آموزش اضافه کردن لوکیشن دلخواه در اینستاگرام

تا چند سال پيش چنانچه قصد اشتراک گذاري يک عکس را به همراه لوکيشن دلخواه داشتيد، به راحتي مي توانيد نام لوکيشن دلخواه خود را وارد کنيد؛ حتي لوکيشن هايي که واقعي نبودند و هيچ جاي دنيا وجود نداشتند. بنابراين از آن که اينستاگرام توسط فيسبوک خريداري شد، تغييراتي در اين اپليکيشن بوجود آمد که ديگر قادر به اضافه کردن لوکيشن دلخواه در شبکه اجتماعي اينستاگرام نبوديم. اين مسئله باعث بوجود آمدن مشکلاتي در هنگام اضافه کردن لوکيشن اينستاگرام مي شد؛ زيرا برخي از موقعيت هاي مکاني در بخش لوکيشن اينستاگرام وجود نداشت. در حال حاضر امکاني فراهم شده است که شما با استفاده از فيسبوک بتوانيد لوکيشن دلخواه در اينستاگرام اضافه کنيد. براي اين کار بايد اکانت اينستاگرام شما به صفحه فيسبوک تان وصل باشد. در اين مقاله قصد داريم به آموزش کامل اضافه کردن لوکيشن دلخواه بپردازيم تا بتوانيد لوکيشن پست هاي خود را شخصي سازي کنيد! چنانچه موافق هستيد، در ادامه به بررسي اين موضوع بپردازيم.

اضافه کردن لوکيشن دلخواه در اينستاگرام

اضافه کردن لوکيشن دلخواه در ۴ مرحله بسيار آسان انجام مي شود! اين ۴ مرحله عبارتند از:  

مرحله اول) اتصال فيسبوک به اينستاگرام

اين عمل معمولاً براي صفحات تجاري اينستاگرام استفاده مي شود؛ براي اضافه لوکيشن دلخواه در اينستاگرام ابتدا بايد حساب کاربري خود را به فيسبوک وصل کنيد. براي اين کار وارد پروفايل اينستاگرام خود شويد و از طريق بخش تنظيمات گزينه Linked accounts را انتخاب کنيد.   با ورود به اين بخش مي توانيد اينستاگرام خود را به شبکه هاي اجتماعي مختلف وصل کنيد که هدف ما اتصال اينستاگرام به فيسبوک است! بنابراين گزينه فيسبوک را انتخاب مي کنيم تا وارد بخش بعدي شويم:   در اين بخش کافي است اطلاعات فيسبوک خود را بنويسيد تا وارد آن شويد. به همين سادگي حساب اينستاگرام شما به فيسبوک وصل شد و مي توانيد بخش بعدي آموزش را دنبال کنيد.

مرحله دوم) اضافه کردن لوکيشن دلخواه در فيسبوک

در اين مرحله شما بايد وارد اپليکيشن يا سايت فيسبوک شويد تا بتوانيد لوکيشن دلخواه خود را انتخاب کنيد. بنابراين از ورود به فيسبوک در بخش ايجاد پست جديد کافي است بر روي گزينه Checked-in کليک کنيد:   البته بايد حواستان باشد که لوکيشن موبايل يا لپ تاپ شما روشن باشد تا به بتوانيد از اين قابليت استفاده کنيد. بنابراين از ورود به اين بخش بايد نام لوکيشن دلخواه خود را وارد کنيد!   اگر لوکيشني در بخش جستجو پيدا شود، بسيار خوش شانس هستيد؛ زيرا بدون هيچ دردسري مي توانيد همان را به عنوان لوکيشن دلخواه در اينستاگرام استفاده کنيد! چنانچه لوکيشن هايي با مشخصات جستجوشده پيدا شود ولی شما آن را دوست نداشته باشيد، با کمي خلاقيت مي توانيد مشکل را رفع کنيد. مثلاً به جاي استفاده از Coffee مي توانيد Coffee Official را انتخاب کنيد و لوکيشن خود را ثبت کنيد. اين کار براي زماني مناسب است که بخواهيد نظر کاربران را به خود جلب کنيد و از لوکيشن دلخواه خاص تر استفاده کنيد.   براي اضافه کردن لوکيشن دلخواه ابتدا بايد لوکيشن را در فيسبوک ثبت کنيد! بنابراين از جستجوي لوکيشن موردنظر گزينه Add نمايش داده مي شود که با اضافه کردن آن، لوکيشن موردنظر شما در فيسبوک اضافه مي شود.

مرحله سوم) از لوکيشن دلخواه در اينستاگرام استفاده کنيد!

مرحله آخر همان مرحله اي است که مي توانيد لوکيشن موردنظر را در اينستاگرام و پست هاي خود استفاده کنيد. بنابراين از انجام دو مرحله قبل کافي است وارد اينستاگرام شويد و بخش پست گذاشتن را باز کنيد. مراحل پست گذاشتن را تا مرحله پاياني که در آن بايد لوکيشن ثبت شود، طي کنيد:   در اين بخش مي توانيد بر روي Location کليک کنيد و همان لوکيشني که در فيسبوک ثبت کرده ايد را اضافه کنيد. چنانچه در هنگام انتخاب لوکيشن دلخواه در اينستاگرام با مشکل مواجه شديد، ۴ راه کار براي شما داريم: راه کار اول) گاهي اوقات اينستاگرام و فيسبوک به شما اجازه نمي دهند که لوکيشن هايي که خيلي از شما دور هستند را انتخاب کنيد! بنابراين چند بار لوکيشن هاي نزديک را انتخاب کنيد و سپس لوکيشن دلخواه خود را که در فيسبوک اضافه کرده ايد را جستجو کنيد. برخي کاربران گزارش کرده اند که لوکيشن براي بار اول نمايش داده شده ولی بنابراين از آن ناپديد شده است. چندين بار اين کار را انجام دهيد تا بتوانيد لوکيشن دلخواه در اينستاگرام اضافه کنيد. چنانچه جواب نداد، به سراغ راه کارهاي بعدي برويد! راه کار دوم) گاهي اوقات لوکيشن شما از ديدگاه فيسبوک و اينستاگرام پذيرفته شده نيست! در گذشته کاربران زيادي در بخش لوکيشن عبارت Just for fun را قرار مي دادند و اکنون اين دو شبکه اجتماعي بر روي اين دسته کلمات که در بخش لوکيشن قرار مي گيرند، حساس هستند. براي جلوگيري از اين اتفاق مي توانيد از دسته هاي بهتر و واقعي تر استفاده کنيد! مثلاً کلمه Home نسبت به عبارت قبلي منطقي تر است و احتمالاً اينستاگرام با آن مشکلي ندارد. راه کار سوم) لوکيشن خود را چندين بار جستجو کنيد! هنگامي که شما يک لوکيشن جديد اضافه مي کنيد، ممکن است براي مدتي در اينستاگرام ظاهر نشود! براي رفع اين مشکل مي توانيد لوکيشن خود را چندين بار در اينستاگرام جستجو کنيد تا شايد پيدا شود. چنانچه پيدا نشد مي توانيد لوکيشن خود را مجدداً در فيسبوک ثبت کنيد و از لوکيشن دلخواه در اينستاگرام خود استفاده کنيد. پيشنهاد مي کنم اين مرحله را هم چند بار امتحان کنيد، زيرا احتمال جواب گرفتن از آن بسيار زياد است. راه کار چهارم) در فيسبوک پستي را با لوکيشن دلخواه خود ارسال کنيد! يکي ديگر از کارهايي که به نمايش لوکيشن دلخواه کمک مي کند، استفاده از لوکيشن جديد در پست هاي فيسبوک است. يک پست در فيسبوک ايجاد کنيد و لوکيشن دلخواهي که مي خواهيد در اينستاگرام استفاده کنيد را در همان پست قرار دهيد. سپس به اينستاگرام خود برويد و پستي را با لوکيشن دلخواه در اينستاگرام منتشر کنيد! اين روش معمولاً جواب مي دهد ولی باز هم کاربراني بوده اند که از اين روش جواب نگرفته اند. با استفاده از ۴ راه کار معرفي شده در بالا شما شانس زيادي براي اضافه کردن لوکيشن دلخواه داريد ولی چنانچه اين روش هاي پاسخگو نبودند، احتمالاً لوکيشن دلخواه شما کلمه اي بوده که اينستاگرام و فيسبوک آن را به عنوان لوکيشن به حساب نمي آورند. کافي است کلمه مربوط به لوکيشن موردنظر خود را تغيير دهيد و مجدداً آن را در فيسبوک ثبت کنيد.

نتيجه گيري

استفاده از لوکيشن اينستاگرام به صفحات مختلف کمک مي کند تا بتوانند به کاربران اطلاعات بيشتري بدهند. همچنين بسياري از کسب وکارها بايد پست هاي مربوط به برگزاري همايش را به کمک لوکيشن درج کنند تا کاربران بدانند آن همايش در کدام شهر يا منطقه برگزار مي شود! گاهي مناطق به صورت دقيق در اينستاگرام وجود ندارند و به همين دليل بايد لوکيشن شخصي در اينستاگرام استفاده شود که اين قابليت براي صفحات مربوط به کسب وکارها اهميت و ارزش زيادي دارد. در اين مقال به بررسي کامل اين موضوع پرداختيم که مي توانيد لوکيشن دلخواه خود را اضافه کنيد! اکنون شما بگوييد! براي اضافه کردن لوکيشن دلخواه راه حل ديگري را مي شناسيد؟ در بخش نظرات مي توانيد تجربيات، سوالات و راه کارهاي خود را با ما در ميان بگذاريد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما هیچ اطلاعاتی از شما ذخیره نمی‌کنیم. همچنین برای ارتباط با ما می‌توانید از تمامی شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی استفاده کنید.