به صورت پيش فرض در اينستاگرام هر کسي قادر به مشاهده پروفايل و پست هاي شماست. چنانچه چه اين تنظيمات پيش فرض در صورتي که يک عکاس يا برند باشيد هيچ مشکلي ايجاد نخواهد کرد. ولی بعضي از افراد ممکن است احساس خوبي از اين موضوع نداشته و آن را نقص حريم خصوصي خود تصور کنند. براي حل اين مساله چه بايد کرد؟ خوشبختانه اينستاگرام به شما اين قابليت را مي دهد تا حساب کاربري خود را خصوصي (private) کنيد. به اين ترتيب فقط دنبال کنندگاني که توسط شما تائيد شده اند، امکان مشاهده پست هاي شما را خواهند داشت و هيچ شخص ديگري نمي تواند به آنها دسترسي داشته باشد. ما در اين آموزش، نحوه خصوصي کردن يک حساب کاربري اينستاگرام را به شما ياد خواهيم داد. بنابراين چنانچه دوست نداريد کسي غير از دوستان شما به اطلاعات و پست هايتان دسترسي داشته باشد، در اين مقاله با ما همراه باشيد.  

آموزش خصوصي کردن حساب کاربري اينستاگرام

قبل از آنکه بخواهيم آموزش خود را آغاز کنيم، بايد توجه داشته باشيد که پرايوت کردن حساب اينستاگرام، فقط و فقط از طريق نسخه هاي موبايل اينستاگرام (يعني اندرويد و iOS) ممکن است و با کامپيوتر نمي توان اين کار را انجام داد. همچنين دقت داشته باشيد که اکانت هاي تجاري اينستاگرام امکان خصوصي شدن را ندارند. در ادامه به صورت مرحله به مرحله انجام اين کار را به شما آموزش خواهيم داد:
    1. بعد از باز کردن اپليکيشن اينستاگرام، از گزينه هاي پايين صفحه، وارد پروفايل شخصي خود شويد و آيکون تنظيمات را انتخاب کنيد. در گوشي هاي اندرويدي، اين آيکون به شکل سه نقطه است.
    2. در صفحه تنظيمات پايين برويد و گزينه Private Account را پيدا کنيد. با فعال کردن اين گزينه، حساب شما بلافاصله تبديل به يک حساب خصوصي خواهد شد.
به همين سادگي، صفحه شما تبديل به يک صفحه خصوصي اينستاگرام شد و از اين به بعد فقط فالوورهاي شما به پست هايتان دسترسي خواهند داشت. هر آدم ديگري هم که بخواهد پست هاي شما را دنبال کند، ابتدا بايد اکانت شما را دنبال کند. توجه داشته باشيد که بعد از خصوصي شدن حساب، هر کاربري که بخواهد شما را دنبال کند، ابتدا بايد توسط شما تائيد شود. 

آيا راهي براي مشاهده پست اکانت هاي خصوصي بدون دنبال کردن هست؟

شايد اکنون بپرسيد که آيا ديدن پست هاي يک اکانت پرايوت ممکن هست يا نه؟ در جواب بايد بگوييم که بهترين راه براي چنين کاري، دنبال کردن اکانت مذکور است. اما چنانچه امکان دنبال کردن يک اکانت را نداريد، لازم است بدانيد که در حال حاضر، چندين وب سايت مختلف براي مشاهده و حتي دانلود پست اکانت هاي پرايوت وجود دارند. ولی ما همه آنها را بررسي کرديم و متوجه شديم که تمام آنها با هدف سو استفاده از شما ساخته شده اند. اين يعني حتي چنانچه بتوانند عکس ها و تصاوير اکانت هاي خصوصي را براي شما نمايش دهند، در ازاي آن از شما چيزي خواهند خواست. مثلاً دانلود يک برنامه يا دادن يک ايميل. ما که دوست نداشتيم در دام چنين سايت هايي بيافتيم. ولی چنانچه شما دوست داريد اين روش را امتحان کنيد، کاملاً مختار هستيد.

پست هاي به اشتراک گذاشته شما قابل مشاهده خواهند بود!

مساله ديگري که بايد در نظر داشته باشيد اين است که وقتي پست هاي يک اکانت خصوصي در جايي غير از صفحه شما به اشتراک گذاشته شوند، قابل دسترسي خواهند شد. اين يعني چنانچه دوستان شما يک پست (تصوير يا ويدئو) از شما را به اشتراک بگذارند يا براي دوستان خود ارسال کنند، مخاطبان آنها امکان دسترسي به پست مذکور را خواهند داشت. به علاوه، چنانچه اکانت اينستاگرام شما به ساير شبکه هاي اجتماعي متصل باشد و پست هاي شما در اين شبکه ها هم منتشر شوند، ديگر تنظيم کردن اينستاگرام به تنهايي کافي نيست و شما بايد ساير شبکه هاي اجتماعي خود را نيز از نظر نوع دسترسي تنظيم نماييد.

نتيجه گيري

در اين مطلب ديديم که چطور مي توان يک حساب اينستاگرام را خصوصي کرد و سعي کرديم به همه جوانب آن نگاه کنيم. ولی شايد همچنان سوالي براي شما بي پاسخ مانده باشد. در اين صورت، از شما دعوت مي کنيم اين سوال را از طريق بخش نظرات با ما مطرح کنيد تا در اولين فرصت، پاسخ آن را به شما بدهيم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *