ایجاد پست نظرسنجی در تلگرام

ایجاد پست نظرسنجی در تلگرامایجاد پست نظرسنجی در تلگرام

بنا به دستور کارگروه مصاديق محتواي مجرمانه اين مقاله فاقد هرگونه ارزش و اعتباري است.

راي و نظر مردم در موارد بسياري (به غير از انتخاب رئيس جمهور!) کاربرد دارد. اصلاً مردم دوست دارند نظر خودشان را در مورد مسائل مختلف مطرح کنند. تلگرام هم که اين موضوع را مي دانست، خيلي زود امکان برگزاري نظرسنجي را در اختيار کاربران خودش قرار داد. چگونه؟ با استفاده از ربات نظرسنجي در تلگرام که ما در ادامه طرز کار آن را به شما ياد خواهيم داد.

تفاوت ربات نظرسنجي با ربات لايک تلگرام

قبل از آنکه آغاز کنيم، بگذاريد يک مساله مهم را با شما مطرح کنيم. در تلگرام امکان برگزاري دو نوع نظرسنجي وجود دارد. در حالت اول، گزينه هاي نظرسنجي ايجاد شده فقط به صورت ايموجي و شکلک هستند. اين نوع نظرسنجي از طريق ربات لايک تلگرام ممکن است. مزيت بزرگ استفاده از اين ربات، امکان قرار دادن عکس در پست نظرسنجي است. اما ربات نظرسنجي تلگرام، مطابق متن کار مي کند و به شما اجازه مي دهد که گزينه هاي متني با ايموجي هاي مختلف را در اختيار مخاطبان خود بگذاريد. ولی امکان استفاده از عکس در پست هاي نظرسنجي وجود ندارد و همه چيز به متن خلاصه مي شود.

مراحل ساخت نظرسنجي در تلگرام با ربات Vote

قبل از هر چيز، بايد وارد ربات نظرسنجي به آدرس @vote شده و دکمه Start را بزنيد. از اين به بعد، همواره در چت هاي خود به اين ربات هم دسترسي داريد.   اکنون که عضو اين ربات شديد، بياييد اولين نظرسنجي خود را در چند مرحله ساده ايجاد کنيم.

مرحله اول: ارسال سوال نظرسنجي براي بات تلگرام

پس از فشردن گزينه start، شما بايد سوال مورد نظر خود را وارد نماييد و آن را براي ربات نظرسنجي ارسال کنيد.  

مرحله دوم: ارسال گزينه هاي نظرسنجي براي ربات تلگرام

حالا ربات از شما گزينه هاي نظرسنجي را درخواست مي کند. پاسخ هاي ممکن به نظرسنجي خود را به ترتيب نوشته و براي ربات ارسال کنيد. توجه داشته باشيد که هر پاسخ بايد به صورت جداگانه براي ربات ارسال شود.   زماني که تمام گزينه هاي مورد نظر شما اضافه شدند، کلمۀ /done را که در آخرين پيام ربات به شما به صورت آبي رنگ مشخص شده، انتخاب کنيد. به همين سادگي، فرم نظر سنجي شما ايجاد شده است و آماده آغاز نظرسنجي هستيد.  

مرحله سوم: ارسال نظرسنجي به گروه يا کانال مورد نظر

حال کافي است گزينه Publish را فشار دهيد تا بتوانيد اين نظرسنجي را به هر گروه يا کانال تلگرامي که مد نظرتان هست، ارسال نماييد.

دکمه هاي مديريت بات نظرسنجي

پس از ايجاد يک نظرسنجي، شما مي توانيد به راحتي آن را مديريت نماييد. چگونه؟ در ربات نظرسنجي، گزينه هاي مختلفي در اختيار شما خواهند بود که ما در ادامه آنها را به شما معرفي خواهيم کرد.
  • دکمه Publish Poll: براي ارسال پيام ساخته شده به فرد يا گروه
  • دکمه Update Results: اپديت کردن نتايج ثبت شده
  • دکمه Delete: براي حذف کامل پيام
  • دکمه Close:بستن امکان راي دادن براي افراد
  • دکمه Vote: گزينه هاي راي گيري براي خود شما فعال مي شود. خودتان هم مي توانيد جزو راي دهندگان باشيد!!
لازم است بدانيم که با زدن گزينه Delete، ابتدا از شما پرسيده مي شود که از حذف اين نظرسنجي مطمئن هستيد يا نه. چرا که با حذف آن، امکان نظرسنجي براي تمام گروه ها و کانال ها بسته و راهي براي فعال کردن مجدد آن نخواهد بود. اين در حالي است که با بستن نظرسنجي (Close) همچنان شما مي توانيد هر وقت دوست داشتيد يا لازم بود، اين نظرسنجي را دوباره فعال کنيد. براي اين منظور، يک گزينه Open در ربات نظرسنجي تلگرام نمايش داده خواهد شد.   همچنين دقت کنيد که شما تنها در صفحه چت با ربات مي توانيد اين گزينه ها را انتخاب و استفاده کنيد و از نتايج کامل راي گيري مطلع شويد. چنانچه اين چت را حذف کنيد ديگر به اين امکانات دسترسي نخواهيد داشت!!

ارسال نظرسنجي به چندين گروه و کانال مختلف

شما مي توانيد يک نظرسنجي را براي هر تعداد گروه و کانالي که ميخواهيد ارسال کنيد. ولی فراموش نکنيد که در هر گروه، نتايج نظرسنجي فقط مطابق راي اعضاي همان گروه مشخص خواهد شد و فقط شما هستيد که از طريق ربات نظرسنجي تلگرام مي تواند به مجموع راي هاي اين نظرسنجي دسترسي داشته باشيد.

ايجاد نظرسنجي جديد + مديريت نظرسنجي هاي قبلي

هر زمان قصد داشتيد يک نظرسنجي جديد در ربات نظرسنجي ايجاد کنيد، کافي است کلمه /start را براي اين ربات ارسال کنيد. همچنين، چنانچه قصد مديريت نظرسنجي هاي قبلي خود را داشتيد، مي توانيد از کلمه /polls استفاده کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *