چگونه تگ کنیم

چرا منو تگ کردي احمق جون! مگه نديدي چقدر زشت افتادم! اگر تا بحال اين جمله را نشنيده ايد بنابراين اهل اينستاگرام نيستيد! اينستاگرام بازها مدام در حال پست کردن عکس، ويدئو و استوري هستند و دوستانشان را هم در پست هايشان تگ مي کنند. ولی اين تگ کردن يعني چه و به چه دردي مي خورد؟ اصلا چجوري دوستانمان را تگ کنيم؟ من در اين مقاله همه چيز درباره تگ کردن را به شما مي گويم. با من همراه باشيد!

تگ چيست؟

حتما ديده ايد وقتي که لباس مي خريم يک اتيکت مقوايي به آن آويزان است که نام برند روي آن حک شده است. به اين اتيکت مقوايي تگ مي گويند. تگ کردن در اينستاگرام هم همين معنا را دارد. تگ کردن در اينستاگرام يعني شما به يک نفر اتيکت بزنيد و نامش را روي آن بنويسيد.

آيا تگ کردن همان منشن کردن است؟

هم بله و هم خير! اصطلاح تگ کردن زماني استفاده مي شود که شما مي خواهيد اسم کسي در عکس شما نمايش داده شود. ولی منشن کردن بيشتر براي استوري و کامنت استفاده مي شود. ولی هر دوي آنها يک کار انجام مي شوند و کاربران نيز معمولا اين دو اصطلاح را به جاي هم بکار مي برند.

تگ کردن به چه دردي مي خورد؟

زماني که شما يک عکس، ويدئو يا هر محتواي ديگري در اينستاگرام منتشر مي کنيد که شخص ديگري هم در آن حضور دارد، مي توانيد او را در پست مذکور تگ کنيد. دليل اين کار اين است که مثلا چنانچه کسي عکس شما و دوستتان را ديد و خواست بداند دوست شما کيست، متوجه شود. يا مثلا شما يک پروژه با همکارتان انجام داده ايد و حالا مي خواهيد نتيجه پروژه را در اينستاگرام به اشتراک بگذاريد. در اين حالت همکارتان را در عکس تگ مي کنيد تا حقوق او در پروژه حفظ شود و همه بدانند که شما اين کار را با هم انجام داده ايد. تگ کردن در اينستاگرام به معناي معرفي کردن يک شخص است، حالا به هر دليلي. کسي که يا در عکستان حضور داشته، يا عکس را از شما گرفته، يا مي خواهيد از او تشکر کنيد. تگ کردن در اينستاگرام همچنين به معناي اطلاع دادن به يک شخص هم هست. چنانچه شما يک ويدئو بامزه در اينستاگرام ديديد و دلتان خواست که دوستتان هم آن را ببيند، او را زير ويدئو در کامنتتان تگ مي کنيد تا آن را ببيند. حتما ديده ايد که کاربران در اينستاگرام از شما مي خواهد که مثلا سه نفر از دوستانتان را زير عکسشان تگ کنيد تا به شما جايزه بدهند. اين هم يکي از راه هاي مهم افزايش فالوور در اينستاگرام است. ولی تنها زماني موثر است که به صورت درست و اصولي انجام شود.

کجاها مي توانم از تگ کردن در اينستاگرام استفاده کنم؟

شما مي توانيد دوستان خود و يا کاربران ديگر را در جاهاي مختلف اينستاگرام تگ کنيد مانند؛
  • عکس هاي خودتان
  • استوري هايتان
  • کپشن هايتان
  • و کامنت هايي که مي گذاريد
نکته : شما نمي توانيد خودتان را در عکس هاي ديگران  تگ کنيد.

نحوه تگ کردن در يک عکس چگونه است؟

براي تگ کردن افراد در عکستان، تا مرحله آخر آپلود کردن عکس پيش برويد. در مرحله آخر و قبل از اينکه آن را منتشر کنيد، روي گزينه Tag People بزنيد.   در مرحله دوم روي چهره هر کدام از افراد که مي خواهيد ضربه بزنيد. حالا آيکوني ظاهر مي شود که از شما مي پرسد شخص مورد نظر شما کيست؟   اسم او را تايپ کنيد و زماني که پروفايل او در ليست نمايش داده شد، آن را انتخاب کنيد.   مي بينيد که اسم دوست شما به صورت تگ در عکس نمايش داده مي شود و مي توانيد آن را منتشر کنيد.

نحوه تگ کردن در کامنت چطور؟

امکان تگ کردن در يک ويدئو به صورت مستقيم، فعلا وجود ندارد. ولی شما مي توانيد زير ويدئو و در کپشن آن، فردي را تگ نماييد. نحوه تگ کردن در کامنت و کپشن کاملا يکسان است. نحوه تگ کردن در کامنت به اين صورت است که براي تگ کردن تنها کافي است علامت @ را تايپ کنيد و در ادامه ي آن، آيدي فرد مورد نظرتان را بنويسيد.

آيا تگ کردن در استوري هم همين شکلي است؟

بله. نحوه تگ کردن در استوري هم مانند نحوه تگ کردن در کامنت و کپشن است. به اين معني که بايد در قسمت تايپ استوري، براي تگ کردن در استوري بايد مانند نحوه تگ کردن در کامنت ، اسم کسي که مي خواهيد او را تگ کنيد را بنويسيد. ولی يادتان باشد که اول اسمش حتما يک @ اضافه کنيد. نکته : گاهي اوقات چنانچه اسم فرد مورد نظر را با فونت کوچک بنويسيد و يا آن را با دو انگشتتان بکشيد و سايزش را کوچک کنيد، تگ عمل نمي کند. يعني دوستتان را منشن نمي کند.  

نمي خواهم کسي من را در عکس هايش تگ کند ! چکار کنم؟

اگر نمي خواهيد کسي شما را در عکس هايش تگ کند، به صفحه اينستاگرام خود برويد و روي آيکون سه نقطه که مربوط به تنطيمات کامل اينستاگرام است ضربه بزنيد. در قسمت تنظيمات قسمت Photos of you را باز کنيد و کليد آن را خاموش نماييد. در اين حالت هيچکس نمي تواند بدون اجازه شما، در عکسي تگتان کند. قبل از تگ شدن ابتدا براي شما يک درخواست مي آيد و در صورت جواب مثبت شما، در آن عکس تگ مي شويد.  

۴ نکته مهم درباره تگ کردن به من مي گويي؟

  1.  در اينستاگرام شما مي توانيد حداکثر ۲۰ نفر را در يک عکس تگ کنيد.
  2. اگر کاربران بسياري را در بازه زماني کوتاه و پشت سر هم تگ کنيد، اينستاگرام شما را براي مدت کوتاهي بلاک مي کند.
  3. براي حذف کردن تگ خودتان از يک عکس، روي تگتان در عکس مورد نظر ضربه زده و گزينه Remove tag را لمس کنيد.
  4. اگر مي خواهيد تگ شما روي عکس باشد، ولی آن عکس در گالري اينستاگرامتان نباشد، روي تگتان در عکس مورد نظر ضربه زده و گزينه Keep in photos of you را خاموش کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *