Sales Navigator در لینکدین و تاثیر آن در بازاریابی

امروزه با گسترش شبکه هاي اجتماعي، ميزان رقابت بين کسب و کارهاي اينترنتي نيز بسيار نفس گير شده است! در اين شرايط، کساني موفق مي شوند که استراتژي بهتري براي بازاريابي و فروش داشته باشند. وجود ابزار Sales Navigator در لينکدين دقيقا به همين دليل است! وجود قابليت هدايتگر فروش يا Sales Navigator در لينکدين باعث شده است که هدف گيري مخاطب و در نهايت ميزان فروش محصولات به طور قابل ملاحظه اي افزايش پيدا کند. بنابراين چنانچه به دنبال بازاريابي و فروش هستيد، بهتر است با ابزار Sales Navigator در لينکدين آشنايي پيدا کنيد. در اين مقاله مي خواهيم بدانيم که هدايتگر فروش يا Sales Navigator در لينکدين چست؟ از چه بخش هايي تشکيل شده است و چگونه کار مي کند؟ همچنين، چگونه روي بازاريابي و فروش تاثير مي گذارد؟ بنابراين شما هم همراه ما باشيد تا با يکي از کليدي ترين ابزار در بازاريابي لينکدين بيشتر آشنا شويم…

چرا بايد از Sales Navigator در لينکدين استفاده کنيم؟

به نظر شما کسي که بازاريابي خود را در لينکدين انجام مي دهد، به دنبال چه هدفي است؟ قطعا يکي از اهداف او، پيدا کردن مخاطب و سپس فروش محصول يا سرويس است! خب، Sales Navigator در لينکدين هم براي همين طراحي و ارائه شده است! شما با استفاده از اين ابزار قدرتمند مي توانيد کسب و کار خود را بهتر معرفي کرده و مشتريان خود را با دقت بيشتري پيدا کنيد؛ جالب است که انجام همه ي اين کارها به راحتي آب خوردن است! حال شايد از خود بپرسيد که لينکدين قابليت هاي بسيار زيادي مانند هدف گيري مخاطب، توليد Lead، انواع تبليغات در لينکدين، مديريت مشتري، روش هاي افزايش تعامل با مشتريان احتمالي و ده ها قابليت ديگر را براي موفقيت در بازاريابي ارائه کرده است؛ بنابراين اين ها چه تفاوتي با Sales Navigator دارند؟ پاسخ اين سوال ساده است! همه ي ويژگي ها و قابليت هاي منحصربفردي که در لينکدين وجود دارد، ممکن است داراي محدوديت هايي باشند؛ اين محدوديت ها آنقدر جدي نيست که بازاريابي و فروش را با مشکل مواجه کند ولی هرچه رقابت سخت تر باشد، هدف گيري مخاطب و موفقيت در کسب و کار نيز سخت تر خواهد شد! لينکدين با معرفي Sales Navigator بسياري از اين محدوديت ها را از بين برده است؛ علاوه بر آن، امکانات جذابي نيز در آن قرار داده است که احتمالا هنگام استفاده از آن ها با خود مي گوييد که اين همان چيزي است که دنبالش بودم!  

نحوه ي ورود به Sales Navigator در لينکدين

با همه ي ويژگي هاي مثبت Sales Navigator در لينکدين آشنا شديم ولی با نهایت تاسف بايد بگوييم که در حال حاضر، استفاده از اين قابليت رايگان نيست و بايد براي آن هزينه پرداخت کنيد! البته اين ابزار آنقدر به درد بخور و مفيد هست که پرداخت چند دلار براي آن کاملا منطقي به نظر مي رسد! خب، چنانچه بخواهيم از هدايتگر فروش استفاده کنيم بايد چه کاري انجام دهيم؟! در اولين قدم بايد يک اکانت پريميوم لينکدين را بخريم! احتمالا شما هم نمي دانستيد که در لينکدين دو نوع اکانت وجود دارد: اکانت رايگان يا همان نسخه اي که اکثر افراد از آن استفاده مي کنند و اکانت پريميوم يا پولي که امکانات خاص و منحصر بفردي دارد. اين اکانت به چهار دسته تقسيم مي شود که عبارتند از:
 • ۱- اکانت پريميوم استخدام يا Premium Career : چنانچه در لينکدين به دنبال يک شغل مناسب هستيد، بهتر است اين اکانت را خريداري نماييد. زيرا با استفاده از مي توانيد به فرصت هاي شغلي مختلف دسترسي داشته باشيد.
 • ۲- اکانت پريميوم تجارت يا Premium Business : اين نوع اکانت بيشتر براي کساني مناسب است که يک کارآفريني را مديريت مي کنند؛ چراکه امکانات منحصربفردي را در اين زمينه به شما ارائه مي دهد.
 • ۳- اکانت پريميوم شرکت ها يا Recruiter Lite : با استفاده از اين اکانت پريميوم مي توانيد نيروهاي متخصص را براي شرکت خود پيدا کرده و استخدام کنيد.
 • ۴- اکانت پريميوم بازاريابي يا Sale Navigator : اين اکانت هم براي بازاريابي و فروش طراحي شده است که در اين مقاله به طور مفصل به آن پرداخته ايم!
  حال بنابراين از خريد يک اکانت پريميوم Sales Navigator در لينکدين بايد نحوه ي استفاده از آن را بياموزيم؛ همراه ما باشيد.

مراحل استفاده از Sales Navigator

 • ۱- به قسمت Sale Solutions رفته و اطلاعات مورد نياز را کامل کنيد.
 • ۲- حساب هاي کاربري خود را وارد کنيد.
 • ۳- روي بخش Sales Navigator کليک کرده و ايميل و پسورد خود را وارد کنيد.
 • ۴- وارد فضاي کاربري Sales Navigator در لينکدين شويد.
 • ۵- براي وارد کردن مخاطبان خود به قسمت تنظيمات برويد.
 • ۶- در اين بخش، روي Import to Sales Navigator کليک کنيد.
پس از پايان اين مراحل، شما توانسته ايد قابليت هدايتگر فروش را روي لينکدين خود نصب کنيد. از اين به بعد فقط کافي است با کليک روي Sales Navigator از اين ويژگي جذاب نهايت استفاده را ببريد!  

بخش هاي مختلف Sales Navigator در لينکدين

همان طور که مي دانيد، لينکدين يک شبکه ي اجتماعي حرفه اي است و براي بازاريابي و فروش طراحي شده است. هدايتگر فروش يا Sales Navigator در لينکدين نيز براي زماني که ديجيتال مارکتينگ شما در مراحل حساس قرار دارد، يک گزينه ي ايده آل است! وقتي که وارد Sales Navigator مي شويد، امکانات جالبي را مشاهده مي کنيد که هر کدام از آن ها مي تواند به شما کمک کند تا يک برنامه ريزي بهتر براي بازاريابي و فروش داشته باشيد. در اين بخش مي خواهيم با اين امکانات و ويژگي ها بيشتر آشنا شويم؛ بنابراين ادامه ي مقاله را از دست ندهيد!

بخش Lead Builder

يکي از مهم ترين بخش هاي Sales Navigator در لينکدين بخش Lead Builder است. با استفاده از اين ويژگي، توليد Lead و سپس تبديل آن ها به يک مشتري بسيار راحت تر خواهد بود! بنابراين با کمک Lead Builder مي توانيد ليدهاي باکيفيت را توليد کرده و بازاريابي خود را تحت تاثير قرار دهيد. وقتي روي اين بخش کليک مي کنيد، با ده ها فيلتر مختلف مواجه مي شويد که کار جستجو و پيدا کردن سرنخ هاي فروش يا Lead را آسان مي کند. علاوه بر آن، مي توانيد نتايج جستجوي خود را با نام دلخواه ذخيره کرده و در زمان هاي ديگر از آن استفاده کنيد. جالب اينجاست که قابليت ايميل کردن نتايج نيز براي شما وجود دارد که مي توانيد با انتخاب گزينه ي روزانه يا هفتگي، از اين قابليت استفاده کنيد. يکي ديگر از قابليت هاي توليد Lead در هدايتگر فروش لينکدين، شناسايي کساني است که در صفحه شرکتي و صفحه ويترين شما فعاليت داشته اند؛ اين افراد احتمالا به کسب و کار شما علاقه مند شده اند؛ بنابراين پيدا کردن راهي براي برقراري ارتباط با آن ها مي تواند منجر به توليد Leadهاي باکيفيت شود. بنابراين بهتر است از اين بخش Sales Navigator در لينکدين حتما استفاده کنيد!  

جستجوي حساب هاي کاربري

قابليت Sales Navigator در لينکدين براي بازاريابي هاي ABM يا مبتني بر حساب کاربري نيز بسيار مناسب است. ولی بازاريابي ABM چيست؟ اين نوع از بازاريابي، يک روش هدفمند است که به جاي هدف گيري اشخاص، روي هدف گيري شرکت ها و کاربران حقوقي تمرکز دارد. جالب است بدانيد که موفقيت در بازاريابي ABM نيازمند يک برنامه ريزي دقيق و استراتژي هوشمندانه است که توسط Sales Navigator در لينکدين مي توان به آن دست پيدا کرد. اگر دقت کرده باشيد، بنابراين از ثبت نام در هدايتگر فروش، حساب هاي کاربري مرتبط به شما نمايش داده مي شود؛ اين کار براي اين است که بتوانيد بازاريابي ABM را بهتر انجام دهيد. علاوه بر آن، با کليک روي Search for Accounts جستجوي اکانت هاي مختلف بسيار ساده خواهد شد. زيرا مي توانيد با استفاده از کليد واژه هاي مختلف مانند موقعيت جغرافيايي، نوع شرکت، اندازه شرکت و غيره نتايج جستجوي خود را فيلتر کنيد. پس از پايان جستجو نيز، با کليک روي Save as Account تمامي نتايج شما ذخيره خواهند شد و هر زماني که به آن ها احتياج داشتيد مي توانيد به آن ها دسترسي داشته باشيد.  

بررسي ميزان مشارکت در Sales Navigator

ميزان تعامل و مشارکت مخاطبان در کمپين هاي تبليغاتي لينکدين از اهميت بسيار زيادي برخوردار است؛ هرچه اين تعامل ها بيشتر باشد، فرايند توليد Lead و تبديل آن ها به مشتريان احتمالي نيز با سرعت بيشتري انجام مي شود. با کمک Sales Navigator در لينکدين مي توانيد ميزان مشارکت و تعامل را زير نظر داشته باشيد و ارتباط هاي موثرتري با مشتريان احتمالي خود داشته باشيد. در يکي از بخش هاي هدايتگر فروش در لينکدين يک شاخص وجود دارد به نام شاخص SSI ! اين شاخص تمامي فعاليت هاي شما را به صورت درصدي نمايش مي دهد. بنابراين مي توانيد به راحتي بفهميد که در کدام بخش ها بهتر عمل کرده ايد و در کدام بخش ها دچار مشکل بوده ايد. نکته ي جالب اين است که Sales Navigator در لينکدين بنابراين از بررسي فعاليت ها، در صورتي که مشکلي وجود داشته باشد، پيشنهادهايي را براي بهبود آن ارائه مي کند! به عنوان مثال فعاليت اکانت هاي مختلف را مي توان مطابق نوع مطالبي که به اشتراک گذاشته اند، رتبه بندي کرد.  

قابليت Team Link

اين قابليت همان طور که از اسمش پيداست، به درد گروه هاي کاري مي خورد! با استفاده از اين ويژگي مي توان بين اعضاي يک گروه به اشتراگ گذاري اطلاعات مختلف پرداخت؛ همچنين به مديران شرکت ها کمک مي کند تا کارمندان خود را در گروه هاي چند نفره قرار داده و فعاليت هاي آنان را مورد ارزيابي قرار دهد.

قابليت هدايتگر فروش براي جيميل

Sales Navigator در لينکدين يک ابزار جالب را فراهم کرده است و آن افزونه ي جيميل است! اين ابزار به شما کمک مي کند تا با استفاده از گوگل کروم و افزونه ي هدايتگر فروش، بتوانيد به اطلاعات پروفايل از طريق جيميل دسترسي پيدا کنيد.

قابليت آموزشي لينکدين

لينکدين براي گسترش کسب و کارهاي اينترنتي برنامه ريزي کرده است؛ بنابراين بايد به فکر آموزش کاربران نيز باشد! با ورود به بخش Support در هدايتگر فروش مي توانيد به انواع وبينارهاي زنده و ضبط شده و همچنين فيلم هاي آموزشي و کتاب هاي الکترونيکي دسترسي پيدا کنيد!

اپليکيشن Sales Navigator در لينکدين

لينکدين با معرفي اپليکيشن هدايتگر فروش، شما را از نسخه ي دسکتاپ بي نياز کرده است. بنابراين در زمان هايي که امکان استفاده از دسکتاپ را نداريد، مي توانيد با دانلود نسخه ي اندرويد يا نسخه ي iOS از امکانات Sales Navigator در لينکدين استفاده کنيد؛ برخي از اين امکانات عبارتند از:
 • ۱- مشاهده ي اکانت هاي ذخيره شده يا اکانت هاي جديد
 • ۲- توليد Leadها يا سرنخ‎هاي فروش جديد و دسترسي به Leadهاي قبلي
 • ۳- مشارکت و فعاليت در پست هاي مختلف و ارسال پيام
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *