بنا به دستور کارگروه مصاديق محتواي مجرمانه اين مقاله فاقد هرگونه ارزش و اعتباري است.

اگر از آن دسته آدم هايي هستيد که دائما دغدغۀ اين را داريد که کسي به سراغ برنامه هاي شما برود و اطلاعات شخصي شما را رصد کند، معمولا به قفل برنامه هاي موبايل و کامپيوتر خود عادت داريد و حالا به دنبال راهي براي قفل کردن تلگرام هستيد؛ چراکه قفل تلگرام باعث مي شود شما بتوانيد از اطلاعات شخصي خود حفاظت کنيد و هيچکس جز خودتان نتواند به پيام هاي تلگرام شما دسترسي پيدا کند. بايد اين خبر خوش را به شما بدهم که تلگرام يکي از بهترين پلتفرم ها براي حفاظت از اطلاعات شخصي شماست. کافي است با تنظيمات بسيار بسيار ساده اي که در اين مقاله به شما آموزش خواهيم داد، براي تلگرام خود قفل بگذاريد. در اين مقاله دو روش مختلف قفل گذاري در تلگرام را به شما آموزش خواهيم داد.

روش اول

قفل تلگرام با روش Passcode Lock

زمان هايي که شما از برنامه تلگرام خود استفاده نمي کنيد، تلگرام خود به خود قفل مي شود. در اين روش شما يک رمز عددي يا اثر انگشت را براي تلگرام خود تعريف مي کنيد. با تعريف اين رمز هر زمان که برنامه تلگرام شما به صورت اتوماتيک قفل شود، بايد از اين رمز براي باز کردن قفل تلگرام خود استفاده کنيد. در نتيجه کسي که رمز شما را نمي داند، نمي تواند قفل تلگرام شما را باز کند و به پيام هاي شما دسترسي پيدا کند.

آموزش مراحل قفل تلگرام با Passcode Lock

ابتدا به قسمت “Settings” رفته، سپس روي “Privacy and Security” کليک کنيد.
کلیک کنید  طراحی گرادیانت با افزونه pixabay
  در قسمت بعدي گزينه “Passcode Lock ” را انتخاب کنيد.   سپس گزينه “Passcode Lock” را فعال کنيد.   اگر موبايل شما آيفن است، همانطور که در تصوير زير مي بينيد، تنها از اعداد براي رمز خود مي توانيد استفاده کنيد.   اما چنانچه سيستم شما آندرويد است، مي توانيد از حروف، اعداد يا ترکيبي از اين هر دو نوع کاراکتر استفاده کنيد. زماني که قصد استفاده از اعداد را داريد از گزينه “PIN” و زماني که قصد استفاده از عدد و حروف با هم را داريد از “Password” استفاده کنيد.   در گوشي هاي اندرويدي هوشمند به صورت پيشفرض گزينه “Unlock with Fingerprint” اتوماتيک فعال است. اين گزينه مخصوص گوشيهاي هوشمندي است که از حسگر اثر انگشت پشتيباني مي کنند. در موبايل آيفن و سيستم عامل IOS امکان قفل نرم افزار تلگرام به وسيله اثر انگشت شما وجود ندارد.   حالا چنانچه بخواهيد مشخص کنيد که تلگرام چه مدت بنابراين از فعال نبودن شما قفل شود، همانند تصوير زير از اين طريق مي توانيد زمان قفل تلگرام را تنظيم کنيد. به اين طريق چنانچه شما مثلا گزينه يک ساعت را انتخاب کنيد، تلگرام يک ساعت بعد از اينکه با آن کار نمي کنيد قفل مي شود.

روش دوم

قفل گذاري روي تلگرام به کمک Two Step Verification يا فعالسازي تاييد دو مرحله اي

از قديم گفته اند “کار از محکم کاري عيب نمي کند”. تلگرام هم طبق فرمايشات نياکان ما گزينۀ Tow Step Authentication يا تاييد دو مرحله اي را براي شما قرار داده است تا شما در دو مرحله از اطلاعات نازنين تان محافظت کنيد. در اين حالت ديگر حتي خود پاول دورف  هم نمي تواند تلگرام شما را باز کند. با انجام اين تنظيمات، هرزمان بخواهيد از تلگرام استفاده کنيد، علاوه بر اينکه کدي از تلگرام بر روي گوشي همراهتان فرستاده مي شود، بايد کد عبور ديگري را نيز وارد کنيد.
کلیک کنید  روش های طلایی کسب درآمد از اینستاگرام

مراحل قفل گذاري روي تلگرام به روش Two Step Verification

همانند بالا در بخش Setting گزينۀ Privacy & Security را انتخاب کنيد. سپس مانند شکل زير گزينۀ Two-Step Verification را انتخاب کنيد. در مرحلۀ بعد گزينۀ Set Additional Password را انتخاب کنيد.   حالا به راحتي پسورد خود را انتخاب مي کنيد.   در ادامه تلگرام يک از شما مي خواهد که دوباره پسورد خود را وارد کنيد. در مرحلۀ بعد تلگرام از شما يک راهنما براي يادآوري پسوردتان مي خواهد. يک سرنخ که چنانچه پسوردتان را فراموش کرديد، با يک نگاه به اين بخش آنرا به ياد بياوريد. البته لزومي به پر کردن اين بخش نداريد.   در پايان از شما يک ايميل مي خواهد. در صورتي که رمز خود را فراموش کرده باشيد، اين ايميل به شما کمک خواهد کرد که رمز خود را بازايبي کنيد. دقت کنيد که اين مرحله خيلي خيلي مهم است. اگر رمزتان را فراموش کنيد، اين مرحله در بازيابي رمزتان به شما کمک زيادي خواهد کرد. بنابرين حتما ايميل خود را در يان مرحله وارد کنيد.

نحوه قفل گذاري در تلگرام براي کامپيتر و ويندوز

براي قفل گذاري Settings کليک کنيد.   از قسمت Settings گزينۀ Advanced را انتخاب کنيد و بنابراين از آن روي گزينه Turn on local passcode کليک کنيد.   در اين قسمت رمز عبور خود را وارد کنيد و سپس بر روي Save کليک کنيد.   براي غير فعال کردن رمز عبور در تلگرام ويندوز کافيست به تنظيمات برنامه مراجعه کرده و سپس از قسمت Advanced بر روي گزينه Turn off کليک کنيد.
کلیک کنید  چرا استراتژی محتوا حیاتی است
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.