صفر تا صد ساختن سایت

شايد عنوان مقاله کمي براي شما عجيب به نظر برسد و فکر کنيد که در يک روز نمي توان يک سايت حرفه اي راه اندازي کرد.
ولی ما در اينجا همراه شما هستيم تا به شما نحوه ساخت سايت حرفه اي را در کمتر از يک روز به شما آموزش دهيم. فرآيند ساخت سايت در کمتر از يک روز نيازمند فراهم کردن بستر هاي لازم برنامه نويسي است.
در طراحي يک سايت نياز به سه ابزار داريد که با فراهم کردن هر سه اين گزينه ها يک سايت آماده خواهد شد. اين سه ابزار شامل موارد زير است.
  1. خريد دامنه يا آدرس اينترنتي سايت
  2. خريد هاست يا فضاي ميزباني وب سايت
  3. انتخاب سيستم سايت ساز يا همان CMS
سايت ها به شکل هاي مختلفي در دسترس هستند که به دو دسته سايت هاي پويا و سايت هاي ايستا تقسيم بندي مي شوند.
همانطور که از نام سايت هاي ايستا مشخص است، محتواي چنين سايت هايي به صورت ثابت بوده و به تعداد صفحات کمي محدود مي شوند. اما در مقابل سايت هاي پويا به صورت ثابت نبوده و صفحات بسيار زيادي در آنها وجود دارند.
به دليل اينکه وارد کردن محتوا در چنين سايت هايي به صورت دستي و کدنويسي شده کار زمان بري است، نياز به سيستم مديريت محتوا دارند. بنابراين نيازمند مفسر و برنامه نويسي براي پردازش اطلاعات هستند.

آموزش ساخت سايت حرفه اي

سايتي حرفه اي است که پردازش اطلاعات در آن نيز به صورت حرفه اي انجام گيرد. چنين سايت هايي جزو سايت هاي پويا هستند. بعد از خريد دامنه و متصل شدن آن به هاست، مي توانيد از سيستم مناسب براي ساخت سايت حرفه اي استفاده کنيد.
براي ساخت سايت حرفه اي نياز به خريد هاست و دامنه داريد. سپس سيستم مديريت محتوايي را بايد براي آن انتخاب کرده و بنابراين از نصب روي هاست از آن استفاده کنيد.
ولی در اين آموزش ما قصد داريم ساخت سايت را به روشي نوين براي شما آموزش دهيم که به کمک آن مي توانيد هزينه هاي ساخت سايت را به دست کم برسانيد. سيستمي که ما قصد معرفي آن را داريم سايت ساز پرتال است که به کمک آن مي توانيد سايت خود را در کمتر از يک روز ايجاد کرده و در دسترس ديگران قرار دهيد. سايت ساز پرتال اين امکان را فراهم کرده که همه چيز اعم از ظاهر سايت و امکانات از پيش ساخته و آماده شده است.
تنها کاري که بايد انجام دهيد اين است که يکي از قالب هاي مناسب براي ساخت سايت خود را انتخاب کرده و سپس بنابراين از شخصي سازي محتواي آن را متناسب با کسب و کار خود شخصي سازي کنيد. 
آموزش ساخت سايت حرفه اي
پس از اينکه وارد سايت ساز و فروشگاه ساز پرتال به آدرس www.portal.ir شديد روي دکمه ثبت نام کليک کنيد. در اين صورت به صفحه ثبت نام هدايت خواهيد شد که بايد در اين مرحله نوع وب سايت خود را انتخاب کنيد.
در حال حاضر وب سايتي که مي توانيد با پرتال بسازيد در دو دسته سايت و فروشگاه قرار دارد. بنابراين از انتخاب يکي از اين گزينه ها صفحه اي نمايش داده مي شود. با انتخاب هر يک از گزينه هاي فوق قالب هاي از پيش ساخته شده براي اين نوع سايت ها نمايش داده مي شود. در اين مرحله بايد يکي از قالب هاي دلخواه خود را براي ساخت سايت انتخاب کنيد.   در اين مرحله بايد اطلاعات سايت و مشخصات خواسته شده را وارد کنيد و سپس روي دکمه مرحله بعد کليک کنيد.
همانطور که مي بينيد سايت شما ساخته شده و حالا نوبت اين است که مطابق اطلاعات ارسالي وارد محيط مديريت وب سايت خود شويد.   پس از اينکه وارد محيط داشبورد شديد، تنظيمات هر بخش در اختيار شما قرار مي گيرد تا بتوانيد سايت خود را به صورت کامل مديريت کنيد.
تا اينجاي کار سايت شما ايجاد شده و يک مهلت ۷ روزه به صورت رايگان در اختيار شما قرار داده مي شود که در اين مدت با کار کرد سيستم آشنا شده و سايت خود را طراحي کنيد.
بعد از اتمام اين دوره ۷ روزه مي توانيد پلن انتخابي خود را شارژ کرده و با اتصال دامنه به وب سايت به دنياي کسب و کار اينترنتي وارد شويد. در اين داشبورد هر بخش به صورت جداگانه براي مديريت صفحات، نوشته ها، تنظيمات و… در دسترس شماست تا به راحتي و بدون نياز به داشتن دانش فني بتوانيد سايت خود را مديريت کنيد.
در ادامه به برخي قابليت ها و مزاياي استفاده از سايت ساز پرتال مي پردازيم.  

عدم نياز به خريد دامنه

عدم نياز به خريد دامنه

ساخت سايت در پرتال توسط يک ساب دامنه ايجاد مي شود. بنابراين از ثبت نام سايت شما با قالب انتخاب شده در دسترس قرار گرفته و مي توانيد در طول مدت هفت روز بدون نياز به خريد دامنه سايت سازي را تکميل کنيد. پس از اين مدت با شارژ حساب کاربري و پرداخت هزينه سايت، اين امکان در اختيار شما قرار داده مي شود که دامنه رايگان IR يا COM را براي سايت خود انتخاب کرده و با اتصال دامنه به سايت ساخته شده شکل رسمي تري به کسب و کار خود بدهيد.

عدم نياز به خريد هاست و سرور

عدم نياز به خريد هاست و سرور

سايت ساز پرتال فضاي مورد نياز براي آپلود فايل ها را در اختيار شما قرار خواهد داد. شما هنگام استفاده از اين سايت ساز نيازي به خريد هاست نداريد. کافي است به بخش مديريت فايل ها رفته و هر نوع فايل دلخواهي را در سايت خود اضافه کنيد. پهناي باند و منابع ارائه شده براي هر سايت نيز به گونه اي است که به راحتي پاسخگوي نياز شما باشد.

عدم نياز به استخدام پشتيبان

در هر سايت اينترنتي نياز به يک پشتيبان احساس مي شود تا مشکلات سايت را برطرف کرده و همه کارهاي لازم را براي بهينه سازي و افزايش سرعت سايت انجام دهد. ولی در سايت سازهايي مانند پرتال اين وضعيت فرق مي کند.
شما به راحتي قادر هستيد از راه هاي مختلف مانند ارسال تيکت و تماس تلفني با پشتيبانان پرتال ارتباط برقرار کرده و مشکلات خود را در کوتاه ترين زمان برطرف کنيد. همچنين مي توانيد از مشاوره رايگان تيم پشتيباني که بعد از ساخت سايت با شما تماس خواهند گرفت استفاده کرده و با کليه بخش هاي سايت ساز پرتال آشنا شويد.  

بهينه سازي شده براي موتورهاي جستجو

بهينه سازي شده براي موتورهاي جستجو

فروشگاه ساز پرتال مطابق جديدترين متدهاي سايت سازي ساخته شده است. هنگام استفاده از اين سيستم سايت شما سرعت بيشتري را خواهد داشت.
صفحات به صورت کامل براي موتورهاي جستجو بهينه سازي شده و بستر لازم براي وارد کردن جزييات سئو فراهم شده است تا مانند جت به سمت رتبه هاي بالاتر در نتايج جستجو حرکت کنيد.
با توجه به اينکه بيش از نيمي از کاربران با استفاده از موبايل از سايت ها استفاده مي کنند، ملاک رتبه بندي مطابق سرعت دسترسي به سايت در موبايل صورت مي گيرد. سايت ساز پرتال به صورت کاملا ريسپانسيو و واکنشگرا ايجاد شده است.
با هر دستگاه و با هر اندازه نمايشگري که فروشگاه شما باز شود متناسب با آن ظاهر سايت تغيير کرده و در نتيجه در گوشي هاي موبايل سرعت بيشتري را تجربه خواهيد کرد که همين مسئله باعث بهبود رتبه سايت خواهد شد.

هزينه هاي خود را به دست کم برسانيد

در استفاده از سيستم هاي سايت ساز مانند وردپرس هزينه هاي مختلفي براي خريد قالب، خريد افزونه براي افزايش امکانات و استخدام پشتيبان براي مديريت سايت خواهيد داشت. چنانچه هزينه خريد دامنه و خريد هاست را هم به اين ليست اضافه کنيم فقط در سال اول نياز به يک هزينه تقريبي بيش از ۲ ميليون تومان براي ساخت سايت داريد.
اما در استفاده از سايت ساز پرتال همه چيز به صورت آماده در دسترس شماست. قالب هاي از پيش ساخته شده اين امکان را به شما خواهند داد که بتوانيد به راحتي هر زمان که نياز به تغيير قالب سايت داشتيد آن را تغيير داده و هزينه اي بابت تغيير قالب از شما گرفته نخواهد شد.
همچنين ابزار لازم براي ساخت قالب در اين سيستم ساخته شده است که به راحتي مي توانيد قالبي را متناسب با سايت خود طراحي کنيد يا اينکه مي توانيد از تيم پرتال بخواهيد قالب را به صورت اختصاصي براي شما طراحي و پياده سازي کنند.
دسترسي به امکانات در پرتال نيز با محدوديت مواجه نيست. هر امکاناتي که در پرتال قرار دارد در اختيار شما قرار خواهد گرفت. تيم برنامه نويسي پرتال نيز به صورت هميشگي در حال کار روي توسعه سيستم و افزودن امکانات جديد به آن هستند تا بتوانيد بدون پرداخت هزينه اضافه از همه اين امکانات استفاده کنيد.

 امنيت بالاي سيستم

در ساير سيستم هاي مديريت محتوا به دليل اپن سورس بودن هسته سيستم براي همه قابل مشاهده است. گذشته از اين افزونه هاي استفاده شده در سايت ها نيز عموما به صورت رايگان هستند يا چنانچه رايگان نباشند به صورت نال شده در اختيار ديگران قرار داده مي شوند.
به همين علت هکرها به راحتي مي توانند روش هاي نفوذ به سيستم را يافته و سايت را هک کنند. کافي است يک باگ در سيستم يافت شود تا کليه سايت هاي استفاده کننده از اين سيستم مورد هک و نفوذ قرار گيرند.
اما سايت ساز پرتال به گونه اي است که دسترسي به هسته سيستم براي کسي فراهم نيست. سايت هايي که از سيستم استفاده مي کنند به هسته اصلي دسترسي ندارند و صرفا ابزار لازم براي مديريت سايت در اختيار آنها قرار داده مي شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *