نحوه ی دریافت URL عکس هایی که در وردپرس بارگذاری می کنید

بهترین روش برای کوتاه کردن لینک ها
آيا مي خواهيد پيوند يا URL تصاوير بارگذاري شده در سیستم مدیریت محتوای وردپرس را پيدا کنيد؟ گاهي ممکن است شما براي نمايش يک تصوير در ساير مناطق وب سايت يا شبکه هاي اجتماعي خود به پيوند آن تصوير نياز داشته باشيد. در نوشته اي که پيش روي شماست ما به شما نشان خواهيم داد که چگونه مي توانيد URL تصاويري را که در سايت خود بارگذاري مي کنيد، دريافت کنيد

يافتن URL تصوير سیستم مدیریت محتوای وردپرس – گام به گام:

وردپرس به صورت خودکار براي هر تصويري که در وب سايت خود بارگذاري مي کنيد، با استفاده از آپلود کننده پيش فرض رسانه وردپرس، يک URL اختصاصي ايجاد مي کند. معمولا يک URL تصوير سیستم مدیریت محتوای وردپرس شامل نام دامنه ي شماست که به دنبال آن wp-content/uploads/ ، تاريخ بارگذاري و نام فايل تصوير قرار دارد براي مثال URL تصويري با نام “travelaccessories.png” که در ژانويه ۲۰۱۹ در سايت “example.com” بارگذاي شده است، مانند زير است: حالا بياييد ببينيم که چگونه URL عکس هاي بارگذاري شده در وب سايت خود را بدست آوريد. ابتدا بايد وارد بخش مديريت سیستم مدیریت محتوای وردپرس خود شويد و بر روي منوي رسانه کليک کنيد.اين کار کتابخانه رسانه شما را که تمام تصاوير و ديگر فايل هاي رسانه اي در آن ذخيره شده است را باز مي کند. در مرحله بعد مي توانيد از ويژگي جستجو براي يافتن تصويري که مي خواهيد لينک آن را بيابيد، استفاده کنيد.   هنگامي که بر روي تصوير مورد نظر کليک مي کنيد، يک پنجره بازشو به همراه جزئيات پيوست تصوير نمايش داده مي گردد و شما مي توانيد جزئيات تصوير را در ستون سمت راست و پيش نمايش تصوير را در سمت چپ مشاهده کنيد. ستون سمت راست تمام جزئيات تصوير شامل نام فايل، نوع فايل، تاريخ بارگذاري، اندازه فايل، ابعاد و ابرداده تصوير مانند: متن جايگزين تصوير، عنوان،کپشن، توضيح، تصوير بارگذاري شده توسط و غيره را نشان مي دهد. همچين در انتها، URL تصوير را مشاهده خواهيد کرد.اين پيوند در کنار گزينه “کپي پيوند” قرار دارد.   شما به راحتي مي توانيد پيوند را کپي کرده و از آن در هرجا که دوست داريد استفاده نماييد. اگر URL تصوير را در مرورگر خود باز کنيد، مي توانيد نسخه اصلي تصوير بارگذاري شده را در ابعاد تمام صفحه ببينيد.

يافتن URL تصوير سیستم مدیریت محتوای وردپرس شما از بخش کاربري وب سايت(Frontend):

روشي که در بالا نشان داده شد، به شما امکان مي دهد که URL هر تصويري را که در سیستم مدیریت محتوای وردپرس بارگذاري شده را دريافت کنيد.چه در وب سايت شما به صورت عمومي منتشر شده باشد چه نشده باشد. حال در صورتي که مي خواهيد URL تصاويري را که قبلا در سايت شما منتشر شده اند را دريافت کنيد، ساده و بي دردسر تر است که اين کار را از بخش کاربري انجام دهيد. يک صفحه يا نوشته در جايي که تصوير در آن منتشر شده است باز نماييد و تصوير را بيابيد.سپس بر روي تصوير راست کليک کرده و گزينه “باز کردن تصوير در تب جديد” را انتخاب کنيد.   پس از باز شدن تصوير در تب جديد، URL درج شده در نوار آدرس مرورگر همان URL تصوير سیستم مدیریت محتوای وردپرس شماست.   اکنون مي توانيد آدرس تصوير را کپي کرده و در هرجا که مي خواهيد، از آن استفاده کنيد.

نحوه ي دريافت URL گيف ها، فيلم ها و اسناد در وردپرس:

همانطور که گفته شد، ساير فايل هاي رسانه اي مانند گيف ها، فيلم ها و اسناد مانند PDFها نيز در کتابخانه رسانه سیستم مدیریت محتوای وردپرس ذخيره مي شوند.شما مي توانيد با انجام مراحل نشان داده شده ي فوق، URL اين فايل ها را نيز به راحتي پيدا کنيد. از پيشخوان خود به رسانه(Media) > کتابخانه(Library) رفته و سپس بر روي گيف، فيلم يا سندي که مي خواهيد URL آن را ببينيد کليک کنيد.پس از آن جزئيات پيوست در يک پنجره بازشو ظاهر خواهد شد.   شما مي توانيد URL پيوست را از کنار گزينه “کپي پيوند” در ستون سمت راست دريافت کنيد. اميدواريم که اين مقاله به يادگيري شما درمورد چگونگي دريافت URL تصاويري که در سیستم مدیریت محتوای وردپرس بارگذاري مي کنيد، کمک کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *