انتخاب بهترین سرویس میزبانی برای وردپرس

هاست
متاسفانه بیشتر اوقات، اين موضوع توسط مديران سايت اينترنتي ناديده گرفته مي شود که انتخابِ هاست يکي از اجزاي کليدي يک سايت اينترنتي موفق است.
انتخاب درست يک سرويس ميزباني مطابق نياز شما مي تواند به صورت محسوسي بر روي سئوي سايت شما و ميزان بازديد آن موثر باشد. انواع متنوع از سرويس هاي ميزباني وجود دارد که شما مي توانيد آن را براي سايت اينترنتي وردپرسي خود انتخاب نماييد از جمله هاست رايگان، هاست اشتراکي، سرورمجازي و يا سرور اختصاصي.
در اين راهنما ما به شما کمک مي کنيم تا بهترين انتخاب را براي هاست سیستم مدیریت محتوای وردپرس داشته باشيد. تجربه چندين ساله ما در کار با سیستم مدیریت محتوای وردپرس و نيز آشنايي با شرکت هاي ارائه دهنده سرويس هاي ميزباني وب اين امکان را فراهم کرده تا بتوانيم بهترين پيشنهاد را به شما ارائه دهيم. با ما همراه باشيد:

نيازمندي هاي يک هاست سیستم مدیریت محتوای وردپرس

شما تعجب خواهيد کرد در صورتي که بدانيد سیستم مدیریت محتوای وردپرس يک اسکريپت بسيار سبک وزني است و با اکثر سرويس هاي ميزباني ارائه شده از شرکت هاي معتبر همخواني دارد. در صورتي که بخواهيم نيازمندي هاي سیستم مدیریت محتوای وردپرس را ذکر کنيم به توضيح زير است:
  • PHP version 5.6 or greater
  • MySQL version 5.6 or greater
و البته ما سرويس هاي ميزباني لينوکس را به شما پيشنهاد مي کنيم.

مواردي که بايد در هنگام انتخاب يک هاست در نظر داشته باشيد

سرعت، امنيت، و قابل اطمينان بود تمام فاکتورهايي است که شما بايد در هنگام انتخاب هاست مناسب در نظر داشته باشيد ولي در هر حال مهمترين فاکتوري بايد در انتخاب در نظر داشته باشيد چيزي نيست جز “نياز شما” ارزيابي نيازتان قبل از اقدام به خريد هاست براي سیستم مدیریت محتوای وردپرس مي تواند بسيار به صرفه جويي در هزينه شما کمک کند.

ارزيابي نيازهاي شما براي هاست وردپرس

همانطور که در ابتداي اين مطلب هم اشاره کرديم ، انواع مختلفي از سرويس هاي ميزباني مثل سرويس هاي رايگان، اشتراکي، سرور مجازي، سرور اختصاصي و. در ادامه بررسي اجمالي در مورد انواع سرويس ها ميزباني وب خواهيم داشت تا بتوانيد انتخابي مناسب داشته باشيد.

هاست رايگان براي وردپرس

همواره سرويس هاي ميزباني وب رايگاني وجود دارند، ولي تقريبا تمام آن ها فقط براي جلب شما هستند و نه سرويس دهي! اغلب اين سرويس ها توسط فردي ارائه ميشود که سرويس نمايندگي تهيه کرده اند و سهم کوچکي از يک سرور را در اختيار دارند و اقدام به ارائه سرويس رايگان در مقابل درخواست قراردادن بنر تبليغاتي و يا متن خاصي در سايت شما مي کنند. و در نتيجه فروش اين تبليغات کسب درآمد مي کنند. مهمترين نقطه ضعف اين سرويس ها در کنار کيفيت بسيار پايين، غير قابل اعتماد بودن آن مي باشد. شما به هيچ وجه نمي دانيد چه زماني اين فرد به سرويس دهي رايگان خود پايان خواهد داد. و يا چه زماني زماني شما را بدون خبر رها خواهند کرد! در نتيجه در صورتي که براي سايت و کسب و کار خود اهميت قائل هستيد از اين نوع سرويس ها جدا دوري کنيد!

هاست اشتراکي براي وردپرس

هاست اشتراکي پرطرفدار ترين نوع سرويس ميزباني وب براي سیستم مدیریت محتوای وردپرس مي باشد که براي آغاز و حتي ادامه کار بسيار از سايت ها از آن استفاده مي شود.هاست اشتراکي بسيار اقتصادي و در دسترس براي کاربران تازه کار است. در هاست اشتراکي يک سرور قدرتمند بين تعداد زيادي از سايت اينترنتي به اشتراک گذاشته مي شود. در نتيجه ميزباني تعداد زيادي سايت بر روي يک سرور شرکت هاي ارائه دهنده سرويس هاي ميزباني وب مي توانند اين سرويس را با قيمتي بسيار اقتصادي به شما ارائه دهند. همانطور که گفته شد در هاست اشتراکي منابع سرور بين کاربران با نسبت مشخصي به اشتراک گذاشته مي شود و در نتيجه براي همه سايت ها محدوديت هايي در استفاده از منابع سرور اعمال مي کنند و در صورت تجاوز از اين حدود مجبور به ارتقاء سرويس خود خواهيد بود. هاست اشتراکي بهترين راه حل براي کسب و کارهاي کوچک و سايت اينترنتي هاي تازه کار است.

سرور مجازي براي ميزباني وردپرس

Virtual Private Server (VPS) در اصل يک ماشين مجازي است. مجازي سازي روشي است براي تقسيم کردن يک سرور فيزيکي به تعدادي سرور مجازي. اين سرورهاي مجازي مطابق با نياز کاربران به آن ها ارائه مي شود. با وجود اينکه در اينجا هم شما با تعدادي کاربر ديگر در يک سرور اختصاصي شريک شده ايد ولي سرور مجازي دسترسي هاي وسيعتري در حد يک سرور اختصاصي به شما مي دهد. همچنين سرور مجازي داري حريم خصوصي مثل يک کامپيوتر مجزاست و شما مي توانيد سيستم عامل و نرم افزار دلخواه خود را صرف نظر از ماشين هاي مجازي کاربران ديگر نصب و راه اندازي کنيد. در اغلب موارد توسعه دهندگان و نيز کاربران متوسط و همينطور سايت اينترنتي هاي در سايز متوسط از VPS براي ميزباني سايت اينترنتي خود بهره مي برند. اگر شما از دانش فني کافي براي مديريت و پشتيباني سرور خود بهرهمند نيسيت لازم است قبل از خريد از ارائه سرور مجازي مديريت شده توسط شرکت مربوطه و نيز ارائه خدمات پشتيباني فني روي سرورها اطمينان کسب کنيد. اين بدان معناست که شرکت ارائه دهنده خدمات ميزباني شما تمامي خدمات فني از آماده سازي سرور و بروزرساني ها و همينطور موارد درخواستي شما را به عهده مي گيرد. در مجموع سرور مجازي منابع اختصاصي تر ، امنيت و پايداري بيشتري را در اختيار شما مي گذارد. انتخاب VPS به عنوان ميزبان سايت وردپرسي بهترين انتخاب براي کسب و کار هاي متوسط و نيز سايت هايي با ترافيک متوسط و زياد است.

سرور اختصاصي براي وردپرس

سرور اختصاصي يک سرور فيزيکي است که شما ميتوانيد از شرکت هاي ميزباني وب اجاره کنيد. سرور اختصاصي به شما امکان مي دهد تا کنترل کاملي بر روي سرور خود داشته باشيد و در نتيجه سيستم عامل، سخن افزار و ديگر جزئيات سرور خود را به دلخواه انتخاب کنيد. شما نيازي به سرور اختصاصي نداريد در صورتي که در ابتداي راه هستيد. با رشد سايت اينترنتي خود و بالا رفتن بازديد روزانه مي توانيد بعد ها به سرور اختصاصي مهاجرت کنيد. طبيعي است براي استفاده از سرور اختصاصي مثل سرور مجازي نياز به دانش کافي داريد و در غير اين صورت بايد امور فني را به شرکت ميزبان خود بسپاريد. حالا شما با انواع سرويس هاي ميزباني وب براي سیستم مدیریت محتوای وردپرس آشنا شديد و مي توانيد با درنظر گرفتن نياز خود انتخابي مناسب داشته باشيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *