چگونه پست های اخیر را در وردپرس نمایش دهیم

آيا مي خواهيد نوشته هاي اخير خود را در سیستم مدیریت محتوای وردپرس نمايش دهيد؟ نمايش نوشته هاي اخير به کاربران شما کمک مي کند تا به راحتي آنها را پيدا کنند. شما مي توانيد نوشته هاي اخير خود را در نوار کناري بعد از پايان محتواي نوشته، درون محتواي نوشته با يک کد کوتاه، در نواحي ابزارک پاورقي خود و يا در هر جاي ديگري که دوست داريد اضافه کنيد. در اين مقاله، ما به شما نحوه ي نمايش نوشته هاي اخير در سیستم مدیریت محتوای وردپرس را به وسيله افزونه، ابزارک، کد کوتاه و روش دستي نشان خواهيم داد.

با استفاده از ابزارک(Widget) نوشته هاي اخير وردپرس

وردپرس براي نمايش نوشته هاي اخير در نوار کناري سايت شما يا هر منطقه آماده براي ابزارک، با يک ابزارک پيش فرض داخلي همراه است. در قسمت مديريت سیستم مدیریت محتوای وردپرس خود، به آساني مي توانيد نمايش(Appearance) > ابزارک(Widgets) را مشاهده نماييد و ابزارک نوشته هاي اخير را به نوار کناري اضافه کنيد.   ابزارک نوشته هاي اخير داخلي، بسيار ساده و ابتدايي است. شما مي توانيد يک عنوان جايگزين براي ابزارک انتخاب کرده و تاريخ نمايش نوشته ها و تعداد نوشته هايي که مي خواهيد نمايش دهيد را اضافه نماييد. سپس براي ذخيره تنظيمات ابزارک خود، روي دکمه ذخيره کليک کنيد.

با استفاده از افزونه Recent Posts Widget Extended

همانطور که مي دانيد ابزارک داخلي که در بالا به آن اشاره کرديم کاملا محدود است و حتي به شما امکان نمايش ريزعکس ها يا گزيده هايي که اولويت کاربران است را نمي دهد. اگر بخواهيد ريزعکس ها و گزيده ها را با نوشته هاي اخير خود نمايش دهيد چه؟ در صورتي که بخواهيد آنها را در دسته بندي ها يا با برچسب هاي خاصي محدود نماييد چه کاري بايد انجام دهيد؟ خب، در اين هنگام افزونه Recent Posts Widget Extended کاربردي خواهد بود. اولين کاري که شما بايد انجام دهيد نصب و فعالسازي افزونه Recent Posts Widget Extended است. بنابراين از فعال سازي، به راحتي مي توانيد از مسير نمايش(Appearance) > ابزارک(Widgets) ابزارک Recent Posts Extended را به نوار کناري اضافه کنيد.   ابزارک Recent Posts Extended با امکانات زيادي همراه است و امکان کنترل کامل نحوه ي نمايش نوشته هاي اخير در سايت سیستم مدیریت محتوای وردپرس را به شما مي دهد. شما مي توانيد ريز عکس ها و گزيده ها را نمايش دهيد، دسته بندي ها و برچسب هاي محدود کنيد، نوشته هاي ثابت(sticky) را ناديده بگيريد و موارد بسيار ديگر. حتي مي توانيد از اين ابزارک براي نمايش نوشته هاي اخير از هر نوع نوشته ي ديگري در سايت خود استفاده کنيد.  

با استفاده از کدهاي کوتاه(Shortcode)

اضافه کردن نوشته هاي اخير به نوار کناري بسيار آسان است، ولي در صورتي که بخواهيد نوشته هاي اخير را در يک صفحه يا نوشته سیستم مدیریت محتوای وردپرس نمايش دهيد، چه بايد بکنيد؟ آسانترين راه نمايش نوشته هاي اخير در صفحات و نوشته هاي وردپرس، استفاده از کدهاي کوتاه مي باشد. اولين کاري که بايد انجام دهيد، نصب و فعالسازي افزونه Display Posts Shortcode مي باشد. اين افزونه خارج از باکس کار مي کند و هيچ تنظيماتي براي پيکربندي ندارد. به راحتي نوشته يا صفحه اي را که مي خواهيد در نوشته هاي اخير خود نمايش دهيد، ويرايش کنيد. سپس، از کد کوتاه {نمايش- پست} با پارامترهاي خود در داخل نوشته استفاده کنيد. اين افزونه طيف کاملي از پارامترها را ارائه مي دهد که مي توانيد با کد کوتاه از آنها استفاده نماييد. در اينجا چند مثال آورده شده است: شما همچنين مي توانيد از اين کدهاي کوتاه در يک ابزارک متن استفاده نماييد ولي در ابتدا بايد با اضافه کردن اين کد به فايل هاي functions.php يا افزونه‌ی اختصاصیِ سایت کدهاي کوتاه را در ابزارک متني خود فعال کنيد.

نمايش نوشته هاي اخير به صورت دستي در فايلهاي تم وردپرس

کاربران باتجربه تر سیستم مدیریت محتوای وردپرس ممکن است بخواهند نوشته هاي اخير را مستقيما در فايلهاي تم سیستم مدیریت محتوای وردپرس خود اضافه کنند. روش هاي مختلفي براي اين کار وجود دارد ولي آسانترين راه، استفاده از کلاس WP_Query داخلي است. شما به راحتي مي توانيد اين کد را در هرجايي که مي خواهيد نوشته هاي اخير را نمايش دهيد، اضافه نماييد. اين کد به سادگي پنج نوشته اخير را به همراه عنوان و گزيده شان نمايش مي دهد. کلاس WP_Query داراي پارامترهاي بسياري است که به شما اين امکان را مي دهد تا به هر شکلي که مي خواهيد آن را سفارشي کنيد. اميدواريم اين مقاله به شما در يادگيري چگونگي نمايش نوشته هاي اخير در سیستم مدیریت محتوای وردپرس کمک کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *