کار با آی جی تی وی

آيا تا به حال در اينستاگرام ويدئو آپلود کرده ايد؟ بنابراين مي دانيد که طول ويدئوهاي اينستاگرام ۱ دقيقه و حتي در استوري کمتر و تنها ۱۵ ثانيه است. شايد براي شما هم پيش آمده باشد که يک دقيقه برايتان کافي نبوده و ويدئو را نصفه و نيمه آپلود کرده ايد. ولی حالا ديگر ما براي شما يک خبر خيلي خوب داريم! اينستاگرام در آپديت جديد خودش قابليتي را اضافه کرده است تحت عنوان IGTV ! اين قابليت به شما اجازه مي دهد که ويدئوهايي حتي با طول مدت يک ساعت آپلود کنيد! ولی قابليت IGTV اينستاگرام تنها براي کاربراني فعال است که از آخرين ورژن اينستاگرام استفاده مي کنند. حالا که اينستاگرام خود را آپديت کرديد تا انتهاي اين مقاله با من همراه باشيد. ما در اين مقاله ياد مي گيريم که IGTV اينستاگرام چيست، اصلا به چه دردي مي خورد و چطور بايد از آن استفاده کنيم.

IGTV اينستاگرام چيست؟

IGTV اينستاگرام يک پلتفرم است که با استفاده از آن شما مي توانيد ويدئوهاي بالاتر از يک دقيقه در اينستاگرام آپلود کنيد. تا قبل از آمدن IGTV اينستاگرام، کاربران تنها مجاز بودند ويدئوهاي يک دقيقه اي ارسال کنند. ولی با ظهور اين تکنولوژي جديد، شرايط کاملا عوض شده است. حالا ديگر با استفاده از IGTV شما مي توانيد ويدئوهاي طولاني تر در اينستاگرام آپلود کنيد. البته مدت زمان ويدئو بستگي به جايگاه شما در اينستاگرام دارد. مدت زمان مجاز براي کاربران معمولي اينستاگرام فعلا ۱۰ دقيقه است ولی براي سلبريتي ها و اينفلوئنسرها که فالوورهاي بسياري دارند به يک ساعت هم مي رسد.   اينستاگرام در روزهاي اخير از قابليت IGTV اينستاگرام رونمايي کرده و هدف از آن، ايجاد کردن يک چيزي مانند تلويزيون است. يک چيزي که به محض روشن کردن برنامه پخش کند. IGTV اينستاگرام براي يک رقابت سرسخت با يوتيوب آمده است و پيش بيني مي شود که در اين رقابت، حتي پتانسيل بيشتري نسبت به يوتيوب داشته باشد.

IGTV اينستاگرام چه ويژگي هايي دارد؟

IGTV اينستاگرام امکانات بسياري در اختيار شما قرار مي دهد. حتي چنانچه از آن دسته کاربراني هستيد که هيچگاه ويدئو آپلود نمي کنند باز هم اين مقاله را بخوانيد. زيرا IGTV اينستاگرام به زودي گسترده خواهد شد و تمام جهان را در بر خواهد گرفت. بالاخره يک روزي مي رسيذ  شما به آن نياز پيدا خواهيد کرد بنابراين بهتر است که از الان کار کردن با آن را بلد باشيد. با استفاده از IGTV شما مي توانيد:
 • ويدئوهاي خود را آپلود کنيد.
 • ويدئوي دوستانتان را ببينيد.
 • ويدئوهاي محبوب را تماشا کنيد؛ از ويدئوهاي آموزشي گرفته تا ويدئوهاي بامزه و خنده دار.
 • کنترل ويديو نظير جلو زدن، متوقف کردن، افزودن به ليست ويديوهايي که در آينده مي خواهيد ببينيد نيز در دست خودتان است.
 • و همچنين تمام امکانات هميشگي اينستاگرام مانند لايک، کامنت، تگ کردن و ارسال ويديو به صورت خصوصي براي شما در IGTV فراهم است.

IGTV را از کجا بياورم؟

شما به دو صورت مي توانيد از IGTV اينستاگرام استفاده کنيد؛

روش اول : با استفاده از خود برنامه اينستاگرام

به محض آپديت کردن اينستاگرام آيکون IGTV براي شما در بالاي صفحه Home نمايش داده مي شود. با کليک روي اين آيکون وارد پلتفرم IGTV مي شويد.  

روش دوم : دانلود اپليکيشن به صورت مجزا

بعد از دانلود و نصب اين اپليکيشن، کافي است مشخصات اکانت اينستاگرام خود را وارد کنيد. حتي مي توانيد با مشخصات متفاوت ثبت نام کنيد. بعد از ورود به اپليکيشن، به طور خودکار روانه ي بخش ويديوها مي شويد.

IGTV را پيدا کردم! حالا چطور ويدئو ببينم؟

به محض ورود به IGTV ، ابتدا يک صفحه برفکي مي بينيد. (دليل اين کار از سوي اينستاگرام اين است که حسي مانند تماشاي تلويزيون در شما ايجاد کند). بنابراين از محو شدن صفحه برفکي، يک ويديوي در حال پخش از يکي از دوستانتان را مي بينيد. در پايين صفحه، در تب هاي مختلف هم کانال ها و اکانت هايي که ويدئو آپلود کرده اند براي شما نمايش داده مي شوند.
  اين گزينه هاي به ترتيب زير هستند :
 • For You : در اين قسمت ويدئوهايي نمايش داده مي شود که مطابق علايق شما هستند. مطابق سرچ هايي که کرده ايد و ويدئوهايي که قبلا در اينستاگرام تماشا کرده ايد.
 • Following : ويدئوي کساني که فالويينگ شما هستند و آنها را دنبال مي کنيد، در اين قسمت قرار دارد.
 • Popular :  ويدئوهاي معروف و پرطرفدار را مي توانيد در اين قسمت دنبال کنيد.
 • Continue Watching : چنانچه ويدئوي آخرتان را کامل نديده باشيد، دفعه بعد که به IGTV آمديد مي توانيد ادامه آن را در اين بخش ببينيد. بنابراين نگران از دست رفتن ويدئو مورد علاقه تان نباشيد!
در قسمت سرچ که با علامت ذره بين مشخص شده هم مي توانيد اسم افراد و کانال هاي مورد علاقتان را جستجو کنيد تا ويدئوهايشان را ببينيد. زير هر ويديو نيز سه گزينه ي هميشگي اينستاگرام وجود دارد. همان لايک، کامنت و به اشتراک گذاري خودمان را مي گويم. يک گزينه ي Browse  هم آن پايين هست که شما را مجددا به صفحه اصلي IGTV برمي گرداند. با کشيدن صفحه به سمت بالا هم مي توانيد به صفحه اصلي بازگرديد.

خودم چطور؟ خودم چجوري ويدئو آپلود کنم؟

شايد محيط IGTV اينستاگرام کمي پيچيده به نظر برسد. ولی اين فقط به خاطر جديد بودن اين تکنولوژي است. چنانچه يادتان باشد درباره اينستاگرام هم همين حس را داشتيم. حتي اپليکيشن هاي قديمي و ساده تر هم در ابتدا بسيار سخت به نظر مي رسيدند. مانند ياهو مسنجر! اما من به شما اين خبر خوش را مي دهم که آپلود کردن ويدئو در IGTV به راحتي آب خوردن است. تنها کافيست سه مرحله زير را طي کنيد:  
 1. ابتدا IGTV را باز کرده و وارد آن شويد. روي آيکون چرخدنده کليک کنيد.
 2. گزينه Create Channel را انتخاب نماييد. حالا مي بينيد که کانال شما ساخته شده و عکس شما آن گوشه ظاهر مي شود.
 3. براي آپلود کردن ويدئو تنها کافيست ابتدا روي عکس پروفايلتان ضربه بزنيد و بعد هم روي علامت مثبت.

۴ نکته کاربردي درباره IGTV بهم ميگي؟

 1. در IGTV هنوز امکان لايو گذاشتن و ويدئو زنده وجود ندارد. بايد ويدئوهايتان را از قبل ضبط و ويرايش کرده باشيد.
 2. ويدئوها به صورت فريم هاي مستطيل شکل در IGTV در دسترس هستند. چنانچه هم مي خواهيد ويدئوها را در حالت تمام صفحه تماشا کنيد، کافي است روي ويدئويي که در حال پخش است يک بار ضربه بزنيد.
 3. نسبت تصوير در اين ويديوها ۹:۱۶ است و نهايتا مي توان فايل هايي با حجم ۳٫۶ گيگابايت در اين پلتفرم بارگذاري کرد.
 4. IGTV از ويديوهايي با حداکثر رزولوشن ۴K پشتيباني خواهد کرد.

ميتونم از IGTV ويدئو دانلود کنم؟

در اين مورد بايد بگويم که هم بله و هم خير! در حال حاضر امکان دانلود مستقيم از IGTV وجود ندارد. ولی بخاطر داشته باشيد که هرچيزي که در اينترنت است را مي شود دانلود کرد! براي دانلود از IGTV چند راه مختلف وجود دارد که راحت ترين و سريع ترين آنها، دانلود از طريق لينک است. با داشتن لينک مطالب شما مي توانيد هرچيزي را در اينستاگرام دانلود کنيد. از عکس و فيلم گرفته تا حتي متن کپشن ها.

اصلا IGTV به چه دردم مي خوره؟

از شما سپاسگزارم که تا اينجاي مقاله با من همراه بوديد. الان ديگر شما هر آنچه درباره IGTV نياز داشتيد را مي دانيد. از اينجا به بعد، روي سخن من با کساني است که به دنبال فرصت هاي جديد هستند و از هر امکاني براي پيشرفت استفاده مي کنند. آنها که هميشه پيشرو هستند و هيچگاه عقب نمي مانند. آيا شما هم از آن دسته هستيد؟ آيا به کسب درآمد از اينستاگرام فکر مي کنيد؟ بنابراين باز هم با من همراه شويد! آماده ايد کمي با هم شرايط موجود را بررسي کنيم؟   با فيلتر شدن تلگرام بسياري از کسب و کارها از اين پيامرسان کوچ کردند و به اينستاگرام پناه آوردند. فعلا فضاي اينستاگرام يک فضاي امن است و خطر فيلترينگ آن را تهديد نمي کند. نکته مهم ديگر درباره اينستاگرام حضور يک ميليارد کاربر در آن است. اين روزها هر کسي که در جهان حضور دارد، يک پروفايل هم در اينستاگرام دارد. حتي آنها که در اين دنيا نيستند هم در اينستاگرام صفحه دارند! از بازيگران و ورزشکاران گرفته تا بامزه ها و دلقک هاي اينستاگرام. نکته اين است که بيشتر اين آدمها با هر سطحي از استعداد دارند اينستاگرامشان کسب درآمد مي کنند. چرا شما نتوانيد؟ چنانچه هنوز کسب و کار خود را به اينستاگرام نياورده ايد بدانيد که فرصتي باقي نمانده است و بزودي کسي جاي شما را خواهد گرفت. آپديت جديد اينستاگرام را شايد بتوان مهم ترين آپديت اين اپليکيشن تا بحال معرفي نمود. امکان IGTV و آپلود کردن ويدئوهاي طولاني باعث يک انقلاب در استفاده از اينترنت خواهد شد. شک نکنيد! IGTV اينستاگرام براي رقابت با يوتيوب آمده است و اتفاقا رقيب بسيار سرسختي هم براي يوتيوب خواهد بود. يکي از برتري هاي بسيار مهم IGTV نسبت به يوتيوب، عمودي بودن ويدئوها است. چنانچه از يوتيوب استفاده کرده باشيد ديده ايد که بيشتر ويدئوها با کادر افقي گرفته مي شوند. ولی اينستاگرام توجه کرده است که کاربران اينترنت امروزه چطور از گوشي هاي خود استفاده مي کنند. ما موبايل خود را به صورت عمودي در دستمان مي گيريم. اينستاگرام با ارائه کردن فضايي براي آپلود ويدئوهاي عمودي کار همه ما را ساده و بی دردسر کرده است. يک نکته بسيار مهم ديگر هم هست که باعث برتري اينستاگرام نسبت به يوتيوب مي‍شود. ولی اين نکته فقط در کشور ما به کار مي آيد! بله…يوتيوب در ايران فيلتر است و همين مسئله قدرت اينستاگرام را چندين برابر مي کند. امروزه به خاطر دسترسي به اينترنت پر سرعت و غير حجمي تماشاي ويديو هاي آنلاين کم هزينه تر شده و شرايط براي يک استفاده ي درست از IGTV کاملا در ايران آماده است.

حالا با IGTV چکار کنم؟

اين امکان شگفت انگيز به کار خيلي ها مي آيد:
 • آنها که کسب و کاري دارند و مي خواهند درباره کارشان ويدئو بگذارند.
 • آنها که از طريق آموزش، کسب درآمد مي کنند و ويدئوهاي آموزشي توليد مي کنند.
 • کساني که مي خواهند در اينستاگرام اينفلوئنسر شوند.
 • تمام نوازنده ها، خواننده ها، آموزگاران و هرکسي که مي تواند از طريق ويدئو يک چيز با ارزش را منتقل کند.
همانطور که مي دانيد، موفقيت در اينستاگرام رابطه مستقيم با افزايش فالوور سرسام آور در اينستاگرام دارد. به عبارتي هرچه فالوور شما بيشتر باشد، بازديدتان هم بيشتر است. افزايش فالوور در اينستاگرام هم راه هاي بسيار ساده و بی دردسر و شگفت انگيز دارد که IGTV مي تواند يکي از آنها باشد. کلام آخر اينکه چنانچه در بازار دلقک ها شما يک حرف خوب و ارزشمند براي گفتن داريد، IGTV دقيقا براي شما ساخته شده است. بنابراين بجنبيد و نگذاريد اين بازار هم به قبضه آدم هاي بي هدف دربيايد. چرا شما از رهبران اين جريان نباشيد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما هیچ اطلاعاتی از شما ذخیره نمی‌کنیم. همچنین برای ارتباط با ما می‌توانید از تمامی شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی استفاده کنید.