تا بحال شده که متن کپشن يک پست در اينستاگرام را بخواهيد کپي نماييد ولي نتوانيد؟ در اينستاگرام اين امکان براي کاربران فراهم شده که در زير محتواي تصويري، متن هاي دلخواه خود را براي ديگران به اشتراک بگذارند.

ولي به دليل محدوديت هاي اينستاگرام امکان کپي کردن کپشن در اينستاگرام وجود ندارد. در اين مطلب آموزش مي دهيم چگونه یک کپشن را از اینستاگرام کپی کنید.

استفاده از نسخه وب اينستاگرام، برنامه هاي جانبي و قابليت ocr روش هاي معرفي شده در نوشته اي که پيش روي شماست است که کپي کردن متن پست در اينستاگرام را ممکن مي سازد. در نهايت ترفند کپي کردن کپشن را مي آموزيد. بنابراين با ما همراه باشيد. 😉

عناوين آموزشي مطرح شده در نوشته اي که پيش روي شماست آموزشي به توضيح زير است:

نحوه کپي کپشن اينستاگرام

گاها در رسانه اجتماعي اينستاگرام متن هايي را مشاهده مي کنيم که ارزش به اشتراک گذاشتن براي ديگر مخاطبين را  دارند. ولي با نهايت تاسف اينستاگرام در حالت عادي امکان کپي يک کپشن را به کاربران خود نمي دهد.

براي حل اين مشکل چندين ترفند وجود دارد که در ادامه به شما آموزش مي دهيم. انواع ترفندها و روش هاي کپي کپشن اينستاگرام :

 • نسخه وب اينستاگرام
 • برنامه هاي جانبي
 • استفاده از قابليت ocr

۱- کپي کردن کپشن در اينستاگرام با نسخه وب اينستاگرام

ساده ترين و مطمئن ترين روش کپي کردن کپشن اينستاگرام استفاده از نسخه وب است. شما مي توانيد به منظور کپي کپشن در اينستاگرام از طريق نسخه وب اينستاگرام با انجام چند مرحله ساده اين کار را انجام دهيد.

 1. براي کپي کردن کپشن در اينستاگرام از طريق وب، در مرحله اول لينک پست را کپي کنيد.
  پستي که قصد کپي کردن کپشن اينستاگرام آن را داريد باز نماييد و روي علامت سه نقطه بالاي پست ضربه بزنيد. گزينه Copy Link را از پنجره باز شده انتخاب نماييد.
 2. در مرحله دوم لازم است لينک کپي شده از پست را در نوار آدرس مرورگر موبايلتان وارد نماييد. مرورگر کروم گوشي تلفن همراه خود را باز نماييد و لينک کپي شده را در قسمت نوار آدرس paste کنيد.
 3. اکنون مي توانيد اطلاعات پست را مشاهده و متن پست را کپي کنيد. حال متن مورد نظرتان را select نماييد و روي گزينه copy در بالاي صفحه ضربه بزنيد.
 4. متن کپي شده را در محل مورد نظر خود وارد کنید.
کلیک کنید  اینگونه از بلاک اینستاگرام خارج شو

همانطور که مشاهده مي نماييد متن کپشن پست اينستاگرام مورد نظر شما به راحتي کپي شد. شما مي توانيد از همان ابتدا از طريق نسخه وب به حساب کاربري اينستاگرامتان لاگين کنيد. پست مورد نظر را باز نماييد و کپشن پست را کپي کنيد.

 

نکته: توجه داشته باشيد براي استفاده از اين روش براي کپي کردن متن کپشن پست اينستاگرام اکانت هاي خصوصي نياز است در نسخه وب حساب اينستاگرام خود لاگين کنيد.

 

۲- کپي کردن کپشن در اينستاگرام با برنامه هاي جانبي

يکي ديگر از راه هاي کپي کردن کپشن در اينستاگرام استفاده از برنامه هاي جانبي است. GBinstagram و instaUltra Plus OGinstagram از جمله اپليکيشن ها و نسخه هاي تغيير يافته اينستاگرام هستند که امکان کپي کپشن از اينستا را براي کاربران فراهم مي کنند.

براي استفاده از اين برنامه ها لازم است به حساب کاربري تان لاگين کنيد.

 

نرم افزارهاي معرفي شده را مي توانيد از سايت هاي معتبر دانلود و روي گوشي تلفن همراه خود نصب نماييد. با استفاده از اين برنامه ها ديگر نيازي به اپليکيشن اينستاگرام نداريد و تنها کافيست نام اکانت مورد نظر را در اختيار داشته باشيد. با نصب و لاگين به اکانت خود مي توانيد کپشن پست اينستاگرام را کپي نماييد.

نکته: توصيه مي شود براي حفظ حريم امنيتي حساب کاربري تان تا حد امکان از برنامه هاي جانبي استفاده نکنيد. زيرا اين برنامه ها ممکن است امنيت حساب شما را به خطر بيندازند.

۳- استفاده از قابليت ocr براي کپي کردن کپشن در اينستاگرام

از ديگر ترفندهاي دستيابي به کپشن هاي اينستاگرام براي کپي کردن، استفاده از قابليت ocr است. قابليت ocr متن موجود در تصوير را استخراج مي کند. قابليت او سي آر در تعداد زيادي از سايت هاي داخلي و خارجي وجود دارد. سايت آنلاين او سي آر يک نمونه از سايت اينترنتي خارجي و سايت ايران او سي آر از نمونه سايت هاي داخلي ارائه دهنده اين سرويس است. براي کپي کردن کپشن اينستاگرام با قابليت او سي آر مراحل زير را دنبال کنيد:

 1. وارد سايت ايران او سي آر در مسير https://www.iranocr.ir شويد. براي تبديل عکس به متن در ايران او سي آر لازم است ابتدا از طريق گزينه ثبت نام، در سايت عضو شده و وارد حساب کاربري تان شويد.
 2. در صفحه ظاهر شده گزينه تبديل عکس به متن را انتخاب نماييد.
 3. پس از تهيه اسکرين شات از متن کپشن مورد نظر آن را در بخش مشخص شده در تصوير زير آپلود نماييد. در کادر بالاي صفحه زبان مورد نظر را براي تبديل انتخاب کنيد. (توجه داشته باشيد عکس مورد نظر بايد وضوح قابل قبولي داشته باشد.)
 4. اکنون فايل اسکرين شات مورد نظر را آپلود نماييد.
 5. در نهايت فرمت فايل خروجي را انتخاب نماييد. (در اينجا فرمت فايل docx انتخاب شده است.)
کلیک کنید  بررسی نرخ تعامل رقبا در اینستاگرام

با انجام مراحل بالا به سادگي مي توانيد اقدام به کپي کردن کپشن در اينستاگرام نماييد.

نکته مهم: توجه داشته باشيد براي استفاده بيش از يکبار از خدمات اين سايت نياز به خريداري بسته فعال خواهيد داشت.

سوال تعداد زيادي از کاربران اين است که چگونه يک کپشن را در اينستاگرام کپي کنيم؟ چالش تعداد زيادي از کاربران در هنگام استفاده از اينستاگرام اين است که نمي توانند کپشن پست هاي دلخواهشان را کپي کنند.

نرم افزار اينستاگرام به دليل محدوديت هايي که دارد چنين امکاني را به کاربران خود نمي دهد. در اين مطلب ترفندهايي را به شما آموزش مي دهيم که امکان کپي کردن کپشن در اينستاگرام را براي شما فراهم مي کند.

ساده ترين و مطمئن ترين راه براي کپي کردن کپشن اينستاگرام استفاده از نسخه وب است. آيا شما هم ترفند ديگري را براي کپي کردن کپشن در اينستاگرام سراغ داريد؟ چنانچه اين مطلب براي شما مفيد بود لينک آن را با دوستانتان به اشتراک بگذاريد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.