي ­کند. او مجبور است هر روز پست­ هاي صفحه شرکتي ماکروسافت را دنبال کند تا بتواند مطلب مورد نظر خود را بخواند! نتيجه چيست؟! بنابراين از مدتي سردرگمي و آشفتگي، ترجيح مي­ دهد راه ديگري را براي خود پيدا کند. براي جلوگيري از اين موارد چه بايد کرد؟ جالب است بدانيد که با ايجاد صفحه ويترين در لينکدين همه­ ي اين مشکلات حل شده است! مشتري شما مي­ تواند با ورود به صفحه شرکتي شما و کليک روي صفحات ويترين يا Showcase pages وارد فضايي شود که تنها محصولات مورد علاقه ­اش در آن قرار دارد. او مي ­تواند با دنبال کردن صفحات ويترين هر روز پست­ هاي مربوط به همان محصول را مشاهده کند. چه چيزي از اين بهتر؟!  

صفحه ويترين چه ويژگي­ هايي دارد

اگر مي­ خواهيد براي بازاريابي هر محصول خود استراتژي جداگانه­ اي داشته باشيد، بايد آن­ها را به صورت مجزا معرفي کنيد. هر چه تعداد اين محصولات بيشتر باشد، کار شما سخت­تر خواهد شد. بنابراين پيشنهاد ما اين است که از صفحات ويترين يا Showcase pages استفاده کنيد. صفحه ويترين در حقيقت يک ويترين در فضاي مجازي است! از ويترين چه انتظاراتي داريد؟! فقط کافي است محصول را به بهترين شکل نشان دهد. صفحات ويترين نيز همين کار را مي کنند! صفحه ويترين يک زير مجموعه از صفحه شرکتي يا Company pages است که به وسيله ­ي آن مي توانيد يک برند يا محصول از شرکت خود را تبليغ کنيد. بنابراين ايجاد صفحه ويترين در لينکدين براي توسعه ­ي کسب و کار و تجارت­ هاي آنلاين بسيار ضروري است.

تفاوت صفحه ويترين و شرکتي چيست

براي پاسخ به اين سوال بايد گفت که صفحه شرکتي مکاني براي ارائه­ ي اخبار و اطلاعات همه ­ي محصولات و خدمات شرکت است. در حالي که صفحه ويترين تنها مخصوص يک محصول و برند خاص است. صفحات ويترين در زير گروه صفحه شرکتي قرار مي ­گيرند. شما مي ­توانيد براي هر صفحه شرکتي، ده ها صفحه ويترين در لينکدين بسازيد. شايد در نگاه اول اينطور به نظر برسد که همه­ ي صفحات ويترين به هم وابسته هستند. در حالي که اصلا اين طور نيست! هر صفحه ويترين در لينکدين به صورت مجزا داراي فالوورها و دنبال کنندگان مخصوص به خود است و عملکرد جداگانه ­اي دارد. براي درک بهتر اين عملکرد کافي است تصور کنيد که صفحه ويترين يک صفحه شرکتي کوچک است که تنها يک محصول يا سرويس را معرفي مي ­کند.  

صفحه ويترين در لينکدين چه تاثيري روي بازاريابي دارد

به نظر شما مهم­ترين دلايل موفقيت در معرفي يک محصول و افزايش فروش چيست؟! احتمالا پاسخ هاي زيادي به فکرتان مي ­رسد! ولی مهمترين آن­ها “نوع ارائه­ ي محتوا” در شبکه­ هاي اجتماعي مانند لينکدين است. محتواها و مطالب در شبکه­ هاي اجتماعي بايد طوري به مخاطب ارائه شود که ميزان تعامل او با شرکت را افزايش دهد. در اين صورت مخاطبان شما هر روز منتظر مطالب جديد خواهند بود و آن­ها را در بين ساير افراد به اشتراک مي­ گذارند. جالب است بدانيد که صفحه ي ويترين در لينکدين دقيقا براي همين هدف طراحي شده است! با وارد شدن به صفحه شرکتي و باز کردن يک صفحه ويترين، شما با تصوير بزرگي از همان محصول يا برند مواجه خواهيد شد. همچنين اطلاعات جذاب و منحصر بفرد نيز درباره­ ي شرکت و نوع محصول در صفحه ويترين وجود دارد. هنگامي که به طرف پايين­ تر صفحه مي ­رويد، مطالب دسته ­بندي شده و مخصوص همان ويترين را مشاهده خواهيد کرد. صفحات ويترين آنقدر جذابند که با ديدن آن ها با خود مي گوييد: اين دقيقا همون چيزيه که دنبالش بودم! چرا که کلي اطلاعات جذاب و مطالب سرگرم کننده و مفيد درباره­ ي محصولي که به دنبال خريد آن هستيد در اين صفحه وجود دارد. همه ­ي اين ويژگي­ ها باعث شده است که اغلب شرکت­ هاي تجاري دنيا مانند ماکروسافت، سيسکو، ادوبي و هزاران شرکت مشهور ديگر علاقه مند به استفاده از اين ويترين ها باشند! به نظر شما اين شرکت ­ها براي جذب فالوور و راضي نگه داشتن آن­ها در صفحه ويترين از چه مطالبي استفاده مي کنند؟! در ادامه برخي از اين مطالب آورده شده است:
  • اطلاعات درباره­ ي محصول و يا سرويس ارائه شده
  • اخبار و اطلاعات مربوط به شرکت ­ها يا برندهاي مشابه
  • اطلاعاتي درباره محصولات آينده و ويژگي­ آن­ها
 

آشنايي با ساخت صفحه ويترين در لينکدين

خب! تا اينجاي مقاله با اهميت و ويژگي­ هاي صفحات ويترين در کمپاني پيج آشنا شديم. اکنون بايد به سراغ ساخت اين صفحات برويم. براي اين کار نيازي به انجام مراحل پيچيده نيست! صفحه ويترين در لينکدين طوري طراحي شده است که بتوان به راحتي از آن استفاده کرد. ما براي ساخت ويترين در صفحه شرکتي سه گام را طراحي کرده ­ايم که در ادامه مقاله بيشتر با آن­ها آشنا مي ­شويم.

گام اول: انتخاب نام براي صفحه ويترين

پس از اينکه تصميم گرفتيد يک صفحه­ ي ويترين کارآمد در لينکدين داشته باشيد، بايد به فکر انتخاب نام آن باشيد. در حقيقت، نام صفحه چيزي است که ساير مخاطبان مي­ توانند شما را با اين نام شناسايي کنند. بنابراين براي آن خلاقيت به خرج دهيد. سعي کنيد براي انتخاب نام از عباراتي استفاده کنيد که نشان دهنده­ ي ويژگي محصولات شما باشد. همچنين نام صفحه نبايد خيلي طولاني و يا خيلي کوتاه باشد. نکته مهمي که هنگام نامگذاري صفحه ويترين بايد به آن توجه کنيد، مباحث سئو و بهينه سازي آن است. به همين دليل بهتر است براي انتخاب نام به کليدواژه ­ها و عبارات سئو دقت داشته باشيد. در اين صورت صفحه ويترين محصولات شما به ميزان بيشتري در نتايج جستجوي مخاطب نشان داده مي­ شود که اين مسئله منجر به افزايش فروش شما خواهد شد. چنانچه به آدرس اينترنتي صفحه ويترين توجه کنيد، خواهيد ديد که اين صفحه به صفحه شرکتي شما در لينکدين به صورت مستقيم ارتباطي ندارد و اين آدرس مخصوص همين ويترين مي­ باشد.

گام دوم: ساخت صفحه ويترين در لينکدين

همان طور که گفتيم، صفحات ويترين، زير مجموعه ­ي صفحه شرکتي هستند. بنابراين براي ساخت ويترين بايد ابتدا وارد صفحه شرکتي يا Company page شويد. بنابراين از وارد شدن به اين صفحه، در سمت راست خود آيکون Edit را مشاهده مي ­کنيد که با کليک بر روي آن يک منو باز مي شود. آخرين گزينه­ ي اين منو عبارت Create a Showcase Page است که با کليک روي آن، صفحه ويترين مورد نظر شما ساخته خواهد شد. به همين راحتي! قوانين لينکدين به شما اجازه­ ي ساخت ۱ تا ۱۰ صفحه­ ي ويترين را مي ­دهد. ولی چنانچه بخواهيد صفحات ويترين بيشتري داشته باشيد بايد به تيم پشتيباني لينکدين پيام داده و درخواست کنيد که اجازه ­ي ساخت تعداد بيشتري صفحه ويترين را به شما بدهد.  

گام سوم: بهينه سازي صفحه ويترين براي موتورهاي جستجو

احتمالا تعجب خواهيد کرد چنانچه به شما بگوييم که گوگل توجه ويژه ­اي به لينکدين دارد! بله درست است! موتور جستجوي گوگل معمولا صفحات ويترين و شرکتي در لينکدين را بالاتر از سايت­ هاي ديگر نشان مي ­دهد. البته اين به معني بي­ توجهي گوگل به مباحث سئو و بهينه ­سازي سايت نيست. اهميت دادن گوگل به لينکدين زماني معنا پيدا مي­ کند که مباحث بهينه سازي صفحه ويترين در لينکدين به درستي انجام شده باشد. در صورتي که صفحه­ ي ويترين يا Showcase page براي موتورهاي جستجو به درستي بهينه سازي شده باشد، کابران بيشتري جذب خواهيد کرد. در نتيجه تعامل ميان آن ها افزايش پيدا کرده و شما بازاريابي و برندسازي موفقي خواهيد داشت. ولی براي بهينه سازي صفحه ويترين در لينکدين چه کارهايي بايد انجام داد؟ در ادامه مقاله برخي از آن­ها را با هم مرور مي ­کنيم:

استفاده از کلمات کليدي:

مهمترين بحث در بهينه سازي صفحه ويترين، استفاده درست از کلمات کليدي است. همانطور که قبلا گفتيم، بهتر است براي انتخاب نام صفحه ويترين از کلمه کليدي استفاده کنيد. علاوه بر آن، در قسمت معرفي ويترين نيز شما قادر خواهيد بود يک متن ۲۰۰ کاراکتري بنويسيد. بنابراين بهترين استفاده را از بايد از آن ببريد! سعي کنيد متن توصيفي شما نشانگر محصول ارائه شده باشد و داخل آن از کلمات کليدي مرتبط استفاده شود. هر چه اين کار را بهتر انجام دهيد، نتايج بهتري نيز خواهيد گرفت!

قرار دادن لينک وبسايت در صفحه ويترين:

يکي ديگر از قابليت­ هاي صفحه ويترين در لينکدين اين است که شما مي ­توانيد لينک محصول مورد نظر در وبسايت شرکت را در ويترين قرار دهيد. اين ارتباط بين وبسايت و صفحه ويترين قطعا منجر به افزايش بازديدها مي ­شود. بنابراين آن را جدي بگيريد!

استفاده از تصوير شاخص و لوگو:

با ورود به صفحه ويترين، اولين چيزي که مشاهده مي­ کنيد تصوير شاخص صفحه و لوگو است. بنابراين براي انتخاب آن ها دقت کافي داشته باشيد. اين تصوير بايد طوري باشد که مخاطب را به تماشاي ساير بخش­ هاي ويترين و به اشتراک گذاشتن مطالب آن تشويق کند. با درنظر گرفتن امکانات در نظر گرفته شده، شما قادر به آپلود عکس­ ها با فرمت هاي PNG، JPEG و GIF و همچنين حداکثر حجم ۲ مگابايت خواهيد بود. همچنين اندازه اين عکس بايد ۹۷۴ در ۳۳۰ پيکسل يا بزرگتر باشد.

ترغيب مخاطبان براي دنبال کردن صفحه:

بهترين راه براي جذب کاربران به صفحه ويترين، استفاده از محتواهاي جذاب است که اين محتوا بايد از نظر مباحث سئو نيز بهينه سازي شده باشد. در اين صورت کابران صفحه ويترين شما را فالوو کرده و با ساير دنبال کنندگان به گفتگو و تعامل مي ­پردازند.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *