راهنمای کامل دی اکتیو کردن اینستاگرام

آيا شما هم يکي از کاربرهاي اينستاگرام هستيد؟ بنابراين حتما مي دانيد که دل کندن از اين اپليکيشن محبوب، ساده و بی دردسر نيست. ولی چنانچه تصميم گرفته ايد مدتي دوري را تحمل کنيد تا مشتاق تر برگرديد؛ دي اکتيو کردن بهترين راه است. با حذف موقتي اکانتتان، چيزي را از دست نمي دهيد. بعد از دي اکتيو، هر زماني که خواستيد به اينستاگرام برگرديد. درِ اينستاگرام هميشه به روي شما باز است! در اين مقاله، دي اکتيو اينستاگرام را مرحله به مرحله توضيح مي دهيم، بنابراين با ما همراه باشيد: قبل از اين که به سراغ مراحل دي اکتيو کردن برويم، حتما اين چند نکته را بخوانيد:
  • امکان دي اکتيو کردن، فقط هفته اي يک بار وجود دارد. چنانچه امروز اينستاگرامتان را دي اکتيو کنيد و فردا دوباره آن را فعال کنيد؛ بايد تا يک هفته براي فعال کردن مجدد صبر کنيد.
  • اگر اکانت اينستاگرامتان را موقتي حذف کنيد، هيچ کدام از اطلاعات شما مثل؛ پست ها، لايک ها ، کامنت ها و دايرکت حذف نمي شود. اطلاعات فقط محو مي شود و هيچ کس نمي تواند آن را ببيند.
  • بعد از دي اکتيو کردن، نام کاربري تا چند ساعتي instagrammer است. ولی بعد از چند ساعت، پيج و نام کاربريتان کاملا حذف مي شود.
  • بلافاصله بعد از دي اکتيو اينستاگرام نمي توانيد آن را برگردانيد. براي اين کار، بايد حداکثر ۲۴ ساعت صبر کنيد.
براي دي اکتيو کردن، بايد از سايت اينستاگرام اقدام کنيد. در مرحله اول روي لينک زير کليک کنيد و وارد اکانتتان شويد: لينک دي اکتيو کردن اکانت اينستاگرام   اگر از قبل وارد اکانتتان نشده ايد، نام کاربري و رمز عبورتان را وارد کنيد. اگر پسوردتان را فراموش کرده ايد؛ با کليک روي گزينه Forget password، لينکي به ايميلتان ارسال مي کند که از آن جا بايد پسوردتان را عوض کنيد. بعد از ورود به اکانتتان، به قسمت پروفايل، بخش ويرايش پروفايل(Edit Profile) برويد.   وقتي روي گزينه ويرايش پروفايل کليک کرديد، پايين صفحه سمت راست، روي گزينه حذف موقتي اکانت(Temporarily disable my account) کليک کنيد.   حالا بايد در مرحله ۴ دليل دي اکتيو کردن اکانتتان را انتخاب کنيد. ما در اين جا گزينه Something else را انتخاب مي کنيم.   در مرحله بعد بايد در قسمتي که با شماره ۵ مشخص شده؛ پسورد اکانتتان را وارد کنيد. اگر قبلا به اکانتتان وارد شده ايد و پسوردتان يادتان نيست؛ با کليک روي گزينه Forget password رمزتان را عوض کنيد.   براي آخرين مرحله روي دکمه  Temporarily Disable account کليک کنيد تا مراحل دي اکتيو اينستاگرام تمام شود.  

 چطور دوباره اکانتم را فعال کنم؟

فعال کردن اکانت اينستاگرام، به راحتي آب خوردن است. به نرم افزار اينستاگرام وارد شويد، نام کاربري و رمز عبورتان را وارد کنيد. فعال شدن اکانتتان احتمالا چند ساعتي زمان ببرد. همان طور که اول مقاله هم گفتيم؛ بلافاصله بعد از دي اکتيو کردن اکانت، نمي توانيد آن را فعال کنيد. براي اين کار بايد چند ساعتي صبر کنيد. بعد از فعال کردن اکانت، براي هيچکدام از فالوورهايتان پيام و نوتيفيکيشني نمي رود. البته ممکن است براي بعضي از فالوورهايتان نوتيفيکيشن ارسال شود. مثلا براي کساني که آن ها را در پست هايتان تگ کرده ايد.

در نهايت…

دي اکتيو کردن اينستاگرام دردسرهاي خودش را هم دارد. احتمالا اينستاگرام از اين که کاربران، اکانتشان را زياد دي اکتيو کنند، خوشش نمي آيد. چنانچه شما هم جزو آن دسته ايد؛ ممکن است مشکلات موقتي از سمت اينستاگرام برايتان پيش بيايد. ولی نگران نباشيد؛ خيلي از اين ايرادات بعد از چند ساعت، خود به خود رفع مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما هیچ اطلاعاتی از شما ذخیره نمی‌کنیم. همچنین برای ارتباط با ما می‌توانید از تمامی شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی استفاده کنید.