آیا فالو در اینستا محدود است

اينستاگرام براي خودش دنيايي است! دنيايي بزرگ که از کسب درآمد گرفته تا ويدئوهاي خنده دار همه چيز را در اختيار ما قرار مي دهد ولی اين دنيا هم براي خودش محدوديت هايي دارد! مثلا تعداد فالو کردن، تعداد آنفالو کردن و حتي لايک کردن در اينستاگرام نامحدود نيست! بنابراين بايد حواسمان جمع باشد! به همين دليل تصميم گرفتيم مقاله اي جامع نوشته و در آن درباره محدوديت هاي اينستاگرام (مخصوصا محدوديت فالو در اينستاگرام) حرف بزنيم. در اين مقاله در مورد مسائل زير حرف مي زنيم:
  • محدوديت فالو در اينستاگرام
  • محدوديت لايک کردن در اينستاگرام
  • محدوديت هشتگ در اينستاگرام
  • محدوديت تعداد کاراکترهاي کامنت و کپشن در اينستاگرام
  • محدوديت تعداد پست در اينستاگرام
پس بياييد بدون اتلاف وقت کارمان را آغاز کنيم و ببينم که هر کدام از اين موارد در اينستاگرام چه محدوديت هايي دارند.

محدوديت فالو در ايستاگرام

احتمالا همانطور که تا الان متوجه شديد، تعداد افرادي که شما مي توانيد در اينستاگرام فالو کنيد نامحدود نيست و از يک جا به بعد، اينستاگرام اين کار را متوقف مي کند. دليل اينستاگرام براي اين کار (طبق گفته خودِ اينستاگرام) جلوگيري از اسپم (spam) است. حالا به نظر شما حداکثر افرادي که مي توانيد در اينستاگرام فالو کنيد چقدر است؟ مي توانيد حدس بزنيد؟ جواب صحيح اين سوال ۷۵۰۰ است. بله شما فقط مي توانيد ۷۵۰۰ نفر را در اينستاگرام فالو کنيد و چنانچه از اين رقم بالاتر برويد، اينستاگرام پيغامي براي شما مي فرستد و چنانچه به فالو کردن ادامه بدهيد ممکن است که از طرف اينستاگرام بلاک شويد! البته خيلي از ما ها اين تعداد افراد را در اينستاگرام فالو نمي کنيم ولی چنانچه شما جزء کاربران بسيار فعال اينستاگرام هستيد بهتر است اين مسئله يادتان باشد و چنانچه به اين مرز نزديک شديد مي توانيد فهرست افراد يا پيج هايي که فالو مي کنيد را دوباره بررسي کنيد. احتمال زياد تعدادي پيج خواهند بود که فعاليت چنداني نداشته اند و يا اهميت چنداني ندارند. شما به راحتي مي توانيد اين پيج ها را آنفالو کنيد تا براي پيج هاي جذاب تر و مفيدتر جا داشته باشيد. رقمي که در بخش بالا گفتم، يک رقم کلي است. يعني مهم نيست که شما تعداد ۷۵۰۰ پيج را در طي يک سال فالو کرده ايد يا چند سال. حالا چرا اين را مي گيم؟ چون علاوi بر اين محدوديت، اينستاگرام محدوديت ديگري هم براي فالو کردن دارد و آن هم به صورت ساعتي يا روزانه حساب مي شود. بگذاريد ساده تر خدمت تان عرض کنم: طبق به روز رساني جديد اينستاگرام، شما نمي توانيد در ظرف يک ساعت، بيش از ۶۰ نفر يا پيج را فالو کنيد! البته در مورد افرادي که شما را فالو مي کنند (يا همان فالوور شما هستند) هيچ محدوديتي وجود ندارد و هرچقدر که تعداد فالوورهاي شما در اينستاگرام بالا برود، با هيچ محدوديتي روبرو نخواهيد شد.

محدوديت لايک در اينستاگرام

علاوه بر تعداد فالو، اينستاگرام در مورد تعداد لايک هم محدوديت هايي براي کاربران ايجاد کرده است. البته اين محدوديت فقط به صورت ساعتي است. حالا مي خواهيد تعداد حدکثر لايک در يک ساعت را حدس بزنيد؟ چنانچه حوصله نداريد (!) بگذاريد من برايتان بگويم: ۳۵۰! شما در طي يک ساعت نمي توانيد بيش از ۳۵۰ بار پست لايک کنيد و چنانچه اين کار را انجام بدهيد ممکن است حساب کاربري شکا قفل يا بلاک بشود. البته اين تعداد لايک در يک ساعت رقم خيلي بالايي است و هر کسي نمي تواند به اين رقم برسد مگر اينکه يک حساب کاربري توسط چند نفر استفاده شود و يا اينکه از ابزاري مثل بات استفاده کنيد که خودش بصورت خودکار پست هاي بقيه را لايک کند. در هر صورت اطلاع داشته باشيد و سعي کنيد کنترلش کنيد!

محدوديت #هشتگ در اينستاگرام

بله حتي #هشتگ هم در اينستاگرام محدوديت دارد! البته راستش را بخواهيد اين قضيه کمي خوشحال کننده است چون حتما شما هم ديده ايد که بعضي ها ديگر به اصطلاح شورش را درآورده اند! شما براي هر پست اينستاگرامي که منتشر مي کنيد فقط از ۳۰ تا #هشتگ مي توانيد استفاده کنيد!

محدوديت تعداد کاراکتر کامنت يا کپشن در اينستاگرام

ابنستاگرام براي بخش هاي مختلفي که شما در آن از کلمات يا ايموجي ها استفاده مي کنيد محدوديت هايي ايجاد کرده است که با تعداد کاراکتر حساب مي شود. مثلا شما چنانچه عبارت “متولد فروردين” را در نظر بگيريد، ۱۳ کاراکتر دارد: ۱۲ حرف و يک فاصله. بله! کلمه، فاصله، خط تيره، هشتگ، ايموجي و کلا هر چيزي که با کيبورد وارد مي کنيد يک کاراکتر حساب مي شود و اين کاراکترها محدوديت دارند.
  • تعداد کاراکترهاي اسم حساب کاربري شما نمي تواند بيشتر از ۳۰ کاراکتر باشد.
  • تعداد کاراکترهاي بيوي شما (Bio) نمي تواند بيشتر از ۱۵۰ کاراکتر باشد.
حالا در مورد کامنت و کپشن زير پست چه؟ آيا اين ها هم محدوديتي دارند؟ يا هر چقدر که دلمان خواست مي توانيم بنويسيم؟ همانطور که ممکن است حدس زده باشيد اين ها هم محدوديت دارند. اينستاگرام از اول اين محدوديت را اعمال نکرده بود ولی بعدها که پست هاي زيادي با کپشن ها و کامنت هاي بسيار طولاني منتشر شدند، اينستاگرام هم در نسخه جديدش محدوديت ۲۲۰۰ کلمه اي اعمال کرد: يعني شما در نوشتن کپشن يا کامنت هايتان فقط ۲۲۰۰ کاراکتر فضا داريد و بيشتر از آن نمي توانيد بنويسيد.

محدوديت تعداد پست در اينستاگرام

آيا براي پست گذاشتن در اينستاگرام محدوديت خاصي وجود دارد؟ چنانچه وجود دارد، اين محدوديت ساعتي، روزانه يا در کل حساب مي شود؟ چنانچه اين مسائل براي شما هم سوال است بنابراين جاي درستي آمده ايد: جواب “نه” است. شما هيچ محدوديتي در اينستاگرام براي تعداد پست هاي خودتان نداريد و هر چقدر که دلتان بخواهد مي توانيد پست بگذاريد!

چيزي هست که ما نمي دانيم؟

مطالبي که در اين مقاله گفته شدند مطابق به روزرساني هاي اخير اينستاگرام است. ممکن است در اين مدت محدوديت جديدي ايجاد شده باشد يا يکي از اين محدوديت ها کمتر شده باشند! چنانچه شما چنين مساله اي متوجه شديد حتما به ما هم خبر بدهيد تا ما هم اطلاعات خودمان را به روز رساني کرده و در مقاله بياوريم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما هیچ اطلاعاتی از شما ذخیره نمی‌کنیم. همچنین برای ارتباط با ما می‌توانید از تمامی شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی استفاده کنید.