بازیابی پسورد اکانت هک شده اینستاگرام

به قول آيلار (همکارمان را مي گويم) «در جهان براي هر مشکلي راه حلي وجود دارد!» مشکلي که بسياري از افراد با اکانت اينستاگرامشان دارند اين است که اکانت اينستاگرامشان را غير فعال کرده اند و الان نمي توانند وارد آن شوند يا اين که رمز عبورشان را فراموش کرده اند و براي بازيابي آن با مشکل مواجه شده اند. خب در مقالۀ امروز لمفا مي خواهيم راجع به همين مشکلات صحبت کنيم و براي حل آن ها راه حل هايي را ارائه کنيم؛ بنابراين چنانچه مي خواهيد با نحوۀ آموزش بازگرداندن اکانت اينستاگرام آشنا شويد يا به دنبال راهي براي بازگرداني اکانت هک شده اينستاگرام هستيد تا پايان مقاله همراه ما باشيد. آيا بازگرداندن اکانت اينستاگرام ممکن است؟ در پاسخ به اين سوال بايد بگويم که بازيابي اکانت اينستاگرام بستگي به اين دارد که آن را حذف دائمي کرده باشيد يا نه، موقتاً اکانتتان را غيرفعال کرده باشيد. در صورتي که اکانتتان را براي هميشه پاک کرده باشيد، امکان بازيابي آن و حتي امکان استفاده از نام کاربري قبلي تان وجود ندارد. ولي چنانچه اکانتتان را موقتاً دي اکتيو يا غيرفعال کرده باشيد مي توانيد دوباره وارد حسابتان شويد و اکانتتان را با همان ظاهر و اطلاعات قبلي تحويل بگيريد. براي آشنايي با دو روش حذف دائمي و موقت اکانت اينستاگرام دو مطلب زير را مي توانيد بخوانيد:

بازگرداندن اکانت غيرفعال شده اينستاگرام چگونه است؟

در صورتي که از روش حذف موقت براي دي اکتيو کردن اکانت اينستاگرام تان استفاده کرده باشيد براي بازگرداني اکانتتان کافي است فقط مانند قبل با نام کاربري و رمز عبوري که داشتيد وارد حساب شويد (Login کنيد). ولي چنانچه رمز اکانت اينستاگرامتان را فراموش کرده باشيد بايد مراحل زير را براي بازيابي رمز عبور و ورود دوباره به حساب کاربري اينستاگرام طي کنيد.

بازيابي رمز عبور اينستاگرام با استفاده از ايميل

اگر رمز عبورتان را يادتان رفته ولي هنوز ايميل و رمز ايميلتان را يادتان است طبق مراحل زير اکانتتان را بازيابي کنيد:
 • ۱) روي آيکون زير در گوشي موبايلتان ضربه بزنيد و وارد محيط برنامۀ اينستاگرام شويد.
 
 • ۲) حالا عبارت Get help signing in (کمک براي ورود به اينستاگرام) را لمس کنيد.
 
 • ۳) در اين مرحله بايد در کادر مشخص شده آدرس ايميل يا نام کاربري (Username) خود را وارد کنيد (هر کدام که راحت تريد).
 
 • ۴) حالا بايد گزينۀ Send an Email را لمس کنيد تا اينستاگرامتان لينک بازيابي رمز عبور را به ايميلتان ارسال کند.
   
 • ۶) حالا وارد ايميلتان شويد و ايميلي که ازطرف اينستاگرام برايتان فرستاده شده باز کنيد.
 
 • ۷) در اين ايميل يک لينک آبي رنگ به صورت “reset your instagram password here” وجود دارد. اين لينک را لمس کنيد.
توجه: چنانچه چنين ايميلي را پيدا نکرديد پوشه Spam ايملتان را هم چک کنيد.  
 • ۸) حالا دوباره وارد محيط اينستاگرام شده ايد. در صفحه اي که مشاهده مي کنيد دو کادر وجود دارد. در هر دو کادر بايد رمز عبور جديدتان را وارد کنيد.
 
 • ۹) چنانچه رمز عبورتان در هر دو کادر يکسان وارد شده باشد، مي توانيد تيک آبي بالاي صفحه يا عبارت Reset Password در پايين صفحه را لمس کنيد.
  بعد از اين مرحله وارد اکانت اينستاگرامتان مي شويد و مي توانيد مانند گذشته با آن کار کنيد.

بازيابي رمز عبور اينستاگرام با شماره تلفن

برخي مواقع دسترسي به ايميل مشکل است و يا حتي رمز عبور ايميلمان را فراموش کرده ايم. در اين مواقع مي توانيم از شماره موبايلي که هنگام ثبت نام در اينستاگرام وارد کرده بوديم، براي برگرداندن اکانتمان استفاده کنيم. براي بازيابي اکانت اينستاگرام با شماره موبايلتان مراحل زير را انجام دهيد:
 • ۱) وارد برنامۀ اينستاگرامتان شويد و گزينۀ Get help signing in (کمک براي ورود) را لمس کنيد.
 •  ۲) در اين مرحله گزينۀ Send an SMS (ارسال پيامک) را انتخاب کنيد
 
 • ۳) شماره موبايلتان را وارد کنيد. فقط فراموش نکنيد که حتماً بايد همان شماره تلفني را که موقع ثبت نام در اينستاگرام تاييد کرده بوديد وارد کنيد.
 
 • ۴) حالا وارد پيامک هايتان شويد و پيامکي که از طرف اينستاگرام برايتان ارسال شده باز کنيد.
 
 • ۵) اين پيامک حاوي يک لينک است. لينک را لمس کنيد.
 
 • ۶) حالا وارد صفحه اي مي شويد مي شويد که در آن دو کادر وجود دارد. داخل هر دو کادر رمز عبور دلخواهتان را وارد کنيد. توجه کنيد که هر دو رمز بايد يکسان باشد.
 
 • ۷) حالا گزينه Reset password را بزنيد. ابن مرحلۀ آخر است و بعد از اين مرحله با همان نام کاربري که داشتيد و رمز عبور جديدتان مي توانيد وارد حساب کاربري اينستاگرام شويد.

اکانت هک شده اينستاگرام را چگونه برگردانيم؟

گاهي اوقات هم ممکن است به دليل بي دقتي در نگهداري از اطلاعاتتان به دام هکرها بيافتيد و اکانتتان از دسترستان خارج شود. در اين مواقع چه بايد کرد؟ اولين کاري که بايد بکنيد حفظ آرامش است. با حفظ آرامش از انجام کارهاي اشتباه مانند دادن اطلاعات بيشتر هکر خودداري مي کنيد. اگر هکر هنوز ايميل موجود در حساب کاربري اينستاگرامتان را تغيير نداده باشد مي تواند از طريق روش بازيابي رمز عبور با ايميل، دوباره پسوردتان را تغيير دهيد. ولی توجه کنيد که اين بار به محض تغيير دادن رمز عبور اينستاگرامتان رمز عبور ايميلتان را نيز تغيير دهيد و روش تاييد هويت دو مرحله اي را اينستاگرام فعال کنيد. خب چنانچه اين روش برايتان کارساز نبود و هکر سريعاً ايميل شما را تغيير داده باشد. روش ديگري را طبق مراحل زير مي توانيد امتحان کنيد: مرحلۀ اول: مراحل ۱ تا ۴ بازايابي رمز عبور اينستاگرام با ايميل را که در ابتداي همين مقاله گفتم انجام دهيد. مرحلۀ دوم: اين بار گزينۀ آبي يعني ?Need more help را لمس کنيد. مرحلۀ سوم: حالا وارد صفحه اي مي شويد که از طريق آن بايد گزارش هک شدن اکانتتان را براي اينستاگرام بفرستيد.
 • در کادر اول آدرس ايميلي را که هنگام ثبت نام در اينستاگرامتان وارد کرده بوديد بنويسيد.
 • در کادر دوم هم براي اطمينان مي توانيد آدرس ايميل ديگري را هم وارد کنيد.
 • حالا گزينۀ Personal accounts with photos of me را بزنيد؛ البته در صورتي که اکانت شما حاوي عکس هاي شخصي از خود شماست. در غير اينصورت چنانچه صفحه متعلق به کمپاني يا برند خاصي است گزينۀ Company or brand account و در صورتي که صفحۀ شخصي بدون عکس هاي خودتان داريد، گزينۀ سوم يعني Personal accounts without photos of me را بزنيد.
   
 • در انتهاي اين صفحه يک کادر را مشاهده مي کنيد. در اين کادر مي توانيد درخواستتان را از اينستاگرام به زبان انگليسي بنويسيد. مثلاً: Hi, my instagram account got hacked and my password have been . stolen. Please help me to recovery my account. It’s very important for me. Thank you.
 • حالا کادر آبي با نوشتۀ Submit Request را لمس کنيد.
 • اگر ايميلتان را درست وارد کرده باشيد، کادر به شکل زير نمايش داده مي شود که به شما مي گويد درخواست شما با موفقيت براي اينستاگرام ارسال شد و در اسرع وقت نسبت به حل مشکل شما رسيدگي خواهند کرد.
 
 • حالا بايد چند روزي منتظر بمانيد تا ايميلي از طرف اينستاگرام برايتان ارسال شود. محتواي اين ايميل براي همه يکسان نيست. مثلاً ممکن است از شما بخواهد تا روي لينکي که فرستاده شده کليک کنيد و وارد صفحۀ بازيابي رمز عبور شويد، يا اينکه از شما بخواهد روي تکه اي کاغذ کد بازيابي فرستاده شده در ايميل را بنويسيد، آن را کنار صورتتان بگيريد، عکس بگيريد و براي اينستاگرام ارسال کنيد. فقط سعي کنيد ايميل را درست  ترجمه کنيد و کارهاي خواسته شده را به درستي انجام دهيد.

جمع بندي

در مقالۀ امروز لمفا با نحوۀ بازيابي رمز عبور اينستاگرام و بازگرداندن اکانت هاي هک شده آشنا شديد؛ ولی يادتان باشد که هميشه پيشگيري بهتر از درمان است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *