در لیستِ فالوهایِ پیشنهادی قرار بگیر

مهارت اینستاگرام

قابليت suggest اينستاگرام ليستي از اکانت هاي پيشنهادي اينستاگرام را به شما نشان مي دهد. شما مي توانيد اين اکانت ها را بررسي و در صورت تمايل آنها را دنبال کنيد. اين ليست معمولا در دو بخش فيد اينستاگرام و يا در هنگام جستجو نمايش داده مي شود. علاوه بر اين به محض فالو کردن يک نفر ليست اکانت هاي مشابه ظاهر مي شود. چنانچه تمايلي به دنبال کردن اين کاربران نداريد مي توانيد ليست پيشنهادي را حذف نماييد و يا از نمايش آن جلوگيري کنيد.

عناوين مطرح شده در اين مطلب عبارتند از:

معني suggestions for you در اينستاگرام چيست؟

اينستاگرام در تلاش است تا به شما در يافتن و دنبال کردن اکانت هاي جديد کمک کند. براي اين منظور بخش suggestions for you را به ويژگي هاي خود افزوده است. به محض  فالو کردن يک نفر در اينستاگرام ليستي از کاربران را در ساجست اينستاگرام به شما پيشنهاد مي کند. اين ليست مشابه اکانتي است که فالو کرده ايد.

اينستاگرام با اين کار قصد دارد اشخاص جديدي را به شما معرفي کند تا شما بنابراين از بررسي پروفايل آنها در صورت تمايل آنها را فالو کنيد. اين موضوع براي اشخاصي که تصميم دارند مخاطبين هدف خود را افزايش دهند وسوسه کننده است. حتما مي پرسيد چگونه در ليست پيشنهادي اينستاگرام قرار بگيريم؟ در ادامه به تمام سوالات شما پاسخ خواهيم داد.

در suggest اينستاگرام الگوريتم به گونه اي طراحي شده است که مطابق جستجوي کاربران و کساني که دنبال مي کنند اکانت هايي را به آنها پيشنهاد مي کند. با انتخاب گزينه see all مي توانيد همه اکانت هاي پيشنهادي اينستاگرام را مشاهده کنيد.

شايد نمايش اين ليست براي برخي کاربران که تنها خانم ها و آقاياني که مي شناسند را دنبال مي کنند، چندان خوشايند نباشد. براي همين بهتر است در خصوص حذف ليست پيشنهاد يايسنتاگرام جهت فالو کردن، اقدام نمايند.

حذف ليست پيشنهادي اينستاگرام

به محض اينکه يک اکانت جديد را فالو نماييد به صورت خودکار ساجست اينستاگرام براي شما ظاهر مي شود. چنانچه نمي خواهيد پيشنهادات اينستاگرام براي شما نمايش داده شود مي توانيد آن را خاموش کنيد. دستورالعمل هاي زير هم براي اپليکيشن اينستاگرام و هم براي اينستاگرام وب اعمال مي شود.

 1. در اپليکيشن اينستاگرام به صفحه اکانتي که مي خواهيد دنبال نماييد برويد و روي گزينه follow کليک کنيد.
 2. پس از فالو کردن اکانت مورد نظر ليست پيشنهادي اينستاگرام نمايش داده مي شود. روي علامت پيکان کنار گزينه contact ضربه بزنيد.
 3. به محض لمس اين آيکن ليست ساجست اينستاگرام براي شما مخفي مي شود.
  براي حذف تکي يک يا چند اکانت روي علامت ضربدر بالاي نام اکانت ضربه بزنيد.
 4. براي نمايش مجدد ليست ساجست اينستاگرام دوباره روي علامت پيکان ضربه بزنيد.

نکته: توجه داشته باشيد اين ليست پيشنهادي فقط براي اکانت هايي که عمومي(public) هستند به محض لمس گزينه follow ظاهر مي شود.

پنهان كردن پروفايل در ساجسشن اينستاگرام

اگر نمي خواهيد پروفايل شما در بخش ساجست اينستاگرام به ديگر کاربران نمايش داده شود مي توانيد از گزينه مخفي کردن پروفايل در اينستاگرام استفاده کنيد. در اين صورت از بخش Suggestions for You کاربران اينستاگرام حذف مي شويد و از کشف و دنبال شدن اکانتتان توسط افراد خاص جلوگيري مي کنيد. براي انجام اين کار مراحل زير را دنبال نماييد:

 1. وارد نسخه وب اينستاگرام شويد.
 2. به حساب کاربريتان لاگين و براي رفتن به پروفايل کاربري خود در گوشه بالا سمت راست آيکن آدمک را انتخاب کنيد.
 3. روي گزينه edit profile کليک نماييد و به پايين صفحه اسکرول کنيد.
 4. در انتهاي صفحه تيک گزينه Similar Account Suggestions را برداريد. اين گزينه به اينستاگرام مي گويد هنگام پيشنهاد اکانت هاي مشابه اکانت شما را از ليست پيشنهادي خود حذف کند.
 5. در نهايت براي ذخيره تغييرات گزينه آبي رنگ submit را انتخاب نماييد.

انتخاب اين گزينه منجر به مخفي شدن پروفايل اينستاگرام شما از ليست پيشنهادي اينستاگرام مي شود. علاوه بر اين  بنابراين از اينکه يک اکانت را فالو کرديد suggestions for you ديگر به شما نمايش داده نمي شود.

چگونه در ليست پيشنهادي اينستاگرام قرار بگيريم؟

براي اينکه در ليست پيشنهاد فالو اينستاگرام قرار بگيريد راهکارهاي زيادي وجود دارد:

 • اگر مي خواهيد در ليست پيشنهاد فالو اينستاگرام باشيد قبل از هر چيز بايد از فعال بودن گزينه Similar Account Suggestions اکانت خود مطمئن شويد. (براي بررسي فعال بودن اين گزينه مراحل گفته شده در پنهان کردن پروفايل در اينستاگرام را دنبال کنيد.)
 • در اينستاگرام فعال باشيد و از قابليت لايو اينستاگرام براي بيشتر ديده شدن استفاده کنيد.
 • هنر خود را نظير موسيقي، آشپزي، طراحي و… در اينستاگرام به معرض نمايش بگذاريد.
 • هر چه تعداد فالوورهاي شما بيشتر باشد شانس قرار گرفتن شما در ليست پيشنهادي فالو بيشتر خواهد بود.
 • هر چه تعداد لايک و کامنت پست هاي شما بيشتر باشد احتمال آنکه در ليست پيشنهادي قرار گيريد بيشتر است.
 • پست ها و ويديوهاي جذاب در اينستاگرام منتشر کنيد.

 

درباره suggest اينستاگرام بيشتر بدانيد:

 • کاربرد suggested در اينستاگرام چيست؟
  به منظور يافتن دوستان و مخاطبيني که ممکن است به دنبال آنها باشيد و بخواهيد آنها را فالو نماييد اينستاگرام يک ليست پيشنهادي در اختيار هر کاربر قرار مي دهد. در اصل suggestions for you روشي جهت بالابردن و افزايش فالوور و رشد پيج محسوب مي گردد.
 • چگونه مي توان به ليست پيشنهادي اينستاگرام دسترسي داشت؟
  اين ليست به دو طريق به کاربران اينستاگرام نمايش داده مي شود. حالت اول به محض فالو کردن يک اکانت ظاهر مي شود و در حالت دوم در تب جستجوي اينستاگرام زماني که در حال جستجوي يک اکانت هستيد مي توانيد اين ليست را ببينيد.
 • ليست پيشنهادي اينستاگرام بر چه اساسي نمايش داده مي شود؟
  الگوريتم اينستاگرام براي نمايش ليست پيشنهادي متفاوت عمل مي کنند و معمولا ليست پيشنهادي از بين مخاطبين شما، اکانت هاي مشابه کساني که دنبال کرده ايد و اکانت هاي مشابه اکانت هايي که جستجو مي نماييد نمايش داده مي شوند.
 • چگونه در ليست پيشنهادي اينستاگرام قرار بگيريم؟
  قبل از هر چيز از فعال بودن گزينه Similar Account Suggestions در بخش edit profile اينستاگرام مطمئن شويد. در اينستاگرام فعال باشيد و پست هاي مفيد و جذاب منتشر کنيد. در حالت کلي افزايش بازديد پيج و افزايش تعداد لايک و کامنت پست هاي شما شانس قرار گرفتن شما در ليست پيشنهادي اينستاگرام را افزايش مي دهد.
 • چگونه در ليست پيشنهادي اينستاگرام قرار نگيريم؟
  به منظور مخفي كردن پروفايل اينستاگرام از ليست پيشنهادي اينستاگرام لازم است از طريق نسخه وب اينستاگرام به اکانت خود لاگين نماييد و در بخش edit profile تيک گزينه Similar Account Suggestions را برداريد.
 • نحوه حذف suggested در اينستاگرام چگونه است؟
  براي حذف ليست پيشنهادي اينستاگرام تيک گزينه Similar Account Suggestions را برداريد. چنانچه تمايل نداريد اکانت خاصي را در ليست پيشنهادي مشاهده نماييد در ليست ساجست اينستاگرام علامت ضربدر گوشه بالا سمت راست نام کاربري وي را لمس کنيد.

يکي از سوالات کاربران اين است که چگونه در ليست پيشنهادي اينستاگرام قرار نگيريم؟ چنانچه تمايلي به مشاهده بخش suggest اينستاگرام نداريد و يا نمي خواهيد پروفايل شما در ليست پيشنهادي اينستاگرام به ديگر اکانت ها نشان داده شود با مخفي کردن پروفايل اينستاگرام از ليست پيشنهادي اينستاگرام آن را از ديد ديگران مخفي کنيد.

در اين مطلب به آموزش حذف ليست پيشنهادي در اينستاگرام و مخفي کردن پروفايل در اينستاگرام پرداختيم. چنانچه اين مطلب براي شما مفيد بود با دوستان خود به اشتراک بگذاريد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *