روش های طلایی کسب درآمد از اینستاگرام

اينستاگرام يکي از بزرگ ترين شبکه هاي اجتماعي در دنيا است که کاربران زيادي در آن فعاليت مي کنند. در ايران نيز اينستاگرام به عنوان برترين شبکه اجتماعي در ميان کاربران شناخته مي شود و بيش از ۲۴ ميليون کاربر فعال دارد. باتوجه به تعداد کاربران فعال ايراني، اينستاگرام يکي از بهترين شبکه هايي است که پتانسيل بالايي براي کسب درآمد دارد. کسب درآمد در اينستاگرام در سال هاي اخير رشد بسيار زيادي داشته است و کاربران زيادي در اين زمينه فعاليت مي کنند. چنانچه فردي هستيد که قصد کسب درآمد از اينستاگرام را داريد، ابتدا بايد روش هاي آن را بشناسيد. بنابراين از شناخت روش هاي کسب درآمد از اينستاگرام به راحتي مي توانيد يک يا چند روش را انتخاب کنيد و از طريق آن درآمد خوبي کسب کنيد. در اين مقاله قصد داريم به بررسي روش هاي کسب درآمد از اينستاگرام بپردازيم و از جوانب مختلف آن را بررسي کنيم.

ميزان درآمد افراد در اينستاگرام چقدر است؟

پيش از آن که بخواهيم روش هاي کسب درآمد از اينستاگرام را بررسي کنيم، بهتر است ميزان درآمد افرادي که از طريق اينستاگرام کسب مي کنند را بررسي کنيم. ميزان درآمد افراد از اينستاگرام بستگي به تعداد دنبال کنندگان آن صفحه دارد ولی جالب است بدانيد درآمد برخي از آنها تا ده ميليون تومان در روز مي رسد. البته توجه داشته باشيد موضوع صفحه در ميزان درآمد آن تاثير زيادي دارد و صفحاتي که دنبال کننده بيشتري داشته باشند، درآمد بيشتري دارند. ولی روش هاي کسب درآمد از اينستاگرام براي افراد مختلف متفاوت است که در بخش بعدي به بررسي آن مي پردازيم.  

روش هاي کسب درآمد از اينستاگرام چيست؟

روش هاي کسب درآمد از اينستاگرام براي هر فرد فرق مي کند ولی به صورت کلي چند روش کسب درآمد از اينستاگرام وجود دارد:
  1. فروش تبليغات صفحه براي برندهاي ديگر

شايد بتوان پردرآمدترين روش کسب درآمد از اينستاگرام را تبليغات دانست! برندهاي زيادي وجود دارند که تازه در اينستاگرام آغاز به فعاليت کرده اند يا قصد دارند محصولات، خدمات، جشنواره ها و مسابقات خود را از طريق صفحات پرمخاطب به کاربران معرفي کنند. صفحاتي که تعداد دنبال کنندگان و تعامل کاربران در آن ها زياد است، يک صفحه مناسب براي برندهايي که قصد تبليغات دارند محسوب مي شوند. اينفلوئنسرها يا افراد تاثيرگذار معمولاً تعداد زيادي دنبال کننده دارند و درآمد خوبي از طريق تبليغات کسب مي کنند. اين روش تنها مختص به اينستاگرام نيست و در سايت ها نيز درآمد زيادي نصيب مديران سايت مي کند ولی در اينستاگرام، بيشترين درآمد را نصيب افرادي که قصد کسب درآمد از اينستاگرام دارند ، مي کند.
  1. فروش مستقيم کالا يا خدمات

بسياري از شرکت ها، برندها و افراد از اينستاگرام به عنوان يک شبکه بازاريابي بسيار عالي استفاده مي کنند. در اصل چنين افراد يا کسب وکارهايي از پتانسيل بسيار بالاي اينستاگرام براي معرفي محصول يا خدمات بهره مي برند و آنها را به کاربران ديگر معرفي مي کنند. افراد در اين روش از اينستاگرام به صورت مستقيم درآمد ندارند ولی با معرفي محصول و خدمات، کاربران را به سايت يا مغازه دعوت مي کنند و کاربر خريد انجام مي دهد. البته افرادي وجود دارند که بدون داشتن سايت، محصول يا خدمات خود را از طريق اينستاگرام به فروش مي رسانند؛ مثلاً فردي که لباس مي فروشد، لباس هاي خود را در اينستاگرام قرار مي دهد و چنانچه کاربري قصد سفارش داشته باشد، مي تواند با استفاده از تلگرام يا تماس محصول خود را سفارش دهد و هزينه آن را به صورت مستقيم براي فروشنده واريز کند. از طرفي بايد دقت داشته باشيد که باتوجه به مشکلات داخلي و خارجي، کمي ريسک است! چنانچه اينستاگرام فيلتر شود، ديگر راهي براي براي فروش محصول از طريق اينستاگرام وجود ندارد و فروشنده بايد به دنبال راه حل ديگري باشد. حال فرض کنيد همين کسب وکار يک وب سايت راه اندازي کند؛ حتي چنانچه اينستاگرام فيلتر شود يا براي کاربران ايراني تحريم شود، مشتريان شما به راحتي از طريق سايت محصول موردنظر را سفارش مي دهند و با وجود کاهش درآمد شما، برند شما براي هميشه پايدار باقي مي ماند. همچنين در صورت فيلتر شدن مي توانيد از شبکه هاي اجتماعي ديگري که کاربران بيشتري نسبت به بقيه دارند، براي معرفي محصولات و خدمات استفاده کنيد. درآمد حاصل از اين روش نيز فوق العاده است! فرض کنيد فروشنده گل و گياه هستيد؛ چنانچه تنها ۱K فالوور فعال داشته باشيد و در روز بتوانيد ۲۰ گل بفروشيد، در ماه چندين ميليون درآمد نصيب شما مي شود. حال چنانچه تعداد فالوورهاي فعال صفحه شما بيشتر باشند، سفارش ها نيز افزايش مي يابند و درآمد بيشتري کسب مي کنيد.
  1. اشتراک گذاري لينک سايت هاي مختلف

يکي ديگر از روش هاي بسيار پرطرفدار، اشتراک گذاري لينک سايت ها در صفحه خود است! چنانچه در اينستاگرام فعاليت مي کنيد، حتماً تاکنون سايت هاي پيش بيني فوتبال را ديده ايد که صفحات زيادي آنها را تبليغ مي کنند. جالب است بدانيد بابت قرار دادن لينک چنين سايت هايي درآمدهاي بسيار بالايي دارند که البته اين روش را مي توان با روش اول کسب درآمد از اينستاگرام (فروش تبليغات صفحه براي برندهاي ديگر) يکي دانست ولی گاهي کاربران لينک هايي نظير همکاري در فروش قرار مي دهند! اين روش به اين صورت است که فروشگاه هاي اينترنتي به کاربراني که قصد کسب درآمد دارند، يک لينک اختصاصي ارائه مي دهند که چنانچه مشتريان با استفاده از آن آدرس وارد سايت شوند و خريد انجام دهند، درصدي از فروش به آن کاربر تعلق مي گيرد.   ۲ روش براي قرار دادن لينک هاي همکاري در فروش براي اينستاگرام وجود دارد:
  • قرار دادن لينک در بخش بيو
  • قرار دادن لينک در استوري (اين قابليت فقط براي صفحات تجاري با بيش از ۱۰K فالوور فعال است)
اگر قصد کسب درآمد از اين روش را داريد، کافي است با يکي از فروشگاه هاي اينترنتي آغاز به همکاري کنيد و لينک محصولات آن را در اينستاگرام خود قرار دهيد و درآمد خوبي کسب کنيد. البته اين روش در سايت ها، تلگرام و ساير شبکه هاي اجتماعي نيز قابل استفاده است ولی در اينستاگرام به دليل داشتن تعداد کاربران فعال بسيار بالا، درآمد بيشتري براي شما بدست مي آورد.
  1. برندسازي براي شرکت ها در ازاي دريافت هزينه

شرکت هاي تازه کار زيادي وجود دارند که براي برندسازي خود هزينه مي کنند! يکي از روش هاي برندسازي براي کسب وکارهاي مختلف استفاده از صفحات پرمخاطب در اينستاگرام است. چنانچه يک صفحه پرمخاطب با فالوور فعال زياد در اينستاگرام داريد، مي توانيد با چنين شرکت هايي صحبت کنيد و با دريافت هزينه در يک پست آن ها را معرفي کنيد و آيدي مربوط صفحه به آن شرکت را در همان پست قرار دهيد. البته بايد بدانيد چنين شرکت هايي بيشتر از معرفي، به دنبال تعريف کردن از آن برند هستند! تنها چنانچه از صحت کار آن شرکت اطمينان داريد، دست به چنين کاري بزنيد؛ چنانچه صحبت هاي شما در مورد آن کسب وکار مخالف چيزي باشد که کاربران تجربه مي کنند، نه تنها برندسازي خوبي براي آن شرکت انجام نمي شود بلکه ممکن است فالوورهاي خود را از دست بدهيد.
  1. کسب درآمد از طريق تبليغات در استوري

اگر استوري هاي صفحه شما بازديد خوبي مي گيرد، يک صفحه با پتانسيل درآمد بسيار بالا داريد! استوري اينستاگرام که تنها ۲۴ ساعت در صفحه شما مي ماند، بيشترين بازدهي را براي نمايش تبليغات از طريق فالوورهاي شما دارد. در اين روش نيز مي توانيد محصولات يا برند يک کسب وکار را معرفي کنيد و بابت هر معرفي چندين ميليون تومان درآمد کسب کنيد.   اين ۵ روش، روش هاي اصلي کسب درآمد از اينستاگرام هستند ولی روش هاي ديگري نيز وجود دارند که ممکن است تنها تعداد کمي از صفحات اينستاگرامي استفاده مي کنند! البته روش هايي که درآمد بالايي براي شما کسب مي کنند، همين ۵ روش هستند که با کمي تحقيق درباره آن ها مي توانيد کسب وکار اينستاگرامي خود را آغاز کنيد.

چگونه درآمد صفحات اينستاگرام را افزايش دهيم؟

کسب درآمد از اينستاگرام يکي از لذت بخش ترين روش هاي کسب درآمد است و بسياري از افراد به دنبال افزايش درآمد خود از آن هستند. براي افزايش درآمد صفحه اينستاگرامي خود تنها يک راه وجود دارد و آن راه افزايش فالوور اينستاگرام است! يعني چنانچه مي خواهيد درآمد صفحه اينستاگرامي خود را افزايش دهيد، ابتدا بايد تعداد فالوورهاي صفحه اينستاگرامي خود را افزايش دهيد و سپس به دنبال افزايش درآمد اينستاگرام باشيد.

کسب درآمد از اينستاگرام بهتر است يا تلگرام؟

اينستاگرام و تلگرام دو شبکه پرطرفدار و با کاربر زياد در ايران هستند که هر دو پتانسيل خوبي براي کسب درآمد دارند. يکي از مسائلي که ذهن بسياري از کاربران را درگير کرده است، مسئله کسب درآمد از اينستاگرام يا تلگرام است! به عبارت ديگر کاربران نمي دانند بايد از اينستاگرام کسب درآمد کنند يا تلگرام! با وجود آن که تعداد کاربران تلگرام در ايران بيشتر از اينستاگرام است، ولی دسترسي به آنها مشکل تر است. در اينستاگرام شما به راحتي مي توانيد به کاربران مختلف دسترسي داشته باشيد ولی در تلگرام با درنظر گرفتن خصوصي بودن اين شبکه براي کاربران، چنين امکاني وجود ندارد. چنانچه نمي دانيد کدام يک براي کسب درآمد بهتر است، پيشنهاد ما فعاليت در هر دو شبکه است؛ البته بايد شناخت کاملي از هر دو داشته باشيد.   بهترين کار اين است که در اينستاگرام فعاليت کنيد و از آن به عنوان يک شبکه براي جذب کاربر در تلگرام استفاده کنيد. بنابراين از اينستاگرام براي دو هدف اساسي مي توان استفاده کرد:
  1. کسب درآمد از تبليغات يا فروش محصول
  2. استفاده از اينستاگرام براي افزايش دنبال کنندگان ساير شبکه هاي اجتماعي نظير تلگرام
اگر اين روش را به درستي پيش ببريد، در هر دو شبکه دنبال کنندگان زيادي بدست مي آوريد و درآمد شما چند برابر مي شود. روش هاي کسب درآمد از تلگرام با وجود آن که شباهت زيادي با اينستاگرام دارد، ولی از نظر پرسونا براي جذب مخاطب کمي متفاوت است که چنانچه قصد داريد از تلگرام نيز به صورت حرفه اي درآمد کسب کنيد، بايد درباره آن تحقيق کنيد.

يک نکته مهم!

اگر قصد کسب درآمد از طريق اينستاگرام را داريد، پيش از آن که فعاليت خود را آغاز کنيد بايد در مورد آن تحقيق کنيد! به عنوان يک کاربر ممکن است يک يا دو روش براي شما جذابيت داشته باشد و هماهنگ با کسب وکار فعليتان باشد. چنانچه از کسب وکار خود راضي هستيد، درباره روش کسب درآمد از اينستاگرام براي همان کسب وکار خود بپردازيد ولی چنانچه از کسب وکارتان راضي نيستيد و مي خواهيد روش کسب درآمد ديگري را امتحان کنيد بايد ببينيد در کدام روش مهارت داريد. حال که روش کسب درآمد از اينستاگرام را متناسب با مهارت ها يا تخصص خود پيدا کرده ايد، درباره آن تحقيق کنيد تا بتوانيد يک صفحه بسيار موفق در اينستاگرام با درآمد بالا راه اندازي کنيد. البته در ابتداي راه درآمدي وجود ندارد و تنها با انتشار پست هاي جذاب، کاربردي و حرفه اي صفحه اينستاگرام خود را به درآمد برسانيد. مثلاً چنانچه در زمينه آشپزي مهارت داريد، با توليد ويدئوهاي حرفه اي و منحصر به فرد از آشپزي خود مي توانيد به يک اينفلوئنسر در اينستاگرام تبديل شويد و درآمد بسيار بالايي کسب کنيد. صفحه شما مورد هدف رستوران ها و فست فودهاي مختلف قرار مي گيرد و حاضرند بابت درج پست يا استوري تبليغ در صفحه شما، چندين ميليون تومان هزينه کنند.

نتيجه گيري

اينستاگرام که نسبت به شبکه هاي اجتماعي نظير فيسبوک و توييتر عمر زيادي ندارد، بخش مهمي از زندگي روزمره مردم را در ايران و جهان تشکيل مي دهد. باتوجه به تعداد کاربران فعال در اين شبکه اجتماعي، محيط بسيار خوبي براي کسب درآمد است و کاربران زيادي در اينستاگرام، از روش هاي مختلف درآمد دارند. در اين مقاله به بررسي روش هاي کسب درآمد از اينستاگرام پرداختيم که بتوانيد روش کسب درآمد مناسب را انتخاب کنيد. چنانچه در اينستاگرام فعاليت مي کنيد، به نظر شما چه روش هاي ديگري براي کسب درآمد از اينستاگرام وجود دارد؟ در بخش نظرات به ما بگوييد تا اين مقاله را کامل تر کنيم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما هیچ اطلاعاتی از شما ذخیره نمی‌کنیم. همچنین برای ارتباط با ما می‌توانید از تمامی شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی استفاده کنید.