ساخت لینک جوین برای کانال تلگرام

تلگرام

بنا به دستور کارگروه مصاديق محتواي مجرمانه اين مقاله فاقد هرگونه ارزش و اعتباري است.

چطور بايد لينک کانال يا گروه تلگرام خود را پيدا کنيم؟ اين سوالي است که هميشه مشتريان ما هنگام تبليغات در تلگرام مي پرسند. به همين دليل بود که تصميم گرفتيم يک آموزش کامل در اين مورد منتشر کنيم تا به شما در مورد نحوه ساختن لينک جوين براي يک گروه يا کانال تلگرام را بگوييم. حالا شايد بپرسيد منظور از لينک جوين تلگرام دقيقاً چيست؟ لينک جوين يک آدرس براي کانال شماست که با کليک بر روي آن، کاربر بلافاصله عوض کانال / گروه شما مي شود.

با من همراه باشيد تا بيشتر در مورد لينک هاي عادي و جوين تلگرام صحبت کنيم.

لينک جوين کانال يا گروه تلگرام به چه کار شما مي آيد

همانطور که متوجه شديد، لينک جوين باعث مي شود کاربر بلافاصله عضو کانال تلگرام شما شود. بنابراين استفاده از آن مي تواند در بازخورد تبليغات شما نتيجه بسيار مثبتي داشته باشد و کاربران بسيار بيشتري را تبديل به ممبر کانال تلگرام شما کند. البته، تبليغات تنها استفاده لينک جوين نيست.

کاربرد ديگر اين لينک زماني است که شما قصد خريد ممبر براي کانال تلگرام خود را داريد. در اين هنگام، شما بايد يک لينک جوين در اختيار ما (يا هر کس ديگري که با او کار مي کنيد) قرار دهيد و بنابراين بايد طرز ساختن اين لينک ها را بلد باشيد.

لينک جوين تلگرام چه تفاوتي با لينک عادي مي کند

در اين بخش در مورد انواع لينک هاي تلگرامي و تفاوت آنها صحبت مي کنيم. البته، چنانچه اجازه بدهيد، ابتدا در مورد کانال هاي تلگرامي صحبت کنيم و بعد به سراغ گروه ها برويم. هر کانال در تلگرام، داراي يک آدرس مخصوص به خودش است که به نام آي دي (ID) شناخته مي شود و با علامت @ مشخص مي شود. شما هم حتماً اين آدرس ها را ديده ايد. براي مثال يکي از دوستان شما آدرس کانال @Jushe_Shirin را براي شما ارسال کرده است. اين لينک عادي يک کانال است که شما در ابتداي ساختن کانال بايد به تلگرام بدهيد و به راحتي هم مي توان آن را پيدا و حتي عوض کرد. کافي است وارد اطلاعات کاربري خود بشويد.   اما مساله اينجاست که وقتي کسي روي اين لينک کليک کند، فقط وارد کانال شما مي شود و تازه بايد دکمه عضويت (Join) در انتهاي صفحه را فشار دهد تا عضو کانال شما شود. و خب، بسياري مواقع پيش مي آيد که شخصي کانال شما را دوست داشته باشد، ولی فراموش کند اين دکمه را فشار دهد. ولي راه ديگري هم وجود دارد. دکمه عضويت (join) براي کانال هاي تلگرامي است که در دسترس همگان هستند و اصطلاحاً به آنها کانال عمومي (public) مي گويند. ولی وقتي که يک کانال خصوصي (private) باشد و همه نتوانند در آن عضو شوند، مساله کمي فرق مي کند. چنانچه يک کانال تلگرام خصوصي باشد، ديگر خبري از يک آي دي مثل @jazabha نيست. بلکه شما يک آدرس (يا بگوييم لينک) خواهيد داشت که مخاطب با کليک بر روي آن، بلافاصله عضو کانال خصوصي شما مي شود. بدون اينکه لازم باشد دکمه Join را بزند (يک گروه تلگرام هم دقيقاً همينطور کار مي کند.) و همانطور که گفتيم، اين لينک هاي تلگرامي به عنوان لينک جوين شناخته مي شوند. و ولی خبر خوب چيست؟ يک راه وجود دارد که حتي چنانچه کانال شما يک کانال عمومي تلگرام است، باز هم براي آن يک لينک جوين بسازيد که دقيقاً عملکردي مشابه لينک گروه ها و کانال هاي خصوصي تلگرام دارد. به زودي اين موضوع را به شما آموزش مي دهيم.

راهنماي قدم به قدم ساخت لينک جوين براي کانال عمومي

خب، حالا که به خوبي با تفاوت لينک کانال هاي عمومي و خصوصي تلگرام آشنا شديد، وقت آن است که به سراغ آموزش اصلي خودمان برويم که يعني نحوه ساختن لينک جوين براي يک کانال عمومي. ولی ابتدا ذکر دو نکته حائز اهميت است. نکته اول اينکه ساخت لينک جوين فقط از طريق تلگرام اندرويد و دسکتاپ (کامپيوتر) ممکن است. يعني نمي توان لينک جوين يک کانال را به کمک تلگرام آيفون ساخت. نکته دوم هم اينکه عضويت اتوماتيک فقط در گوشي ها اتفاق ميافتد و بنابراين روي کامپيوتر، عملکرد لينک ساخته شده را تست نکنيد. من در ادامه اين مسير را به صورت قدم به قدم با شما طي مي کنم. توجه داشته باشيد که هر چند آموزش من مطابق نسخه کامپيوتر تلگرام انجام مي شود، ولی براي نسخه اندرويد تلگرام نيز شما مسير مشابهي را طي مي کنيد. قدم اول: اولين کاري که بايد انجام دهيد، اين است که کانال عمومي خود را تبديل به کانال خصوصي کنيد. براي اينکار، وارد صفحه اطلاعات کانال خودتان بشويد و بر روي نوشته edit در بالا سمت راست صفحه کليک کنيد. در گوشي هاي اندرويدي، گزيه تنظيمات با علامت چرخ دنده نمايش داده مي شود.   قدم دوم: از طريق بخش تنظيمات در تلگرام کامپيوتر خود، گزينه change public channel را بزنيد. در گوشي هاي اندرويدي نيز، شما بايد گزينه channel info را فشار دهيد.   قدم سوم: در صفحه اي که باز مي شود، شما ميتوانيد نوع کانال خود را انتخاب کنيد. گزينه private channel را فشار دهيد و نگران هيچ چيز هم نباشيد.   قدم چهارم: زماني که شما گزينه خصوصي را انتخاب مي کنيد، بخش Link صفحه تنظيمات تغيير مي کند و ديگر يک آدرس ساده نيست. کافي است روي اين لينک کليک کنيد (يا در گوشي خود آن را لمس کنيد) تا به صورت اتوماتيک کپي شود.   قدم پنجم: حال کافي است گزينه Cancel را فشار دهيد تا کانال شما بدون هيچ تغييري (به صورت عمومي) باقي بماند. تبريک مي گويم. شما اکنون صاحب يک لينک جوين مستقيم براي کانال عمومي خود هستيد که هر زمان کسي روي آن کليک کند، بلافاصله عضو کانال شما مي شود. (البته فقط در گوشي و نه کامپيوتر)  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *