يکي از رايج ترين ويژگي هايي که کاربران به دنبال آن هستند ويژگي dark mode اينستاگرام است. حالت شب اينستا در اندرويد نه تنها منجر به کاهش استفاده باتري گوشي هاي تلفن همراه مي شود بلکه از چشم ها روياروي نور آبي رنگ گوشي در هنگام شب محافظت مي کند.

ولي سوال اينجاست که چگونه حالت شب اينستا رو فعال کنيم؟ در حالت پيش فرض امکان فعال سازي تم مشکي اينستاگرام در خود اپليکيشن وجود ندارد.

 

حالت تاريک اينستاگرام اندرويد

استفاده طولاني مدت و شبانه روزي از اين شبکه اجتماعي نياز به فعال سازي dark mode اينستاگرام را براي کاربران دو چندان کرده است. اجراي اينستاگرام در حالت تاريک dark mode ميزان استفاده باتري را کاهش مي دهد.

علاوه بر اين تم مشکي اينستاگرام براي مطالعه متون اينستاگرام در شب ساده و بي دردسر تر است و آسيب کمتري نسبت به تم سفيد به چشم ها وارد مي کند. از طرفي اعلام شده قابليت تم مشکي اينستاگرام در حال حاضر روي نسخه هاي ios 13 و اندرويد ۱۰ به بالا فعال شده و در دسترس است.

کساني که ناراحتي چشمي دارند مي توانند حالت شب اينستا را براي گوشي خود فعال کنند.

چگونه dark mode اينستاگرام را فعال کنيم؟

در حال حاضر قابليت حالت شب اينستاگرام به صورت مستقل ارائه نمي شود و براي فعال سازي اين قابليت اينستاگرام نياز به استفاده از گوشي هاي اندرويد ۱۰ به بالا خواهيد داشت.

بنابراين در صورتي که گوشي مورد استفاده شما قديمي تر است نمي توانيد حالت شب اينستا را براي گوشي خود فعال نماييد.

کلیک کنید  خطرات مرگبار بازاریابی در شبکه اجتماعی اینستاگرام

قابلیت‌های جدید و بروزرسانی های اینستاگرام

مگر اينکه اينستاگرام در آپديت هاي بعدي قابليت حالت تاريک را به صورت مستقل ارائه دهد و يا اينکه اين قابليت به نسخه هاي قديمي تر اندرويد هم انتقال داده شود.

به منظور فعال سازي قابليت Dark Mode اينستاگرام در نسخه هاي قديمي تر مي توانيد از برنامه هاي جانبي استفاده کنيد.

به منظور فعال سازي حالت تاريک اينستاگرام ابتدا مطمئن شويد نسخه اندرويد تلفن شما ۱۰ به بالاست.

از آنجا که قابليت دارک مود اينستاگرام در نسخه هاي قبلي وجود ندارد لازم است قبل از هر چيز اپليکييشن اينستاگرام خود را به آخرين نسخه بروزساني کنيد. (براي انجام اين کار به گوگل پلي برويد و آخرين نسخه اينستاگرام را دانلود و روي گوشي تلفن همراه خود نصب نماييد.)

اکنون براي فعال سازي تم مشکي اينستاگرام بايد گوشي خود را به حالت شب در آوريد. به بخش settings (تنظيمات) گوشي تلفن خود برويد و گزينه Display را انتخاب کنيد.

نکته مهم: با درنظر گرفتن اينکه قابليت حالت شب اينستاگرام هم اکنون به صورت غير مستقل و کاملا وابسته به سيستم عامل گوشي عمل مي کند چنانچه گوشي شما قابليت فعال کردن حالت شب را نداشته باشد نمي توانيد حالت شب اينستا را هم فعال کنيد.
 1. اکنون گزينه Dark Mode را انتخاب کنيد.
 2. در صفحه نمايش داده شده گزينه مقابل Turn on now را فعال نماييد.

با انجام اين مراحل حالت شب گوشي تلفن همراه شما فعال مي شود. حال زماني که به اينستاگرام مراجعه مي نماييد مشاهده خواهيد کرد که تم مشکي اينستاگرام اندرويد شما فعال شده است. حالا فرض کنيم نسخه سيستم عامل اندرويد شما قديمي است. در چنين شرايطي چطور مي توان حالت دارک مورد اينستاگرام را فعال کرد؟ در ادامه به بررسي اين چالش مي پردازيم.

کلیک کنید  ۵ دستور افزایش فالوور واقعی اینستاگرام که باید بدانید

فعال سازي حالت شب اينستا در اندرويد هاي قديمي با Gb insta

Gb insta نسخه تغيير يافته اينستاگرام است که در اختيار کاربران قرار گرفته و جايگزين نسخه اصلي محسوب مي شود. اين برنامه امکانات و ابزارهاي بيشتري را نسبت به نسخه اصلي در اختيار کاربران خود قرار مي دهد.

نکته مهم: توجه داشته باشيد استفاده از برنامه هاي جانبي ممکن است امنيت اکانت شما را به خطر بيندازد. بنابراين تا حد امکان از برنامه هاي جانبي استفاده نکنيد.

 1. Gb insta را دانلود و نصب نماييد و با اطلاعات اکانت خود لاگين کنيد.
 2. در صفحه پروفايل کاربري خود با لمس آيکن چرخ دنده به بخش تنظيمات برويد.
 3. در بخش Themes گزينه Download Theme را انتخاب نماييد.
 4. در پنجره ظاهر شده روي گزينه Allow ضربه بزنيد.
 5. اکنون تم مشکي يا همان Dark Mode را انتخاب و روي گزينه ok ضربه بزنيد.

تذکر: در صورتي که از طريق اين برنامه موفق به فعال سازي تم مشکي اينستاگرام نشديد از ديگر روش هاي معرفي شده براي تغيير تم اپليکيشن اينستاگرام خود استفاده نماييد.

 

فعال سازي حالت شب اينستاگرام با برنامه Dark Mode

اپليکيشن Dark Mode يکي ديگر از اپليکيشن هاي جانبي است که به منظور فعال سازي تم مشکي اينستاگرام مي توانيد از آن استفاده نماييد. مزيت مهمي که اين برنامه نسبت به ديگر روش ها دارد اين است که امکان نصب و فعال سازي روي نسخه هاي قديمي تر اندرويد را فراهم مي کند.

علاوه بر اين از آنجا که براي فعال سازي حالت شب اينستا در Dark Mode نياز به ورود اطلاعات حساب کاربري تان را نداريد امنيت اکانت شما را حفظ مي کند. تنها با انجام چند مرحله ساده زير مي توانيد تم مشکي اينستاگرام را براي برنامه اينستاگرام خود فعال نماييد:

 1. برنامه Dark Mode را از گوگل پلي دانلود و نصب نماييد. (اين برنامه در حالت پيش فرض روي حالت روز Day Mode فعال است.)
 2. اپليکيشن دارک مود را باز نماييد و گزينه Night Mode را انتخاب کنيد. با انتخاب اين گزينه صفحه سياه مي شود.

  نکته: شما مي توانيد گزينه Auto را فعال نماييد. در اين صورت حالت روز و شب به صورت خودکار در زمان خود فعال مي شوند.

   

 3. اکنون اپليکيشن اينستاگرام خود را باز کنيد. همانطور که مشاهده مي نماييد تم مشکي اينستاگرام شما فعال شده است.

نکته مهم: براي استفاده از اين برنامه نياز به لاگين به حساب کاربري تان نخواهيد داشت.

کلیک کنید  روش های هفتگانه تعامل با کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.