در این نوشتار قصد داریم روش‌های کارآمد و موثری را برای به دست آوردن بک لینک‌های با کیفیت آنهم در سال ۲۰۲۰ که دنیای سئو در زمینه بک‌لینک و سایر زمینه‌ها بسیار هوشمند شده‌است آموزش دهیم ما این روشها را از مقاله ای متعلق به برایان دین سئوکار مطرح جهانی برای شما ترجمه و تحلیل کرده ایم.

در خصوص کارآمد بودن این روش‌ها همین بس که برایان دین می‌گوید این روش‌ها به من کمک کرده تا بتوانم ۲۰۳ بک‌لینک در حمایت از نوشته‌های خود از منابع معتبر دریافت کنم

ابتدا فهرست این هفت مورد بسیار مهم را برای شما لیست می‌کنم تا مرور کلی روی آنها داشته باشید در ادامه سعی‌کنید که در راستای آن چه که در این هفت گانه مطرح می‌شود حرکت‌کنید تا شاهد نتایج دور از انتظار آن باشید.

۱. شما باید سعی‌کنید به یک منبع موثق برای نویسندگان وبلاگ‌ها و خبرگزاری‌ها بدل شوید منبعی که آنان بتوانند در مطالب خود به نوشته شما استناد کنند

۲ استفاده از تکنیک آسمان خراش در تولید محتوا

۳ پیوند گرفتن از محتوای قدیمی و مطالبی که پیش از این نوشته و بازخورد خوبی داشته است.

۴ استفاده از روش‌های سنتی که معمولاً سئو کاران با استفاده از آن بک‌لینک می‌گیرند البته در ادامه۵ انتشار دستور کار نحوه استفاده به روز از موضوعات مرتبط با فعالیت تان!

۶ استفاده از تکنیک‌ها و استراتژی‌های استاندارد و شناخته شده برای دریافت لینک

۷ رفتن به سراغ لینک‌های پرقدرت از منابع مورد وثوق

۷-۱در این مورد شما باید از استراتژی پاداش استفاده‌کنید و سپس تلاش‌کنید نام تجاری خود را بک لینک‌های با کیفیت بدل سازید .

کلیک کنید  آنچه وردپرس در پشت صحنه انجام می دهد

۷-۲ در روش دیگر شما باید تلاش‌کنید با ارسال ایمیل‌های معنادار ارتباط صمیمانه با دریافت کنندگان برقرار‌کنید تا بتوانید در راستای دریافت بک‌لینک روی آنها کار کنید.

ابتدا بیاید یک سایت با هم مرور کنیم سایت که می‌تواند شما را در صف انتظار برای تبدیل شدن به بک‌لینک یا به عبارت دیگر استفاده شدند توسط افرادی که به دنبال منبع برای مطالب خود هستند قرار می‌دهد این سایت در دسترس همگان‌است و شما می‌توانید پس از ثبت نام اطلاعات خود را تکمیل کرده و زمینه کاری خود را مشخص کنید.

شاید فکر‌کنید سخت‌است از سایت‌های مطرح بک‌لینک دریافت‌کنید اما در عمل آن چنان هم سخت نیست به عنوان مثال وقتی که از این سرویس یعنی کمک به خبرنگاران برای دریافت منبع استفاده می‌کنید شانس دریافت بک‌لینک شما بسیار افزایش پیدا میکند

تنها کاری که باید انجام دهید استفاده از یک سرویس رایگان به نام Help a Reporter Out (HARO) است.

این افراد افرادی که به منابع نیاز دارند (وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران) را به افرادی که خواهان پیوند و قرار گرفتن در معرض هستند (شما) وصل می‌کند.

در حقیقت ، من همیشه از این طریق ایمیل‌هایی از خوانندگان Backlinko دریافت می‌کنم:

استفاده از لینک‌ها در ایمیل

این روش البته یک روش جا افتاده و امتحان پس داده‌است اما همه می‌دانیم که در همه موارد به آسانی صورت نمی‌پذیرد که ما بتوانیم از طریق ایمیل با وسیله‌های خوبی ایجاد کنیم

اما این آموزش لینک سازی یکی از بهترین روش‌ها برای ایجاد لینک سازی با کیفیت بالا است.

وقتی که شما بخواهید در سرویس‌های تامین منبع عضو شوید یا سرویس رایگان یا پولی آن استفاده خواهید کرد و پس از آن با روزنامه نگاران نویسندگان و خبرنگارانی که برای تهیه مطالبشان به منبع نیاز دارند مرتبط خواهد بود در واقع آنان شما را می‌بینند و مختار که از آنچه شما منتشر کرده اید برای استناد در نوشته هایشان استفاده کنند و این به قدرت محتوای شما برمی گردد .

کلیک کنید  ابزار آنالیز چگالی واژگانی مقالات

برنامه‌های مختلف

سپس در مورد درخواست‌هایی که می‌توانید در آنها مشارکت داشته باشید ، مراقب باشید.

آنچه تاکنون به آن اشاره کردیم درباره گرفتن بک‌لینک از طریق سرویس‌هایی بود که شما را به دیگران معرفی می‌کند تا از منابع شما استفاده کنند حالا اگر این روش را چندان معتبر نمی‌دانید و فکر می‌کنید که کارایی لازم را ندارد می‌توانید از تکنیک‌های دیگری که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد استفاده کنید.

۲. انتشار محتوای “آسمان خراش”

نویسنده سایت بک‌لینک می‌گوید من از محتوای آسمان خراش و قابلیت‌های آن برای دریافت بک‌لینک از سایت‌های معتبر نتایج بسیار خوبی دریافت کرده اند یکی از مثالهای مطرح کرده‌است و زیر می‌باشد با توجه به تجربه این چهره شاخص شما می‌توانید روی لینک گرفتن از طریق یاد شده حساب باز کنید.

Entellectur.com

اگر قصد دارید راهکارهای برایان دین را درباره چگونگی استفاده از تکنیک آسمان خراش و جزئیات آن مطالعه‌کنید یک منبع خارجی بسیار معتبر یعنی سایت بک‌لینک در اختیار شماست.

۳. به سراغ لینک‌های قدیمی خود بروید و از آنها کلیک دریافت کنید.

این یک روش بسیار راحت است. در بسیاری از مطالب قدیمی همواره لینک‌هایی را می‌بینیم که منسوخ شده اند و اگر شما با دارندگان آن لینک‌ها ارتباط بگیرید و از آنها بخواهید که لینک مرتبط با موضوع آنها تعریف کرده اید را به محتوای خود اضافه کنند احتمال زیاد با پاسخ مثبت آنها مواجه خواهید شد در فضای حرفه ای و دوستانه از دارندگان این لینک‌ها بخواهید که لینک شما را به آنچه در اختیار دارند اضافه کنند این هم به نفع آنهاست که مرتب هایشان به روز می‌شود و هم شما یک وسیله خوب دریافت کنید

کلیک کنید  آشنایی با گوگل برت

۴- از قالبهای محتوا که برای تولید پیوندها اثبات شده‌است استفاده کنید

حالا باید به سراغ روش‌های کلاسیک و مطمئنی برویم که مطمئنا می‌تواند برای شما بک لینک‌های خوبی در سال ۲۰۲۰ باشند اینفوگرافیک بسازید پرسش و پاسخ ایجاد‌کنید پست مهمان را هم از یاد نبرید چون اگر به درستی انجام شود هنوز می‌تواند نتایج خیره کننده ای در بر داشته باشد

۵- راهنمای نهایی را منتشر کنید

بیاید روی محتوا کمی سرمایه گذاری کنیم مطالبی بنویسید که حرف آخر را در زمینه مورد نظرتان می‌زند به عنوان مثال اگر شما در زمینه قالب‌های وردپرس یا ترفند‌های سئو کار می‌کنید چنانچه آخرین بروزرسانی‌ها را در خصوص یک افزونه مثلاً یواست سئو منتشر‌کنید می‌تواند برای شما بسیار سودمند باشد همچنین چک لیست‌هایی که مربوط به سال ۲۰۲۰ و تا پس از گذشت( آنچه گذشت‌های مختلفی) را در زمینه‌های گوناگون در موضوع خود دست و پا‌کنید و درباره آن حرف آخر را بزنید! اغلب کاربران به دنبال چنین چیزهایی هستند.

مطمئناً این روش یعنی محتواهای نهایی و دستورالعمل‌هایی که به نوعی جمع بندی نهایی به نظر می‌رسند می‌تواند برای کاربران بسیار ضروری باشد و آنها به دنبال چنین محتوایی هستند، اینکه شما از این روش می‌توانید دریافت‌کنید بسیار محتمل است.

۶. استفاده از استراتژی‌های منحصر به فرد

اگر سعی‌کنید استراتژی‌های اختصاصی برای خودتان داشته باشید و در این میان از عناوین جذاب و منحصر به فرد استفاده کنید.

نتایج فوق العاده خواهید گرفت این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که اگر شما در حرف‌های خودتان جایگاهی هم داشته باشید شرایط می‌تواند برای شما فوق العاده بهتر هم باشد چرا که مردم در محتوای خود به شما اشاره خواهم کرد تصور‌کنید شما یک کلید واژه فوق العاده جذاب یا یک تیتر کاربر پسند برای نخستین بار ایجاد میکنید این از سوی افرادی که پس از شما در آن موضوع محتوا خواهند نوشت مورد توجه قرار خواهد گرفت و از دید نویسندگان پنهان نخواهد ماند.

کلیک کنید  بهینه سازی لینکدین برای بهتر دیده شدن

برایان دین در مقاله خود می‌گوید که با این روش توانسته کاری کند که برخی نویسندگان مقالات ای منحصر و کامل درباره استراتژی‌های اختصاصی و جذاب که او نام گذاری کرده نوشته اند این مسئله می‌تواند بک لینک‌های فوق العاده ارزشمندی برای شما در بر داشته باشد.

۷. دریافت بک‌لینک از منابع معتبر

منابع معتبر و سایت ‌های مرجع به عنوان آخرین گزینه به سراغ صفحات منابع می‌ رویم و می‌کوشیم تا از منابع ارزشمند و علمی بک‌لینک بگیریم

یکی از ایده آل ترین روش‌ها برای گرفتن بک‌لینک همین سایتهای منبع‌است به ویکی پدیا نگاه‌کنید بسیاری از همکاران رویای اینکه از این سایت مرجع مکزیک داشته باشند را در سر دارند و برای آن ماه‌ها تلاش می‌کنند چراکه یک بک‌لینک ارزشمند و از منبع معتبر ارزش فوق العاده ای دارد.

منابع را بیابید

نکته بسیار مهمی که در این زمینه وجود دارد این‌است که اغلب مردم در هنگام تولید محتوای منبع چیزی در رابطه با منبع بودن آن می‌نویسند به عبارت دیگر محتوای منبع مشخصه یا نشانی خاصی ندارند! بلکه جامعیت آن ‌ها موجب می‌شود که کم کم از سوی مخاطبان به عنوان منبع پذیرفته شوند.

بنابراین شما باید چالش شناخت مواجه هستید که نمی‌دانید منابع دقیقا کجا هستند و چگونه می‌توانید به آنها دسترسی پیدا‌کنید اما به نظر می‌رسد پس از اینکه شما در یک زمینه به خصوص چند منبع خوب پیدا‌کنید می‌توانید امیدوار باشید که نیمی از بازی را به نفع خود پیش برده اید.

حالا نوبت به راهکارهای مختلفی می‌رسد که بتوانید با این منابع ارتباط برقرار‌کنید و از آن‌ها بک‌لینک بگیرید.

کلیک کنید  روش بالا آمدن در سرچ تصاویر گوگل

اگر شما اطلاعات اندکی هم درباره به سبکی که داشته باشید حتماً می‌دانید که یکی از رایج ترین روش‌ها روش ارتباط مستقیم و مکاتبه با صاحبان این منابع است.

شما می‌توانید با یک ایمیل پس از معرفی مختصر خودتان از دارندگان و صاحبان منابع این گونه بگویید که مطلب آنها را خوانده اید و از قضا شما نیز در همان زمینه و در یک بخش به خصوص که در آن منبع اشاره نشده‌است مقاله نوشته اید و درخواست‌کنید که با افزودن لینک محتوای شما به جامعیت آن منبع بیافزایند.

در بسیاری از موارد از آنجایی که منابع اغلب از سوی نویسندگان حرفه ای و آدم‌های کارکشته صورت می‌گیرد از آنها درخواست شما را خواهد پذیرفت.

این سرآغاز بک لینک‌های ارزشمند و ماندگار ای برای شما خواهد بود.

آنچه که در این مقاله به شما کاربران عزیز ارائه شد چکیده‌ای از تجربیات سئوکار شناخته شده‌است که در مقاله خود به صورت کاملاً مبسوط به به بک‌لینک اشاره کرده‌اند.

البته برایان در مقاله مذکور برخی موارد را به همراه جزئیات و ریزه کاری‌های بیشتری مطرح کرده‌است اما ما در این نوشتار از سایت لمفا درباره سئو سعی کردیم خلاصه‌ای از آن را جمع بندی کرده و به شما کاربران عزیز ارائه کنیم.

آنچه که مسلم‌است دریافت بک‌لینک آن هم از نوع با کیفیت‌است در سایت بسیار موثر‌است مشکلی که همواره یکی از روش‌های سنتی افزایش بازدید و ارتقاء سایت بوده که تا به امروز نیز به قوت خود همچنان پابرجاست و یکه تازی می‌کند.

مطمئناً شما می‌توانید با دنبال‌کردن رویه‌های محتوا محور بک لینک‌های ارگانیک ارزشمندی دریافت‌کنید و تذکری که شاید برای دوستان تازه کار بسیار مهم باشد این که هرگز به دنبال تهیه بک‌لینک بی کیفیت نباشید.

کلیک کنید  اهمیت انتخاب کلید واژه در سئو

اگر بک‌لینک کیفیت لازم را نداشته باشد نه تنها به شما کمکی نمی‌کند بلکه زحمات و ثمره تلاش شما را از بین خواهد برد.

پس هرگز به ظاهر موضوع نگاه نکنید و اینکه بک لینک‌ها می‌توانند نقش موثری داشته باشند را به عنوان یکی از راهکارهای مشروط در سئو به حساب بیاورید.

شرط موفقیت این فرایند نیر در این‌است که با کیفیت و ارگانیک باشد.

همچنین این نکته بسیار مهم دیگری که لازم‌است به آن اشاره کنم این‌است که این که با کیفیت در وهله نخست مرتبط با موضوع‌است یعنی شما نباید به دنبال بک لینکی که با موضوع کارت ارتباط هستند باشید چرا که در بسیاری موارد اساس ساختار سئو شما را به چالش خواهد کشید و بدون تعارف شما را پشیمان خواهد کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.