با اينکه زمان زيادي است که اينستاگرام بين کاربران جا افتاده است و خيلي ها فوت و فنش را بلدند، ولی هنوز هم کاربران جديدي دارند به ليست کاربران اينستاگرام اضافه مي شوند. کاربراني که آشنايي چنداني با اينستاگرام ندارند. به همين دليل در مقاله امروز به شما ياد مي دهيم که چگونه در اينستاگرام پست بگذاريم. بنابراين چنانچه شما هم جزء کاربران تازه اينستاگرام هستيد، حتما چند دقيقه اين مقاله را مطالعه کنيد تا نحوه پست گذاشتن در اينستاگرام را ياد بگيريد.

آموزش پست گذاشتن در اينستاگرام (قدم به قدم)

شما فقط چند دقيقه با ياد گرفتن نحوه گست گذاشتن در اينستاگرام فاصله داريد. تمامي مراحل پست گذاشتن را هم با توضيحات خيلي خوب و هم به همراه عکس برايتان آورده ام!

اپليکيشن اينستاگرام را باز کنيد!

اول از همه روي آيکون اينستاگرام لمس کنيد تا وارد برنامه بشويد.  

آيکون مثبت را لمس کنيد!

بعد از اينکه وارد اينستاگرام شديد در قسمت پايين صفحه دقيقا در وسط، يک علامت مثبت خواهيد ديد. براي اينکه در اينستاگرام پست بگذاريد روي اين علامت لمس کنيد.  

از گالري عکس انتخاب کنيد يا عکس جديد بگيريد!

بعد از اينکه روي علامت مثبت لمس کرديد، صفحه اي براي شما باز مي شود که بايد آنجا عکس يا ويدئوي موردنظرتان را بارگذاري کنيد. ولی اينجا دو انتخاب داريد: هم مي توانيد از عکس هاي موجود در گالري استفاده کنيد و هم مي توانيد با دوربين خودتان، عکس يا فيلم جديدي بگيريد:  
  • خب حالا که عکس را ديديد خيلي راحت تر متوجه مي شويد. چنانچه مي خواهيد عکس يا ويدئويي از گالري تان انتخاب کنيد، روي گزينه شماره ۱ لمس و عکس مورد نظرتان را از گالري انتخاب کنيد.
  • اما چنانچه مي خواهيد از آن عکس هاي معروف يکهويي (!) بگيريد، روي گزينه ۲ لمس کنيد تا دوربين شما فعال شود.
  • حالا چنانچه مي خواهيد ويدئوي جديدي بگيريد، خيلي ساده و بی دردسر روي گزينه ۳ لمس کنيد.
  • الان فرض کنيد که عکس يا ويدئويي که مي خواهيد به اشتراک بگذاريد يکي دو تا نيست! بنابراين چکار مي کنيد؟ خيلي ساده و بی دردسر روي گزينه آلبوم (گزينه ۴) لمس مي کنيد و عکس ها يا ويدئوهاي مدنظرتان را انتخاب مي کنيد. در اين حالت، هر کدام از عکس هاي شما بصورت جداگانه و پشت سر هم بارگذاري مي شوند.
  • همچنين روش ديگري هم براي بارگذاري عکس وجود دارد به اين شکل که مي توانيد همه عکس ها را در يک عکس ترکيب کرده و پست کنيد. چنانچه اين کار را مي خواهيد انجام بدهيد روي گزينه ۵ لمس کنيد.
  • در ضمن اگر اندازه پيشنهادي اينستاگرام براي عکس به دلتان ننشست، روي گزينه ۶ لمس کنيد تا عکس شما با اندازه کامل بارگذاري شود.

فيلتر دلخواهتان را انتخاب کنيد!

بعد از اينکه ويدئو يا عکس موردنظرتان را انتخاب کرديد، روي گزينه Next که در گوشه بالا سمت راست قرار دارد لمس کنيد تا يک قدم به پست گذاشتن در اينستاگرام نزديک تر شويد. در اين قسمت مي توانيد فيلترهاي جالبي را روي عکستان اعمال بکنيد. مثلا مي توانيد عکس را سياه و سفيد کنيد يا تن رنگ هايش را عوض کنيد.   بعد از اينکه فيلتر خودتان را انتخاب کرديد، باز هم روي گزينه next لمس کنيد تا وارد مرحله بعدي بشود.

کپشن جذاب بنويسيد و پست کنيد!

حالا ديگر در مرحله آخر هستيد! در اين مرحله شما سه گزينه مختلف داريد که همه آن ها اختياري هستند. بخش اول همان کپشن است: متني که زير عکس يا ويدئوي خودتان مي نويسيد. هميشه سعي کنيد براي پست خودتان يک کپشن جذاب بنويسيد تا ارزش پست تان را بيشتر کند.   گزينه ديگري که داريد، مسئله لوکيشن (يا همان موقعيت مکاني) است. چنانچه جاي خاصي عکس يا ويدئو گرفته ايد يا اصلا دوست داريد موقعيت مکاني خودتان را نشان بدهيد، مي توانيد با لمس گزينه لوکيشن، موقعيت خودتان را وارد کنيد. قسمت آخر هم تگ کردم دوستان تان است. چنانچه يکي از دوستان تان در عکس يا ويدئو کنار شما هستند يا اصلا دلتان مي خواهد که آن ها را در عکس تگ بکنيد، روي اين گزينه لمس کنيد. البته يادتان باشد براي اينکه بتوانيد شخص ديگري را در عکس تگ بکنيد، آن شخص هم بايد حساب کاربري در اينستاگرام داشته باشد (در غير اين صورت نمي توانيد).

خب، ياد گرفتيد؟

حالا ديديد که چقدر پست گذاشتن در اينستاگرام ساده و بی دردسر است؟ حالا که اين را ياد گرفتيد، پيشنهاد ويژه اي هم براي شما دارم. شما خيلي ساده و بی دردسر مي توانيد بدون نياز به هيچ نرم افزاري با لپتاپ يا کامپيوتر شخصي تان در اينستاگرام پست بگذاريد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *