ویژگی های جذاب در آپدیت لینکدین

بررسی عملکرد صفحه شرکتی در لینکدین
اولين شرط ايجاد يک کسب و کار موفق در لينکدين، آپديت بودنه! آپديت بودن يعني آشنايي با جديدترين امکانات و ابزار ارائه شده در آخرين نسخه ي لينکدين. شبکه اجتماعي لينکدين هم مثل اينستاگرام، فيسبوک و تلگرام روز به روز در حال گسترش بوده و آپديت هاي جذابي براي آن منتشر مي شود. آشنايي با اين آپديت ها، قابليت هاي اضافه شده و نحوه ي کار با آن ها مي تواند باعث موفقيت بيشتر شما در بازاريابي شود. با آپديت لينکدين و ورود به برنامه تغييرات جالبي را مشاهده مي کنيد که استفاده از آن را براي شما دلچسب تر مي کند. علاوه بر آن، ورژن جديد لينکدين، باعث راحت تر شدن جستجوي مخاطب، تعامل با مشتري و ارسال محتوا شده است. اگر مي خواهيد با ويژگي هاي منحصربفرد در آخرين آپديت لينکدين آشنا شده و از آن ها براي گسترش کسب و کار خود استفاده کنيد، در ادامه ي مقاله همراه ما باشيد.

بازاريابي بهتر با آپديت لينکدين

آيا تا به حال به اين موضوع فکر کرده ايد که شرکت هاي بزرگ و شناخته شده چقدر براي فروشگاه ها و محيط کار خود هزينه مي کنند؟ شما با يک جستجوي ساده مي توانيد اهميت اين فروشگاه ها را درک کنيد. جالب است بدانيد که در کسب و کارهاي اينترنتي نيز محيط کار خيلي مهم است. در حقيقت، لينکدين مانند فروشگاه و محيط کار شماست! بنابراين اين محيط بايد به بهترين شکل ممکن ساخته شود! مديران لينکدين تمام تلاش خود را کرده اند تا برنامه اي جذاب و پرکاربرد براي بازاريابي بسازند. ولی هيچ برنامه اي در همان ابتدا کامل نبوده است. به همين دليل با ارائه آپديت لينکدين سعي مي کنند مشکلات احتمالي را برطرف کنند. خب، به نظر شما هدف لينکدين چيست؟ توسعه ي بازاريابي و تجارت! بنابراين ارائه ي آپديت ها نيز با همين هدف انجام مي شود. در واقع، ارائه ي آپديت لينکدين باعث راحت تر شدن ارتباط با مخاطب و در نتيجه موفقيت بيشتر کسب و کارها خواهد شد.

در آپديت لينکدين چه ويژگي هايي اضافه شده است؟

لينکدين در آپديت هاي جديد خود تلاش مي کند ظاهر آراسته تري داشته باشد. به همين دليل صفحه پروفايل و امکانات ظاهري آن دچار تغييرات مهمي شده است. علاوه بر آن، ويژگي هاي اضافه شده به لينکدين، بيشتر براي کساني مناسب است که قصد تبليغ محصولات و يا سرويس هاي خود را دارند. احتمالا شما هم مي خواهيد هر چه زودتر با ويژگي هاي جذاب در آپديت لينکدين آشنا شويد. بنابراين بهتر است در ادامه مقاله همراه ما باشيد. برخي از ويژگي هاي جديد در آپديت لينکدين عبارتند از:

ا- صفحه پروفايل کاربردي تر!

محل قرار گرفتن تصوير پروفايل و لوگو در ورژن هاي قديمي لينکدين هميشه روي اعصاب کاربران بوده است! چون اين محل درست در وسط تصوير بنابراين زمينه و کاور قرار داشت. به همين دليل معمولا بخش مهمي از تصوير بنابراين زمينه توسط تصوير پروفايل از بين مي رفت. در اين شرايط، لينکدين دست به کار شد! در آپديت لينکدين، جاي تصوير پروفايل و لوگو در همان بالاي صفحه قرار دارد ولی اين مکان از مرکز به سمت چپ منتقل شده است. به طوري که فاصله ي آن از سمت چپ حدود ۵۰ پيکسل است. در اين حالت فضاي کافي براي تصوير بنابراين زمينه ايجاد شده است. ولی اين فضا به چه دردي مي خورد؟! همانطور که گفتيم، لينکدين مثل فروشگاه و محل کار شماست؛ بنابراين بايد از همه ي فضاهاي ايجاد شده نهايت استفاده را کرد! طراحي يک تصوير جذاب که لوگو، شعار تبليغاتي، اطلاعات تماس و محصولات مهم شما را داشته باشد، گزينه ي مناسبي براي صفحه شرکتي است. اين تصوير را مي توانيد در بنابراين زمينه لينکدين قرار دهيد. براي بروزرساني تصوير بنابراين زمينه نيز کار سختي نداشته و تنها با چند کليک ساده مي توانيد آن را آپديت کنيد. فقط کافيست روي آيکون مداد کليک کرده و گزينه ي Change photo را بزنيد. به همين سادگي!  

معرفي بهتر در آپديت لينکدين

در آپديت لينکدين بخش معرفي نيز دچار تغييرات مهمي شده است. اين بخش به سمت چپ پروفايل رفته و فضاي بيشتري به آن تعلق گرفته است. در حال حاضر مي توانيد اطلاعاتي مثل سوابق کاري و شغلي، تخصص ها و همچنين اطلاعات تماس خود را در بخش معرفي قرار دهيد. لينکدين در بخش معرفي يک محدوديت در تعداد حروف قرار داده است که در آپديت لينکدين اين محدوديت از ۲۰۰ حرف به ۳۰۰ حرف رسيده است. بنابراين دستتان براي معرفي خود به ساير کاربران باز است! در اين ۳۰۰ حرف بايد خود و تخصص خود را طوري معرفي کنيد که جذابيت داشته باشد. براي مثال مي توانيد دغدغه ي اصلي مشتريان را بازگو و روش حل آن را بنويسيد. در اين بخش، خلاقيت حرف اول را مي زند. پيشنهاد ما اين است که بنابراين از آپديت لينکدين به صورت منظم به بروزرساني پروفايل و بخش معرفي بپردازيد؛ زيرا ممکن است برخي از لينک ها خراب شده و نياز به بررسي داشته باشند.  

جذاب شدن بخش سوابق

يکي از جذاب ترين امکانات لينکدين، نوشتن سوابق و تجربه هاي کاري در صفحه اصلي است. به دليل وجود همين ويژگي، لينکدين به يک رزومه ي کاربردي تبديل شده است. در اين بخش از لينکدين علاوه بر نوشتن سوابق کاري مي توان از ويدئوها و فايل هاي مختلف براي معرفي خود استفاده کرد. در نسخه هاي قديمي تر تنها اجازه ي آپلود ۲ فايل به شما داده مي شد ولی با آپديت لينکدين مي توان ۶ فايل مختلف را در اين قسمت قرار داد. استفاده درست از اين ويژگي مي تواند افراد زيادي را به صفحه شما جذب کند. بنابراين بهتر است در اين قسمت بروشورهاي شرکت، مصاحبه هاي ويديويي، تيزر محصولات و يا خدمات ارائه شده را آپلود کنيد. هر چه اين فايل ها کاربردي تر بوده و کيفيت بيشتري داشته باشند، ارزشمند بودن شما را بهتر نمايش مي دهند! بنابراين در انتخاب آن ها نهايت دقت را داشته باشيد.

اضافه شدن فيلم در آپديت لينکدين

تجربه نشان داده که آپلود فيلم و ويدئو کليپ در شبکه هاي اجتماعي با استقبال زيادي مواجه مي شود. چنانچه دقت کرده باشيد، اينستاگرام هم به دنبال افزايش قابليت هاي آپلود فيلم است. در يوتيوب نيز آپلود فيلم حرف اول را مي زند! حال که فيلم و ويدئو اينقدر پرطرفدار است، چرا لينکدين از آن استفاده نکند؟! اصلا بهترين روش براي تبليغات و بازاريابي استفاده از ويدئو کليپ است! بنابراين در صفحه شرکتي و صفحه ويترين نيز مي توان از اين ويدئوها استفاده کرد. تا قبل از آپديت لينکدين هم مي شد از ويدئو در صفحه اصلي استفاده کرد ولی اين ويدئو را بايد از سايت هاي ديگر مانند يوتيوب مي گرفتيد و امکان آپلود مستقيم آن ها از لينکدين فراهم نبود. ولی در آپديت لينکدين مي توانيد بدون هيچ محدوديتي ويدئوهاي خود را در صفحه اصلي و صفحه شرکتي به صورت مستقيم آپلود کنيد. پس از آپلود فيلم امکان نوشتن حداکثر ۱۳۰۰ حرف در پايين آن وجود دارد که از آن براي هشتگ گذاري و معرفي مختصر فيلم استفاده مي شود. همچنين مي توان فيلم هاي مورد علاقه را در بالاي صفحه قرار داد تا بيشتر مورد توجه قرار بگيرند.  

اضافه شدن گيف هاي متنوع

در حال حاضر، کمتر کسي را پيدا مي کنيد که براي ارسال پيام از فيلم هاي متحرک يا گيف استفاده نکند. در حقيقت، طرفداران استفاده از گيف آنقدر زياد است که لينکدين چاره اي جز تسليم رویاروی آن ها ندارد! اضافه شدن قابليت ارسال گيف در آپديت لينکدين باعث کامل شدن بخش پيام رسان شده است. با استفاده از اين گيف ها مي توانيد به راحتي با مخاطب ارتباط برقرار کنيد. هنگام استفاده از گيف در لينکدين حواستان باشد که اينجا تلگرام نيست! در لينکدين، ارسال گيف هاي غير مرتبط توسط صفحه يک شرکت تجاري اصلا حرفه اي نبوده و موجب ايجاد تصور غلط درباره شما مي شود.  

پيدا کردن اطرافيان

يکي از ويژگي هاي منحصربفرد در آپديت لينکدين پيدا کردن اعضاي لينکدين در اطراف شما است. اين قابليت باعث شده است که لينکدين نسبت به ساير شبکه هاي اجتماعي يک سر و گردن بالاتر باشد! زيرا آن ها هنوز اين قابليت را ندارند. با استفاده از اين ويژگي مي توانيد اعضاي لينکدين که در اطراف شما هستند را شناسايي کرده و با آن ها ارتباط برقرار کنيد. البته براي اين کار بايد هر دو طرف اين ويژگي را فعال کرده باشند. شايد از خود بپرسيد که اين قابليت چه کاربردي در لينکدين دارد؟! يا اصلا اين نوع پيدا کردن مخاطب چه تاثيري روي بازاريابي دارد؟ پاسخ به اين سوال بسيار ساده است: تصور کنيد در يک نمايشگاه تجاري بزرگ مشغول بازديد از محصولات مختلف و صحبت با شرکت ها و کارفرمايان هستيد، احتمالا اکثر اطرافيان شما در اين نمايشگاه به کسب و کار شما مرتبط هستند. بنابراين بايد آن ها را به شرکت خود جذب کنيد. براي اين کار کافي است در اپليکيشن موبايل لينکدين جستجو کرده و اطرافيان خود را پيدا کنيد! بنابراين اين قابليت در آپديت لينکدين مي تواند مخاطب شما را افزايش داده و باعث رونق گرفتن کسب و کار شما شود. بنابراين از آن غافل نشويد.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *