پست اينستاگرام يکي از مهم ترين بخش هاي آن را تشکيل مي دهد که کاربران با استفاده از آن، تصاوير و ويدئوهاي خود را به اشتراک مي گذارند؛ بخش پست ها در اينستاگرام اولين بخشي بود که کاربران از آن استفاده مي کردند! اصلاً بگذاريد ساده تر بگويم، اينستاگرام يک شبکه براي اشتراک گذاري عکس و فيلم از طريق پست ها بود که به مرور زمان ابزارهاي ديگري نظير استوري به آن اضافه شد. کاربران به دنبال ايجاد بهترين و جذاب ترين پست اينستاگرام هستند؛ زيرا آن ها مي خواهند لايک و کامنت بيشتري بگيرند. يکي از راه هاي زيباتر کردن پست اينستاگرام، اسفاده از استايل Grid براي آن است! اما پست Grid چيست؟ حتماً در صفحات مختلف نمونه هاي زيبايي از آن را ديده ايد ولی امکان دارد نام آن را ندانيد! در اين مقاله به معرفي سبک Grid و نحوه استفاده از اين استايل در پست اينستاگرام مي پردازيم. آماده ايد پست اينستاگرام خود را زيباتر کرده و نظر فالوورهاي خود را جلب کنيد؟ بنابراين با اين آموزش همراه ما باشيد.

سبک Grid يا نمايش شبکه اي چيست؟

قبل از آن که بخواهيم به سراغ ايجاد پست اينستاگرام به سبک Grid برويم، ابتدا اجازه دهيد به بررسي اين استايل بپردازيم! اصلاً سبک Grid يعني چه و چه کاربردي دارد؟ اين سبک به شما کمک مي کند تا پست ها خود را به صورت شبکه اي نمايش دهيد؛ جالب است بدانيد اين سبک تنها مربوط به پست اينستاگرام نيست و مي توانيد براي نمايش پست هاي يک سايت نيز از آن استفاده کنيد. به صفحه پروفايل خود در اينستاگرام برويد و به چيدمان پست هاي خود نگاه کنيد؛ تمامي پست ها به صورت کاملاً منظم و مربعي در کنار هم قرار گرفته اند که به چنين استايلي، سبک Grid يا شبکه اي گفته مي شود. در برخي صفحات کاربران به جاي نمايش عکس موردنظر در يک پست، آن را در چندين پست نمايش مي دهند! چنانچه متوجه منظور ما نشديد، به تصوير زير نگاه کنيد:
کلیک کنید  چگونه در پیج های بزرگ اینستاگرام تبلیغ کنیم؟
  اين سبک پروفايل و پست اينستاگرام شما را به شکل بسيار جذابي در به کاربران نمايش مي دهد.

چرا بايد از Grid براي نمايش پست اينستاگرام استفاده کنيم؟

شايد دليل استفاده از اين سبک فراتر از زيبايي پروفايلتان باشد! اينستاگرام هميشه يک پلتفرم بصري براي اشتراک گذاري تصاوير و ويدئوها بوده است و هرچقدر بتوانيد پست هاي خود را به شکل زيباتري به کاربران نمايش دهيد، تعداد فالوورها و تعامل صفحه اينستاگرامتان افزايش پيدا مي کنيد. برخلاف فيسبوک، کاربران اينستاگرام چنانچه پست ها شما را ببينند و چيزي نظر آن ها را جلب کند، به صفحه پروفايل شما مراجعه مي کنند! در اصل حس کنجکاوي در کاربران اينستاگرام وجود دارد ولی کاربران فيسبوک به دنبال محتواي آماده هستند؛ هنگامي که کاربران يک پست Grid از صفحه شما را ببينند، نمي توانند منظور شما را درک کنند! ولی چون در اينستاگرام چنين پست هايي وجود دارد، آن ها مي دانند که با ديدن صفحه شما پست کامل را خواهند ديد. در اصل اين سبک به شما کمک مي کند تا بتوانيد يک تصوير کامل را چندين پست (مثلاً ۹ پست اينستاگرام) به نمايش بگذاريد. براي آن که کاربران بدانند يک پست Grid در صفحه شما آپلود شده است، کافي است با استفاده از استوري اينستاگرام از صفحه پروفايل خود و بخشي که آن عکس وجود دارد، به کاربران بگوييد. چنانچه تصوير شبکه اي بتواند نظر کاربران را جلب کند، آن ها براي ديدن پست هاي قبلي و پست هايي که در آينده آپلود مي کنيد، شما را دنبال مي کنند. اگر چند عکس نامرتبط باهم داريد و مي خواهيد به نحوي ميان آن ها ارتباط برقرار کنيد، استفاده از Grid راه کار مناسبي است! کافي است يک تم خاص انتخاب کنيد و چند تصوير نامرتبط خود را به وسيله اين تم در کنار هم قرار دهيد؛
کلیک کنید  آپلود فیلم با رایانه در اینستاگرام
به عبارت ساده تر مي توانيد تصاوير خود را در يک تم قرار دهيد و آن را به يک پست Grid بسيار زيبا تبديل کنيد. تصوير زير را ببينيد:   تصاوير رديف دوم و سوم اين عکس ارتباطي باهم ندارند ولی تم اصلي تمام اين تصاوير يکسان است؛ مدير اين صفحه توانسته با کمي خلاقيت در استفاده از Grid، چند پست بسيار جذاب و حرفه اي در صفحه خود آپلود کند. شما هم چنين تصاويري داريد؟ ادامه مقاله را دنبال کنيد تا بتوانيد يک پست اينستاگرام بسيار جذاب براي کاربران خود منتشر کنيد. حالا که تصميم گرفته ايد پست هاي خود را به صورت شبکه اي منتشر کنيد، نظرتان درباره بررسي چند ابزار حرفه اي که در زمينه ايجاد پست Grid اينستاگرام به شما کمک مي کند، چيست؟ چنانچه نظرتان مثبت است، بخش بعدي را دنبال کنيد!

۴ ابزار براي ايجاد پست هاي شبکه اي (Grid) در اينستاگرام

براي ايجاد پست هاي شبکه اي در اينستاگرام نيازمند ابزار هستيد؛ ما در اين بخش ۴ مورد از بهترين ابزارها را براي ايجاد پست شبکه اي در اينستاگرام را بررسي مي کنيم تا بتوانيد باتوجه به نياز خود يکي از آن ها را استفاده کنيد:
  1. اپليکيشن Planoly

اپليکيشن Planoly يکي از ابزارهاي قوي براي ايجاد پست هاي شبکه اي در اينستاگرام است که در ورژن هاي IOS، اندورويد و دسکتاپ در دسترس کاربران قرار دارد. البته اين ابزار تنها براي ايجاد پست Grid نيست و با استفاده از آن مي توانيد قابليت هاي ديگري را براي مديريت اينستاگرام خود تجربه کنيد. رابط کاربري و طراحي ساده اين اپليکيشن به شما کمک مي کند تا بتوانيد به راحتي از امکانات آن استفاده کنيد. اين ابزار قابليت هاي زيادي نظير مديريت هشتگ ها، آناليز اينستاگرام، زمان بندي انتشار استوري و پست اينستاگرام و… را در اختيار شما قرار مي دهد.   البته نسخه رايگان اين اپليکيشن محدوديت هايي هم دارد ولی باز هم قابليت هاي آن بسيار کاربردي است. مثلاً در نسخه رايگان نمي توانيد بيش از ۳۰ عکس در ماه زمان بندي کنيد يا به آناليز بخش هاي مختلف حساب خود دسترسي داشته باشد!
کلیک کنید  تحقیق کلمات کلیدی برای بهینه سازی عنوان ویدئو در یوتیوب
ولی با اين وجود قابليت شبکه اي کردن پست اينستاگرام در اختيار شما است و مي توانيد پست هاي جذابي براي صفحه اينستاگرام خود توليد کنيد. در نسخه دسکتاپ اين ابزار يک تقويم دسترسي در دسترس کاربران است که مي توانند براي انتشار پست هاي خود برنامه ريزي کنيد. براي تبديل تصاوير خود به تصاوير شبکه اي، وارد اپليکيشن شويد و بر روي علامت + ضربه بزنيد و تصوير موردنظر خود را انتخاب کنيد:   پس از انتخاب تصوير خود، کافي است بر روي آيکن شبکه سازي ضربه بزنيد:   در بخش بعدي اين اپليکيشن از شما مي خواهد تا بگوييد براي تبديل عکس خود به تصوير شبکه اي، از کدام حالت استفاده مي کنيد؟ نوع شبکه سازي تصوير را انتخاب کنيد تا پيش نمايشي از تصوير شبکه اي به شما نشان داده شود:   اگر نياز به حذف تصاوير داريد، کافي است بر روي آيکن ضربدر که در بالا و سمت راست هر تصوير نشان داده شده کليک کنيد و آن را از ميان تصاوير شبکه اي ديگر خود حذف کنيد. در نهايت کافي است بر روي Upload کليک کنيد تا وارد بخش انتشار تصوير بر روي اينستاگرام شويد. با استفاده از گزينه Scheduled به راحتي مي توانيد تصاوير موردنظر را زمان بندي کنيد تا در زمان دلخواه منتشر شوند:   يک پيشنهاد! گاهي اوقات ممکن است تصوير شما از کيفيت قابل قبولي برخوردار نباشد يا زاويه عکس براي ايجاد تصوير شبکه اي مناسب نباشد! پيشنهاد مي کنم پيش از انتشار پست در اکانت اصلي، در يک اکانت ديگر تصاوير شبکه اي را منتشر کنيد؛ چنانچه کيفيت و نوع تصوير شبکه اي مناسب است، آن را به عنوان يک پست اينستاگرام در اکانت اصلي خود منتشر کنيد.
  1. اپليکيشن Preview App

اپليکيشن Preview App يکي ديگر از ابزارهاي بسيار کاربردي در زمينه مديريت پست اينستاگرام است و با استفاده از آن مي توانيد پست هايي به سبک Grid ايجاد کنيد. اين ابزار به صورت رايگان و پولي در دسترس است که نسخه پولي آن، امکانات بيشتري در زمينه آناليز اينستاگرام در اختيارتان قرار مي دهد.
کلیک کنید  چگونه از ابزار نظرسنجی اینستاگرام (Polls) استفاده کنیم؟
در نسخه رايگان مي توانيد بي نهايت تصوير براي ويرايش، شخصي سازي و تبديل آن به پست Grid آپلود کنيد ولی به آناليز کامل اکانت اينستاگرام خود دسترسي نخواهيد داشت؛ در نسخه رايگان تنها به آناليز پايه اکانت خود دسترسي داريد ولی چنانچه هدف شما براي استفاده از اين اپليکيشن، ايجاد تصوير شبکه اي است، نيازي به تهيه نسخه تجاري آن نيست. براي استفاده از اين اپليکيشن ابتدا آن را از طريق گوگل پلي يا اپ استور دانلود و نصب کنيد. با ورود به اين نرم افزار، رابط کاربري بسيار ساده و حرفه اي آن را مشاهده مي کنيد که با کليک بر روي علامت + در بالاي آن، مي توانيد تصاوير موردنظر خود را براي ويرايش انتخاب کنيد:   پس از انتخاب تصاوير مي توانيد بر روي آيکن نمايش داده شده کليک کنيد تا وارد بخش ويرايش تصوير شويد:   در اين تصوير موردنظر خود را انتخاب کنيد و يک فيلتر بر روي آن اعمال کنيد؛ با دوبار ضربه زدن بر روي فيلتر موردنظر مي توانيد شدت آن را تغيير دهيد. اکنون با کليک بر روي آيکن کامنت مي توانيد وارد بخش انتشار پست اينستاگرام شويد:   در اين بخش مي توانيد کپشن موردنظر خود را بنويسيد و هشتگ هاي موردنظرتان را اضافه کنيد. چنانچه نياز به زمان بندي پست براي انتشار در اينستاگرام داريد، کافي است از طريق بخش Scheduled زمان موردنظرتان را وارد کنيد:   اگر به صفحه اصلي اين اپليکيشن بازگرديد، آيکن تقويم براي شما قابل مشاهده است که مي توانيد پست هاي زمان بندي شده خود را در اين بخش مشاهده کنيد:
کلیک کنید  چگونه کاربران را در استوری به فعالیت واداریم
  با استفاده از اين نرم افزار مي توانيد تصاوير خود را ويرايش کنيد و با استفاده از قابليت انتشار در زمان مشخص، پست اينستاگرام خود را به صورت خودکار منتشر کنيد.
  1. اپليکيشن UNUM

اپليکيشن UNUM يک ابزار کاربردي ديگر براي ويرايش پست هاي اينستاگرام است! با استفاده از اين اپليکيشن نيز مي توانيد تصاوير موردنظر خود را ويرايش کنيد و تصاوير شبکه اي بسيازيد. همچنين چنانچه قصد داريد بر روي پست هاي خود متن قرار دهيد، اين ابزار چنين امکاني را براي شما فراهم کرده است! با استفاده از اين ابزار قابليت آپلود ۵۰۰ عکس در ماه را خواهيد داشت و مي توانيد ۱۸ تصوير خود را به تصاوير شبکه اي تبديل کنيد. به قابليت هاي ديگري هم نياز داريد؟ اين اپليکيشن ده ها قابليت ديگر در اختيار شما قرار مي دهد، بنابراين همين الان آن را دانلود و نصب کنيد تا به بررسي آن بپردازيم! بنابراين از باز کردن اين اپليکيشن کافي است تصاوير موردنظرتان را انتخاب کنيد و بر روي علامت + کليک کنيد:   اگر نياز به ويرايش تصاوير خود داريد، بر روي آيکن مشخص شده  کليک کنيد:   همچنين چنانچه مي خواهيد موقعيت دو تصوير را عوض کنيد، کافي است دو تصوير موردنظرتان را انتخاب کنيد و بر روي آيکن زير کليک کنيد تا جايگاه آن دو باهم عوض شود:   همچنين چنانچه نياز به زمان بندي پست هاي خود براي انتشار داريد، کافي است تصاوير موردنظرتان را انتخاب کنيد و بر روي ساعت شني کليک کنيد:   اکنون زمان و تاريخ انتشار پست اينستاگرام را مشخص کنيد و بر روي Save کليک کنيد. چنانچه نياز به انتخاب يک کپشن براي انتشار در اينستاگرام داريد، بر روي آيکن پر ضربه بزنيد:   کپشن خود را انتخاب کرده و آن را ذخيره کنيد.
  1. اپليکيشن Plann

اين اپليکيشن از نظر رابط کاربري شباهت بسيار زيادي به اپليکيشن Planoly دارد و قابليت هاي آن ها تقريباً مشابه هم هستند. اين ابزار به شما امکان آپلود ۳۰ تصوير در ماه را مي دهد و چنانچه نسخه تجاري آن را تهيه کنيد، مي توانيد از قابليت هاي آناليز کامل اکانت اينستاگرام، استراتژي انتشار پست و… بهره مند شويد.
کلیک کنید  آشنایی با ۵ ابزار برای آنالیز هشتگ اینستاگرام
اين اپليکيشن با پرداخت ۴ دلار در ماه قابليت هاي بسيار خوبي در اختيارتان مي گذارد؛ مثلاً با آناليز اکانت شما بهترين زمان پست گذاشتن را مي گويد تا بتوانيد بيشتري تعامل را از کاربران دريافت کنيد.   براي استفاده از اين اپليکيشن ابتدا آن را براي دستگاه IOS يا اندرويدي خود دانلود و نصب کنيد. بنابراين از اجراي اپليکيشن، در بخش بالاي آن علامت + ديده مي شود که با کليک بر روي آن مي توانيد تصاوير موردنظرتان را انتخاب کنيد:   پس از انتخاب تصاوير وارد صفحه جديدي مي شويد که در اين بخش مي توانيد تصاوير را شبکه اي کنيد. چنانچه نياز به آپلود تصاوير داريد، کافي است بر روي هر تصوير کليک کنيد و يک کپشن مناسب براي آن درج کنيد!   اکنون براي تنظيم يک يادآوري براي انتشار پست، کافي است بر روي آيکن بالا کليک کنيد و زمان موردنظرتان را انتخاب کنيد.

نتيجه گيري

الگو و تم اصلي پست هاي اينستاگرام اهميت بسيار زياد دارد؛ در اصل هنگامي که شما تصاوير را با يک تم خاص منتشر مي کنيد، الگوي صفحه اينستاگرامتان در ذهن کاربران باقي مي ماند. چنانچه صفحه شما مربوط به کسب وکار است، پيشنهاد مي کنم حتماً يک تم اصلي براي تمامي پست هاي خود درنظر بگيريد تا بتوانيد به برندسازي کسب وکارتان کمک کنيد. مثلاً چنانچه کسب وکار شما مربوط به فروش تجهيزات شنا و غواصي است، مي توانيد از تصاوير ساحل و افراد شناگر براي پس زمينه پست اينستاگرام خود استفاده کنيد. يک پارچه سازي پست هاي صفحه به کاربران حس خوبي القا مي کند و تاثير بسيار خوبي بر روي کسب وکارتان خواهد داشت! همچنين در بخش استوري خود نيز مي توانيد يک تم جذاب و يک پارچه براي استوري هاي خود درنظر بگيريد تا بتوانيد تعامل کاربران را افزايش دهيد. نوبت شما است! چنانچه مديريت يک صفحه اينستاگرام را برعهده داريد، تاکنون تجربۀ انتشار از تصاوير شبکه اي را داشته ايد يا از تم خاصي براي پست هاي اينستاگرام خود استفاده مي کنيد؟ در بخش نظرات تجربۀ خود را با ما به اشتراک بگذاريد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.