نصب وردپرس روی سی پنل

نصب وردپرس روی سی پنل

در اين مقاله با آموزش نصب سیستم مدیریت محتوای وردپرس روي Cpanel در خدمت شما عزيزان هستيم.
آموزش نصب سیستم مدیریت محتوای وردپرس روي سي پنل از آموزش هاي مهم سیستم مدیریت محتوای وردپرس به خصوص براي مبتديان سیستم مدیریت محتوای وردپرس به شمار مي آيد.

همچنين نصب سیستم مدیریت محتوای وردپرس روي سي پنل براي بسياري افراد که در مدت قابل توجهي کار با سیستم مدیریت محتوای وردپرس را آغازه کرده اند سوال است که چگونه براي نصب سیستم مدیریت محتوای وردپرس روي هاست خود با درنظر گرفتن تغييرات ايجاد شده اقدام کنند. با ما همراه باشيد تا به بررسي اين امر بپردازيم…

براي نصب وردپرس روي Cpanel ابتدا بايد آخرين نسخه ي وردپرس را دريافت نماييد که در بسیاری از موارد از وبسايت سیستم مدیریت محتوای وردپرس فارسي امکان پذير است:

پس از دانلود بايد نگارش جديد وردپرس را به صورت فايل زيپ بر روي دسکتاپ کامپيوتر خود ذخيره کنيد. سپس وارد سي پنل خود شويد و مراحل نصب وردپرس را بر روي هاست آغاز کنيد.

بارگذاري وردپرس

در مرحله اول بايد  وارد پوشه فايل هاي خود روي هاست شويد.

وقتي بر روي File Manager کليک نماييد وارد صفحه اي مي شويد که در قسمت سمت چپ آن  پوشه public_html را مشاهده مي کنيد.

پوشه pubilc_html ريشه هاست شماست و شما بايد در همين پوشه فايل هاي وردپرس خود را قرار دهيد.
براي قرار گرفتن فايل هاي وردپرس در پوشه public_html بايد مطابق شکل زير از طريق گزينه upload در هاست نسخه وردپرس را به صورت فايل zip آپلود کنيد.

پس از آپلود شدن پوشه وردپرس بايد بر روي پوشه زيپ آن راست کليک نماييد و گزينه Extract را انتخاب نماييد تا پوشه وردپرس را از زيپ خارج کنيد.

مطابق شکل زير زماني نسخه وردپرس را extract مي کنيم بايد فايل زيپ آن را از داخل سي پنل خود پاک کنيد.

سپس  بر روي پوشه آبي رنگ wordpress در شکل بالا کليک مي کنيم تا تمام فايل هاي درون پوشه wordpress را از درون پوشه وردپرس به پوشه public_html انتقال دهيم.
همانطور که در شکل زير مي بيند براي انتقال تمام فايل هاي وردپرس بر روي تمام فايل ها راست کليک مي کنيم و گزينه Move را انتخاب مي کنيم.

وقتي در شکل بالا گزينه “Move” را انتخاب مي کنيم مطابق شکل زير يک پنجره اي باز مي شود که در اين پنجره ، مسير فعلي تمام فايل هاي وردپرس به صورت public_html/wordpress/ مشخص شده است و شما بايد کلمه wordpress را از مسير مشخص شده در شکل پاک نماييد و فايل ها را به پوشه public_html براي نصب وردپرس روي Cpanel انتقال دهيد.

ساخت پايگاه داده

سپس بايد کارهاي مربوط به ديتابيس را انجام دهيم که براي اين کار بايد بر روي گزينه Database ®MysQl در داخل سي پنل  که در شکل زير مشخص شده کليک کنيم.

با کليک بر روي لينک Database® MysQl که در شکل بالا مشخص شده است وارد صفحه اي مطابق شکل زير مي شويم که بايد براي وردپرس خود يک ديتابيس ايجاد کنيم.

همانطور که در شکل بالا مي بينيد webyar نام کاربري هاست ماست و در ادامه داخل کادر سفيد بايد اسمي را به عنوان اسم ديتابيس تايپ کنيم که در شکل ما نام saze20 را تايپ کرده ايم.
پس از تايپ نام بايد بر روي دکمه create Database کليک مي کنيم و يک پاپگاه داده با نام webyar_saze20 ايجاد مي شود. در مرحله بعد بايد مطابق شکل زير براي پايگاه داده اي که ايجاد کرديم نام کاربري و پسورد تعريف کنيم.

همانطور که در شکل بالا مي بينيد نام کاربري پايگاه داده را webyar_saze22 تعريف کرده ايم و بايد حتما پسورد پايگاه داده را هم مشخص نماييد و آن را خوب به خاطر بسپاريد چون در مراحل بعدي نصب به آن نياز داريد. در مرحله بعد بايد طبق شکل زير نام کاربري را به پايگاه داده اضافه کنيم

پس از فشردن دکمه “Add” وارد صفحه اي مطابق شکل زير مي شويم که بايد تمام گزينه هاي موجود در آن را انتخاب کنيم و سپس بر روي دکمه “Make change” کليک مي کنيم تا براي نصب وردپرس روي Cpanel پايگاه داده به صورت کامل ايجاد شود.

تمام مراحل مربوط به ايجاد پايگاه داده در اين مرحله به پايان مي رسد.

نصب و راه اندازي وردپرس

براي نصب فايل هاي وردپرس بايد آدرس سايت خود را در مروگر وارد نماييد در صورتي که تمام مراحل فوق را به درستي انجام داده باشيد هنگام وارد کردن آدرس سايت خود در مرورگر با صفحه اي مطابق شکل زير مواجه مي شويد.

سپس بنابراين از عبور از صفحه بالا وارد صفحه اي مطابق شکل زير مي شويد که در فرم اين صفحه بايد نام پايگاه داده و نام کاربري و پسورد آن را به درستي وارد نماييد و به ساير گزينه ها مثل ميزبان پايگاه داده و پيشوند جدول کاري نداشته باشيد.

سپس با زدن دکمه “فرستادن ” وارد صفحه اي مطابق شکل زير به شما نشان داده مي شود.

با زدن دکمه “اجراي نصب ” وارد صفحه اي مطابق شکل زير مي شويد که بايد در آن نام کاربري و پسورد ورود به سيستم وردپرس را مشخص کنيد.

نصب وردپرس

پس از فشردن دکمه ” راه اندازي وردپرس” نصب وردپرس روي Cpanel به صورت تمام و کامل انجام مي شود و شما مي توانيد با استفاده از نام کاربري و پسوردي که در مرحله قبل تعريف کرديد وارد سيستم وردپرس خود شويد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *