به عنوان کاربري که اينستاگرام زياد استفاده مي کنيد، آيا علاقه اي به افزايش تعامل صفحه خود با استفاده از استوري اينستاگرام داريد؟ بسيار عالي! کاربران زيادي مثل شما هستند که با استفاده از استوري اينستاگرام قصد افزايش تعامل صفحه خود را دارند، ولی راه حل چيست؟ براي افزايش تعامل صفحه خود با استفاده از استوري، بايد تعامل استوري اينستاگرام را افزايش دهيد! با افزايش تعامل استوري اينستاگرام، تعامل صفحه شما هم تا حد بسيار زيادي افزايش پيدا مي کند؛ زيرا تعامل کاربران در بخش استوري نسبت به پست ها و ساير بخش هاي اينستاگرام، بسيار بيشتر است. ولی راه حل کاربردي براي افزايش تعامل استوري اينستاگرام يعني چه و چگونه مي توان استوري هايي توليد کرد که کاربران براي آن پاسخي ارسال کنند؟ در اين مقاله به پاسخ خود خواهيد رسيد؛ زيرا در اين مقاله قصد داريم به بررسي ۵ اپليکيشن حرفه اي و کاربردي بپردازيم که با استفاده از آن قادر به افزايش تعامل استوري اينستاگرام خود خواهيد بود. آماده ايد؟ بنابراين ادامه اين مقاله را با دقت دنبال کنيد.

چگونه تعامل کاربران را در استوري اينستاگرام افزايش دهيم؟

اگر از کاربران بخش وبلاگ لمفا هستيد، حتماً مقالات ما را مي خوانيد! در يک مقاله با عنوان “روش هاي افزايش تعامل کاربران در بخش استوري اينستاگرام را بشناسيد!” نحوه افزايش تعامل استوري اينستاگرام را به صورت کامل بررسي کرده ايم و در اين مقاله قصد نداريم نکات بيشتري به شما بگوييم؛ چنانچه به دنبال نکاتي براي افزايش تعامل استوري اينستا گرام هستيد، حتماً مقاله قبل را مطالعه کنيد! هر آنچه براي افزايش تعامل کاربران نياز داريد، در همان مقاله به شما گفته ايم و در اين مقاله قصد داريم به بررسي ابزارهايي براي پياده سازي نکات مقاله قبل بپردازيم. با ۵ اپليکيشن بسيار عالي در خدمت شما هستيم تا با استفاده از آن ها بتوانيد تعامل استوري اينستاگرام را افزايش دهيد. چنانچه آماده هستيد، به سراغ اين ۵ اپليکيشن برويم:  
  1. ايجاد استوري رنگارنگ با اپليکيشن A Color Story

معمولاً چشم انسان نسبت به رنگ هاي مختلف واکنش هاي متفاوتي نشان مي دهد و چنانچه چندين رنگ باهم يک محيط را رنگارنگ کرده باشند، حس رضايت به انسان القاء مي شود! يکي از راه هاي افزايش تعامل کاربران در استوري اينستاگرام، انتشار تصاوير رنگارنگ است؛ بنابراين چرا از آن استفاده نمي کنيد؟ اپليکيشن A Color Story به شما کمک مي کند تا بتوانيد به تصاوير خود رنگ و لعاب بيشتري بدهيد! در اصل با استفاده از اپليکيشن مي توانيد رنگ هاي موجود در تصاوير خود را پر رنگ تر کنيد و افکت هاي موردنظر خود را بر روي آن پياده کنيد. اين ابزار کاربردي از ۴ بخش اصلي تشکيل شده است: قلمو، فونت، طرح و استيکرهاي مختلف! براي داشتن يک عکس حرفه اي به بيشتر از اين ۴ ابزار نياز داريد؟ خير! تنها کافي است است اين ابزارها به بهترين شکل ممکن استفاده کنيد و محتواي تصوير خود را خلاقانه ويرايش کنيد. اين اپليکيشن براي گوشي هاي اندرويد و ios قابل استفاده است و در دو نسخه تجاري و رايگان عرضه شده است. با اینکه می دانیم نسخه تجاري آن ابزارهاي بيشتري در اختيار شما قرار مي دهد، ولی نسخه رايگان آن هم قابليت هاي بسيار خوبي به شما ارائه مي کند. هنگامي که شما اين اپليکيشن را اجرا مي کنيد، ۳ روش براي افزودن تصوير در آن وجود دارد:  
  • Album: در روش اول مي توانيد تصاوير خود را از طريق گالري موبايل اضافه کنيد.
  • Camera: در اين روش مي توانيد تصاوير خود را با استفاده از دوربين اضافه کنيد؛ در صورت انتخاب اين گزينه دوربين گوشي باز مي شود و شما بايد عکس يا فيلم بگيريد! بنابراين از تهيه عکس و فيلم، به صورت خودکار به صفحه ويرايش آن در اپليکيشن A Color Story منتقل مي شود.
  • Grid: با استفاده از اين روش مي توانيد چند عکس يا فيلم را در کنار هم قرار دهيد و آن ها به صورت دست جمعي ويرايش کنيد.
پس از انتخاب تصاوير، وارد مرحله اول ويرايش مي شويد؛ در اين مرحله مي توانيد ويرايش هاي اوليه مانند چرخش تصوير را انجام دهيد. بنابراين از ويرايش بر روي Continue کليک کنيد تا وارد مرحله بعد شويد: در مرحله بعد مي توانيد به ابزارهاي ديگر براي ويرايش عکس دسترسي داشته باشيد؛ مثلاً مي توانيد براي عکس خود از فيلترها، جلوه ها و ابزارهاي شفاف سازي تصاوير استفاده کنيد. در اين عکس ابزار Flate را انتخاب کردم و مي خواهيم ميزان نور را بر روي ليوان بيشتر کنم! کافي است بنابراين از انتخاب ابزار بر روي بخشي که نياز به ويرايش آن دارم، ضربه بزنم و شدت نور را باتوجه به نظر خود تنظيم کنم. بنابراين از اعمال ويرايش هاي خود بر روي عکس مي توانيد با استفاده از آيکن تيک، تنظيمات خود را ذخيره کنيد. همچنين چنانچه نياز به تنظيم رنگ هاي مربوط به تصوير خود داريد، کافي است بر روي آيکن زير کليک کنيد و مطابق سليقه خود، نور تصوير را تنظيم کنيد. بنابراين از پايان ويرايش ها، کافي است بر روي آيکن Save در بالاي اپليکيشن کليک کنيد تا تصوير ويرايش شده در گالري شما ذخيره شود. يک پست بسيار عالي که با استفاده از اين اپليکيشن ايجاد شده است را ببينيد: رنگ ها به طرز عجيبي اين تصوير را جذاب کرده اند؛ نظر شما چيست؟
  1. اپليکيشن Splice

بسياري از کاربران براي ايجاد استوري اينستاگرام، تعدادي از عکس هاي خود را به ويدئو تبديل مي کنند و با قرار دادن يک موسيقي لذت بخش بر روي آن، تعامل استوري اينستاگرام خود را افزايش مي دهد. عکسايي داريد که فکر مي کنيد چنانچه به صورت ويدئو در کنار هم قرار بگيرند، جذابيت زيادي براي کاربران دارند؟ بسيار خوب! اپليکيشن Splice يک اپليکيشن بسيار عالي و حرفه اي براي کنار هم قرار دادن تعدادي تصوير و توليد يک ويدئوي جذاب است! يک موزيک زيبا مي تواند به افزايش تعامل کاربران در استوري اينستاگرام کمک زيادي کند. اين اپليکيشن براي موبايل ها و تبلت هاي ios در دسترس است و به صورت کاملاً رايگان مي توانيد از تمام امکانات آن استفاده کنيد. چنانچه مي خواهيد ويدئوهايي که کاربران با استفاده از اپليکيشن Splice ايجاد کرده اند را ببينيد، کافي است هشتگ #spliceapp را در اينستاگرام دنبال کنيد. براي استفاده از اين اپليکيشن آن را از طريق اپ استور دانلود و نصب کنيد؛ با اجراي اين اپليکيشن يک گزينه به نام Start new project ديده مي شود. با کليک بر روي اين گزينه مي توانيد تعدادي از تصاوير يا ويدئوهاي خود را براي ايجاد يک ويدئوي جذاب انتخاب کنيد:   پيشنهاد مي کنم ويدئوي شما کمتر از ۱ دقيقه باشد تا بتوانيد در حداکثر ۴ استوري آن را با کاربران به اشتراک بگذاريداگر تعداد استوري هاي شما بيش تر از ۱ دقيقه باشد، کاربران آن را به صورت کامل نمي بينند و تعامل صفحه شما کاهش پيدا مي کند. بنابراين از انتخاب ويدئوها به مرحله بعد برويد تا بتوانيد زمان نمايش تصاوير خود را شخصي سازي کنيد: در اين بخش شما مي توانيد عکس ها يا ويدئوها را با نگه داشتن جابجا کنيد و سپس از آن خروجي بگيريد: در اين مرحله مي توانيد بر روي ويدئوي خود يک موسيقي خوب قرار دهيد تا ديدن آن را براي کاربران لذت بخش تر کنيد! اين موسيقي مي تواند از طريق موزيک ها شما يا Itunes انتخاب شود: در مرحله بعد بايد تنظيمات خروجي ويدئو را انتخاب کنيد؛ توجه داشته باشيد که براي گرفتن يک خروجي عالي، گزينه Format را بر روي Portrait قرار دهيد: اگر تنظيمات ويدئو را به درستي انجام داده ايد، بر روي Done ضربه بزنيد تا وارد مرحله بعد شويد! در اين مرحله مي توانيد پيش نمايش ويدئوي خود را ببينيد و چنانچه نياز به جابجايي تصاوير يا ويدئوها ي خود داريد، آن ها را نگه داريد و جابجا کنيد: اگر به ويرايش يکي يا چندتا از عکس ها يا ويدئوهاي خود نياز داريد، بر روي آن ضربه بزنيد و تغييرات موردنظر خود را اعمال کنيد؛ اين تغييرات مي توانيد مواردي مانند تغيير مدت زمان ويدئو، تغيير فيلترهاي ويدئو، اضافه کردن متن يا حذف آن ها را اعمال کنيد. همچنين چنانچه نياز به ضبط صداي خود داريد، کافي است بر روي آيکن قرمز نگه داشته و صداي خود را جهت قرار دادن بر روي ويدئو درج کنيد: اکنون که ويدئوي شما آمده شده است، يک بار ديگر پيش نمايش را ببينيد و چنانچه مشکلي وجود نداشت، بر روي آيکن بالا سمت راست ضربه بزنيد تا ويدئوي خود را به صورت کامل دانلود کنيد. در نهايت کافي است ويدئوي خود را بر روي استوري قرار داده و تعامل کاربران را ببينيد.
  1. اپليکيشن Unfold

در اين بخش قصد داريم يک اپليکيشن کاملاً متفاوت و حرفه اي را به شما معرفي کنيم! شايد شما هم در صفحه فالووينگ هاي خود ديده باشيد که استوري هايي با قالب مشخص قرار مي دهند. اپليکيشن Unfold به شما کمک مي کند تا بتوانيد استوري هاي خود را در يک قالب مشخص قرار دهيد و آن را منتشر کنيد. اين اپليکيشن به صورت رايگان براي دو پلتفرم اندرويد و ios در دسترس است و مي توانيد به قابليت هاي آن دسترسي داشته باشيد. چنانچه مديريت يک کسب وکار اينترنتي را برعهده داريد و مي خواهيد با استفاده از استوري اينستاگرام محصولات و خدمات خود را معرفي کنيد، لازم تا تصاوير يک محصول دلخواه را در يک قالب مشخص منتشر کنيد و نام يا لوگوي برند خود را در بخشي از آن نمايش دهيد. در اين اپليکيشن چندين قالب متنوع در اختيار شما قرار دارد و بنابراين از ايجاد محتواي استوري، مي توانيد پيش نمايش آن را مشاهده کنيد! دقيقاً چيزي که براي بازاريابي کسب وکار خود مي خواهيد، به صورت کاملاً رايگان در اختيار شما قرار دارد. براي استفاده از اين اپليکيشن کافي است را به از استور مربوط به پلتفرم خود دانلود، نصب و سپس آن را اجرا کنيد. در بخش اول اين اپليکيشن بايد يک عنوان براي استوري خود انتخاب کنيد و بر روي Create کليک کنيد: در مرحله بعد بايد بر روي علامت + کليک کنيد تا قالب مربوط به استوري خود را انتخاب کنيد: پس از انتخاب قالب استوري خود، بر روي علامت + کليک کنيد تا تصاوير موردنظر خود را اضافه کنيد! توجه داشته باشيد که تعداد جايگاه عکس در قالب انتخابي شما باشد؛ مثلاً چنانچه قالب انتخاب ۲ جايگاه تصوير دارد، شما هم دو عکس براي قرار دادن در قالب استوري انتخاب کنيد: اکنون که قالب و عکس هاي موردنظر خود را انتخاب کرده ايد، کافي است عکس ها را تغيير سايز دهيد و آن را در محل تصوير موجود در قالب انتخابي قرار دهيد: براي اضافه کردن متن بر روي آيکن T در بالاي صفحه ضربه بزنيد و متن خود را بنويسيد. همچنين براي تغيير اندازه آن نيز کافي است انگشت خود را بر روي آن نگه داريد يا دوبار ضربه بزنيد! سايز متن را تغيير دهيد و آن را در جايگاه مناسب قرار دهيد: در تصوير زير يک نمونه براي شما قرار مي دهم که تصاوير موردنظر را در يک قالب مشخص قرار دادم و براي آن متني براي آن نوشتم: اگر قصد داريد چند استوري مرتبط باهم منتشر کنيد، مي توانيد براي هر يک از اين استوري ها شماره صفحه درج کنيد! براي اين کار بر روي علامت + ضربه بزنيد و صفحات مربوط به استوري هاي خود را اضافه کنيد.

يک مثال عملي!

فرض کنيد مديريت يک صفحه مربوط به فروشگاه کتاب را برعهده داريم و مي خواهيم تعامل کاربران خود را افزايش دهيم! براي ايجاد يک استوري که کاربران را تشويق به تعامل کند، از چندين کتاب معروف استفاده مي کنيم. با استفاده از اپليکيشن Unfold يک پروژه جديد ايجاد کرده و قالب خود را انتخاب مي کنيم. در اين قالب يک تصوير از کتاب هاي پرطرفدار که مي دانيم اکثر کاربران نام آن ها را شنيده اند، قرار مي دهيم. همچنين بهتر است عکس اين کتاب ها در فروشگاه کتاب خودتان تهيه شده باشد و نمادي از برند شما (مثل پرچم کسب وکارتان) هم در تصوير وجود داشته باشد: اکنون کافي است يک متن براي کاربران بنويسيم و از آن ها بخواهيم بهترين کتاب را انتخاب کنند؛ انتخاب آن ها مي تواند با پاسخ دادن کاربران به همان استوري باشد. در نهايت چنانچه استوري هاي شما طولاني است است، مي توانيد براي هر يک از آن ها شماره صفحه درج کنيد: با استفاده از اين اپليکيشن مي توانيد تعامل کاربران خود را در بخش استوري اينستاگرام تا حد بسيار زيادي افزايش دهيد؛ زيرا کاربران عاشق استوري هاي جذاب و حرفه اي هستند و شما هم با اين اپليکيشن چنين محتوايي در اختيار کاربران قرار مي دهيد.
  1. اپليکيشن Filmmaker Pro

يکي ديگر از اپليکيشن هايي که در اختيار کاربران قرار دارد، اپليکيشن Filmmaker Pro که با استفاده از آن قادر به ايجاد استوري هاي جذاب و حرفه اي هستيد. اين اپليکيشن به صورت رايگان و تجاري در اختيار کاربران پلتفرم ios قرار دارد و يکي از بهترين ابزارهاي ايجاد ويدئويي جذاب، براي استوري اينستاگرام است! اين اپليکيشن قابليت هاي کاربردي زيادي دارد؛ مثلاً مي توانيد فيلترها و جلوه هاي مختلفي بر روي محتواي استوري خود قرار دهيد. همچنين مي توانيد متن و آيکن هاي دلخواه خود را به آن اضافه کنيد و از فونت هاي زيباي اين اپليکيشن استفاده کنيد. تنها مشکلي که اين اپليکيشن دارد، مشکل داشتن واترمارک اين اپليکيشن بر روي خروجي آن است که با تهيه نسخه Pro مي توانيد آن را حذف کنيد. براي استفاده از اين اپليکيشن اقدام به دانلود، نصب و اجراي آن کنيد. با اجراي اين اپليکيشن صفحه اي به شما نمايش داده مي شود که با کليک بر روي علامت + مي توانيد يک پروژه جديد به منظور ايجاد يک ويدئوي جذاب ايجاد کنيد: در مرحله بعد شما به ابزارهاي ويرايش دسترسي داريد که مي توانيد ويدئوي خود را ويرايش کنيد: در بخش بعدي مي توانيد مدت زمان ماندن ويدئو بر روي هر عکس را مشخص کنيد: در مرحله بعد مي توانيد مشخص کنيد که ويدئوي شما در چه ابعادي باشد؟ ابعاد موردنظر خود را انتخاب کنيد: اکنون وارد مرحله اصلي شديد! در اين بخش بايد عکس هاي موردنظر خود را وارد تا در ويدئو قرار بگيرند: اگر نياز به قرار دادن متن بر روي ويدئو داريد، کافي است بر روي آيکن T کليک کنيد و متن خود را وارد کنيد: در نهايت يک پيش نمايش از ويدئو به شما نشان داده مي شود. چنانچه از آن راضي هستيد کافي است بر روي آيکن دانلود در سمت چپ صفحه ضربه بزنيد تا ويدئو دانلود شده و در گالري شما ذخيره شود.
  1. اپليکيشن Over

اگر مايل هستيد، به سراغ آخرين اپليکيشن ايجاد استوري اينستاگرام برويم! اپليکيشن Over يکي ديگر از اپليکيشن هاي کاربردي در زمينه ايجاد استوري اينستاگرام است که براي دو پلتفرم اندرويد و ios در دسترس است. اين اپليکيشن قابليت هاي جذاب گرافيکي و متني زيادي در اختيار شما قرار مي دهد که مي توانيد جذابيت استوري خود را دو چندان کنيد! اين اپليکيشن قالب هايي را به صورت پيش فرض در اختيار شما قرار مي دهد که مي توانيد از آن ها استفاده کنيد؛ البته چنانچه قالب هاي پيش فرض را نمي پسنديد، کافي است يک پروژه تازه ايجاد کرده و قالب موردنظر خود را پياده سازي کنيد. براي استفاده از اين اپليکيشن کافي است آن را از استور مربوط به پلتفرم خود دانلود، نصب و اجرا کنيد. در صفحه اصلي اين اپليکيشن، با کليک بر روي علامت + مي توانيد يک پروژه جديد براي توليد يک استوري جذاب باز کنيد: در اين مرحله يک قالب آماده انتخاب کنيد يا از يک رنگ براي نمايش در پس زمينه پروژه خود استفاده کنيد: در مرحله بعد يک ابعاد براي ويدئوي خود انتخاب کنيد و فايل موردنظرتان را با درنظر گرفتن نوع استفاده خود، تدوين کنيد: براي اضافه کردن يک عکس از گالري خود کافي است بر روي آيکن آن کليک کنيد و فيلترهاي موردنظر را بر روي عکس خود پياده سازي کنيد: در بخش بعدي مي توانيد استيکرها و فايل هاي گرافيکي پيش فرض اپليکيشن و يا تصاوير گرافيکي خريداري شده را مشاهده کنيد و از آن ها بر روي تصاوير خود استفاده کنيد: در نسخه Pro اين اپليکيشن به Shape (شکل هاي مختلف نظير مربع و دايره) دسترسي خواهيد داشت: همچنين در بخش ويدئوها، شما مي توانيد ويدئوي موردنظر خود را درج کنيد و آن را استوري خود به نمايش بگذاريد: اگر نياز به قرار دادن متن بر روي تصوير خود داريد، کافي است بر روي آيکون متن ضربه بزنيد و متن خود را درج کنيد: اگر از طرح نهايي خود راضي هستيد، بر روي آيکن ذخيره در بالا و سمت راست ضربه بزنيد و تصوير خود را ذخيره کنيد. اکنون زمان آن رسيده که طرح خود را از طريق استوري اينستاگرام با کاربران به اشتراک بگذاريد و شاهد تعامل بيشتر کاربران خود باشيد. نتيجه گيري اگر به دنبال افزايش تعامل صفحه اينستاگرام خود هستيد، افزايش تعامل استوري هاي اينستاگرام بهترين راه کار است! براي افزايش تعامل استوري اينستاگرا م بايد به دنبال روش هاي توليد محتواي جذاب براي اين بخش باشيد! در اين مقاله به بررسي و آموزش ۵ اپليکيشن بسيار عالي و حرفه اي در زمينه توليد محتواي جذاب براي بخش استوري اينستاگرام پرداختيم که با استفاده از آن مي توانيد تعامل استوري اينستاگرام و در نهايت تعامل صفحه خود را تا حد زيادي افزايش دهيد. اکنون شما بگوييد! شما به عنوان فردي که صفحه اينستاگرام خود را مديريت مي کنيد، براي توليد محتواي اينستاگرام از چه اپليکيشن يا ابزارهايي استفاده مي کنيد؟ در بخش نظرات، تجربۀ خود را به ما و ساير کاربران به اشتراک بگذاريد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *