گرفتن تیک آبی در اینستاگرام

حتما در زمان گشت و گذار در اينستاگرام آن تيک آبي معروف را ديده ايد. همان علامتي که کنار نام بعضي از کاربران اينستاگرام وجود دارد. آيا مي دانيد که اين تيک آبي نشانه يعني چه و به دردي مي خورد؟ آيا شما هم از آن دسته آدمهايي هستيد که براي گرفتن تيک آبي، اينترنت را زير و رو کرده اند و به هيچ نتيجه اي نرسيده اند؟ پس درست آمده ايد چون اين مقاله دقيقا براي شماست! من هرآنچه که درباره تيک آبي اينستاگرام نياز داريد را به شما مي گويم و همينطور به شما مي گويم که چگونه با طي کردن چند مرحله از اينستاگرام تيک آبي بگيريد. اولين قدم براي دريافت تيک آبي در اينستاگرام اين است که اين مقاله را تا آخر بخوانيد!

تيک آبي اينستاگرام چيست؟

شايد باورتان نشود چنانچه بگويم اينستاگرام ۷۰۰ ميليون کاربر فعال دارد! بله درست شنيديد. اينستاگرام ديگر براي خودش يک کشور بزرگ است. اين کشور بزرگ هر روز يک آپديت  جديد ارائه مي کند و جذاب تر مي شود. همين جذابيت اينستاگرام است که باعث شده روز به روز به اعضاي آن اضافه شود و هر کسي براي خودش يک پروفايل بسازد. حالا در اين شلوغي بعضي ها که از خودشان نظري ندارند و عاري از هرگونه تفکر و خلاقيت هستند، اقدام به ساخت اکانت هاي جعلي به نام افراد ديگر مي کنند. افرادي مانند ورزشکاران، بازيگران، سياست مداران و سلبريتي ها. تا جايي که گاهي اکانت هاي جعلي يک بازيگر از اکانت واقعي خودش فالوورهاي بيشتري دارد! مثلا چنانچه در جستجوي اينستاگرام نام پينک فلويد را تايپ کنيد با تعداد زيادي صفحه با همين نام مواجه مي شويد. در اين حالت، شناسايي صفحه واقعي سخت مي شود. اينجاست که تيک آبي اينستاگرام وارد عمل مي شود! تيک آبي يا همان (Verified Badge) کنار نام کاربري هرکسي نشاندهنده واقعي بودن صفحه آن فرد يا برند است. هرجا تيک آبي در اينستاگرام را ديديد، بدانيد که صفحه متعلق به خود شخص بوده و يا تحت نظر مستقيم او اداره مي شود. اين علامت باعث شناسايي پروفايل واقعي شما براي طرفدارانتان مي شود و باور کنيد هيچ کاربرد ديگري ندارد. حالا چنانچه با اين توضيحات فکر مي کنيد که حتما به گرفتن تيک آبي از اينستاگرام نياز داريد تا انتهاي مقاله ام با من همراه شويد. من چند راه نه چندان ساده ولي واضح را پيش پاي شما مي گذارم تا با استفاده از آنها تيک آبي اينستاگرام را از آن خود کنيد.

اينستاگرام به چه کساني تيک آبي مي دهد؟

نحوه عملکرد اينستاگرام درباره تيک آبي خيلي روشن و مشخص نيست و معلوم نيست که بالاخره چه کساني از اينستاگرام تيک آبي دريافت مي کنند. خود اينستاگرام در سايت رسميش اعلام کرده که فقط برخي از نهادهاي عمومي، افراد مشهور و برندها نشان تاييد دريافت مي کنند و امکان درخواست يا خريد تيک آبي وجود ندارد. ولی اينطور نيست. هم آدم هاي معمولي مي توانند تيک آبي بگيرند و هم امکان خريد آن در بازار سياه وجود دارد. صفحه معتبر Comedyslam با ۹ ميليون فالوور تيک آبي ندارد ولی يک صفحه ديگر تنها با ۵ هزار فالوور و بدون داشتن حتي يک پست از اينستاگرام نشان تاييد دريافت کرده است. بنابراين بدانيد و آگاه باشيد که شما هم مي توانيد از اينستاگرام تيک آبي بگيريد. درست است که راه دشواري پيش رو داريد ولی غيرممکن نيست!

چطور از اينستاگرام تيک آبي بگيرم؟

همانطور که گفتم دقيقا معلوم نيست که اينستاگرام به چه کساني تيک آبي مي دهد ولی چيزي که مشخص است اين است که بايد معتبر باشيد. صفحه شما بايد معتبر باشد تا اينستاگرام آن را تاييد کند. حالا اين معتبر بودن مشخصه هاي مختلفي دارد که من در ادامه آنها را براي شما توضيح مي دهم:

۱) فالوورهاي خيلي خيلي زياد داشته باشيد!

درست است که کاربراني با فالوورهاي بسيار پايين هم تيک آبي در اينستاگرام دريافت کرده اند، ولی داشتن فالوورهاي بسيار، شانس شما را براي گرفتن تيک آبي بالا مي برد. بنابراين فالوورهاي خود را افزايش دهيد و يک اينستاگرامي پرطرفدار شويد. افزايش فالوور در اينستاگرام راه هاي بسياري دارد ولی حتما حتما حواستان باشد که اين فالوورها بايد واقعي باشند. چنانچه اقدام به خريد فالوور فيک يا تقلبي کنيد، اينستاگرام به سرعت متوجه مي شود و عملا شانس خود را براي گرفتن تيک آبي از دست مي دهيد. شايد با خودتان بگوييد: اي بابا! من که نمي توانم يک شبه فالوورهايم را افزايش بدهم، خيلي طول مي کشد! خب! من به شما مي گويم که مي شود! افزايش فالوور واقعي اينستاگرام در يک مدت کوتاه، کاملا شدني است. تنها کافيست که راه آن را بلد باشد. من يک راه بسيار ساده به شما نشان مي دهم تا شما بتوانيد از همين حالا آغاز کنيد و نتيجه شگفت انگيز آن را در چند روز ببينيد! برای فهميدن اين راز شگفت انگيز  آغاز کنيد و فالوورهاي خود را به شکل سرسام آوري افزايش دهيد و در کنار آن با انجام دادن کارهاي ديگر شانس خود را براي گرفتن تيک آبي در اينستاگرام افزايش دهيد. کدام کارها؟ الان مي گويم!

۲) دست روي دست نگذاريد!

اگر در اينستاگرام فعاليت نمي کنيد بنابراين تيک آبي براي چه مي خواهيد؟! فرض کنيم که شما تمام شرايط لازم براي گرفتن تيک آبي اينستاگرام را هم داشته باشيد و اصلا خود اينستاگرام هم بيايد صفحتان را چک کند. چنانچه ببيند که آخرين پست شما دو ماه پيش آپلود شده، قطعا به شما نشان تاييد نخواهد داد. حقيقت اين است که در اينستاگرام همه چيز مربوط به فعاليت و ارتباط برقرار کردن است. نگوييد سخت و زمان بر است! هر چيزي راهکار خودش را دارد. فعال بودن و ارتباط برقرار کردن با ساير کاربران هم اصول خودش را دارد. اصلا فرقي هم نمي کند که تمايل به دريافت تيک آبي داريد يا نه. براي موفقيت، فروش بيشتر، شهرت و يا هر دستاورد ديگري در اينستاگرام، بايد تعامل کنيد. چنانچه هنوز به تاثيرات معجزه آساي تعامل در اينستاگرام ايمان نياورده ايد.

۳)رسمي باشيد و رسمي بپوشيد!

بيوگرافي اينستاگرام شما مانند لباس شماست. هرچه رسمي تر باشد، بيشتر به رسميت شناخته مي شويد و اعتبارتان بالاتر مي رود. حالا اين رسمي بودن در اينستاگرام چطور بوجود مي آيد؟ به راحتي! تنها کافيست آدرس وب سايت خود را در بيوگرافي اينستاگرام خود قرار دهيد. قرار دادن آدرس سايت در بيوگرافي اينستاگرام باعث حرفه اي تر شدن صفحه شما مي شود. راه ديگر هم اين است که اينستاگرام خود را به اکانت هاي ديگر خود همچون فيسبوک و توئيتر وصل کنيد. اين کار باعث مي شود که در دنياي مجازي، واقعي تر به نظر برسيد و اينستاگرام راحت تر هويت شما را شناسايي کند. چنانچه اينستاگرام شما هنوز به فيسبوک متصل نيست و صفحه خود را به صفحه تجاري تبديل نکرده ايد، کافيست مرحله به مرحله با اين راهنماي ساده پيش برويد. بنابراين لينک کردن اکانت هايتان را از ياد نبريد. هرچه اکانت هاي بيشتري به اينستاگرام خود لينک کنيد، شانستان براي گرفتن تيک آبي در اينستاگرام هم بيشتر مي شود.

 ۳) کارهاي بد نکنيد!

يکي از چيزهايي که ثابت مي کند شما يک فرد واقعي و معتبر هستيد، شخصيت شماست. بله…اينستاگرام براي دادن تيک آبي به شما، همه چيز را بررسي مي کند. از جمله رفتار و عملکرد شما در اين شبکه اجتماعي. اگر ناسزا بگوييد، توهين کنيد و اقدامات منفي انجام دهيد، عملا شانس خود را براي گرفتن تيک آبي از دست مي دهيد. زيرا اينستاگرام کارنامه اعمال شما را شناسايي مي کند. شخصيت شما، پست هايي که آپلود مي کنيد و واکنشي که در مقابل فالوورهاي خود نشان مي دهيد، تاثير مستقيمي روي شانس شما براي دريافت تيک آبي در اينستاگرام دارد. بنابراين رعايت کنيم. اصلا چه تيک آبي در اينستاگرام مي خواهيم چه نمي خواهيم، واقعا چه فرقي مي کند؟ بيايد در همه حال رعايت کنيم. گاهي اوقات با خودم فکر مي کنم آيا بعضي از کاربران اينستاگرام نمي دانند که کامنت هايشان براي خانواده، فاميل و تمام آدم هاي دنيا نمايش داده مي شود؟  

۴) آدم هاي مشهور را هدف قرار دهيد!

اين مورد کمي سخت است ولی خب نشدني نيست. چنانچه افراد مشهور و سلبريتي ها شما را در کامنت هايشان Mention کنند و يا شما را در صفحه خود تبليغ کنند، شانس شما را براي گرفتن تيک آبي اينستاگرام بسيار بالا مي برند. چه بهتر که اين سلبريتي ها خودشان هم تيک آبي اينستاگرام داشته باشند! اين باعث مي شود تا اينستاگرام سريع تر شما را شناسايي کند. بنابراين چنانچه کار ارزشمندي انجام مي دهيد، هنري داريد و يا کسب و کاري را اداره مي کنيد، براي آن حسابي تبليغ کنيد. کارهاي خود را براي سلبريتي ها بفرستيد و اصلا هم خجالت نکشيد. خدا را چه ديديد شايد يک شبه معروف شديد.

۵) کلک بزنيد!

از انتخاب اين عنوان ناراحتم ولی خب عنوان بهتري هم به ذهنم نمي رسد! حالا من اين روش را برايتان توضيح مي دهم و چنانچه شما عنوان بهتري به ذهنتان رسيد حتما براي من کامنت بگذاريد تا آن را تغيير بدهم. کلک زدن يعني اينکه براي خودتان اکانت هاي جعلي بسازيد. اين مرحله براي الان نيست. يعني بايد کمي فالوورهاي خود را زياد کنيد، مرحله هاي ديگر را هم انجام بدهيد و در آخر براي خودتان صفحات جعلي بسازيد. چون دليل اصلي اينستاگرام براي دادن تيک آبي به افراد واجد شرايط، مشخص کردن صفحه اصلي آنهاست. بنابراين اول واجد شرايط شويد و بعد صفحات تقلبي بسازيد تا اينستاگرام فکر کند شما خيلي Fan page داريد! ولی يک نکته مهم اين وسط وجود دارد! چنانچه اين اکانت ها را با گوشي خودتان بسازيد، اينستاگرام مي فهمد که شما خيلي زرنگ هستيد! بنابراين با اينترنت هاي مختلف اقدام به ساخت اکانت هاي جعلي کنيد تا آي پي شما يک آي پي تکراري و مشخص نباشد.  

۶) جهاني شويد!

واقعا که اين مرحله از تمام مراحل ديگر سخت تر است و کاملا شبيه به يک معجزه مي ماند! راه ديگر گرفتن تيک آبي اينستاگرام اين است که خبرساز شويد و نام شما در خبرگزاري هاي مهم جهان ثبت شود. کار سختي است، ولی کم نبودند آدمهايي که يک شبه جهاني شدند و تيک آبي اينستاگرام گرفتند. راستي… مي دانستيد دنيا جهانبخت هم تيک آبي دارد؟!

۷) نامه فدايت شوم بفرستيد!

حالا که تمام اين کارها را انجام داديد، يک نامه درست و حسابي به زبان انگليسي بنويسيد و براي اينستاگرام ايميل کنيد. از راه هاي مختلف با اينستاگرام مکاتبه کنيد و اطلاع دهيد که نياز داريد تا اکانت شما از ميان ساير صفحات تقلبي جدا شود. شايد دفعات اول جوابي از سوي اينستاگرام دريافت نکنيد، ولی با تکرار اين کار و فرستادن ايميل در طولاني مدت حتما جواب خواهيد گرفت.

حرف آخر

در نظر داشته باشيد که مهم ترين دليل براي گرفتن تيک آبي از اينستاگرام اين است که معتبر باشيد و فالوورهاي بسيار داشته باشيد. بنابراين براي شروع، يک برنامه درست و حسابي براي خودتان بنويسيد که چطور از راه درست مشهور شويد و در اينستاگرام خودي نشان بدهيد. افزايش فالوور هم راه هاي بسياري دارد که همه آنها درست و اصولي نيستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما هیچ اطلاعاتی از شما ذخیره نمی‌کنیم. همچنین برای ارتباط با ما می‌توانید از تمامی شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی استفاده کنید.