اینستاگرام برای کسب و کار لازم است اما کافی نیست

دانلود رایگان افزونه Premium SEO Pack

با وجود اینستاگرام ایا به سایت نیاز داریم

ممکن است بگویید با وجود اینستاگرام و رونقی که این شبکه اجتماعی دارد، دیگر نیازی به سایت نداریم. آیا واقعا اینگونه است یا خیر ؟!

سایت اینترنتی ویژگی‌های خود را دارد و شبکه اجتماعی بخشی از فرآیند دیجیتال مارکتینگ به حساب می آید.

اگر بخواهیم در این مثال ساده جایگاه سایت و شبکه های اجتماعی و به طور خاص اینستاگرام  را مشخص کنیم، باید بگوییم؛

اینستاگرام مانند ویترین یک فروشگاه است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اما مطمئناً ویترین فروشگاه همه آن فروشگاه نیست و امکانات یک بیزینس کامل را برای شما فراهم نمی کند.

البته هیچ تردیدی نیست که اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بسیار قدرتمند است که روز به روز نیز به امکانات و ویژگی های آن افزوده می‌شود.

اما در این توضیحات که برای شما خواهیم نوشت خودتان متوجه می شوید که سایت، بسیار گسترده تر و کاملتر از یک پیج اینستاگرام است.

وقتی که شما یک آدرس اختصاصی برای خودتان دارید، اعتبار بیشتری در نگاه مشتریانتان ایجاد می کنید.

تصور کنید یک شرکت معتبر قصد دارد برای کارمندان خود یونیفرم تهیه کند یا لوازم اداری مورد نیاز خود را خریداری نماید.

مطمئنا چنین شرکتی به سراغ یک دست فروش نمیرود تا از او خرید کند.

شرکت معتبر از جایی خرید می کند که اعتبار کافی داشته باشد و رسمیت و جمعیت بالایی داشته باشد.

بنابراین به هیچ وجه نمی توان یک شبکه اجتماعی را ابزار کاملی برای بیزینس به حساب آورد، چرا که اعتبار سایت به مراتب بیشتر از یک پیج اینستاگرام است و حتی مشتری آن هم وقتی که یک کسب و کار را دارای سایت می بیند اعتبار بیشتری برای آن قائل می شود تا کسب و کاری که فقط در اینستاگرام پیجی رایگان دارد.

سئو

یکی از ویژگی های مهم در دنیای مجازی سئو است.

یعنی شما می توانید به مشتریان زیادی دسترسی داشته باشید که از طریق جستجو، کالا یا خدماتی را جستجو می کنند.

سئو یک قابلیت پولساز و فوق العاده ارزشمند است و شما با داشتن سایت بهتر از آن بهره مند می شوید.

البته از طریق شبکه های اجتماعی نیز با استفاده از هشتگ ها در دسترس هستید اما الگوریتم های سئو سایت و گوگل بسیار شناخته شده تر هستند و میتوان با یادگیری سئو یا استخدام سئو کار، بهینه سازی یک سایت را افزایش داد و در نتایج جستجو ها در صفحه نخست و رتبه های اول سایت قرار گرفت و این یعنی یک سود تضمینی.

مطمئناً مشتریان پیش از خرید در گوگل جستجو می‌کنند و قیمت یا ارائه کنندگان کالاها و خدمات را بررسی می‌کنند.

اگر شما بتوانید با استخدام سئو کار و یادگیری مهارت های سئو، بهینه سازی سایت خود را افزایش دهید، مطمئناً در نتایج ابتدایی و صفحه نخست گوگل نمایش داده می شوید و این یک سود بسیار مهم برای شما و کسب و کارتان خواهد بود.

سئو در اینستاگرام تحت عنوان سیگنال های سوشیال مدیا شناخته می شود و مطمئناً به پای سئو گوگل و سایت نمی‌رسد و اعتباری هم که دارد به مراتب از اعتبار یک سایت کمتر است.

بنابراین شما با داشتن این سایت میتوانید از سئو و ویژگی های سودآور آن بهره مند باشید.

شبکه‌های اجتماعی از آنجایی که یک پلتفرم رایگان هستند، شما نمیتوانید مالکیتی واقعی و کامل بر آنها داشته باشید.

اگر به هر دلیل خدمات این سرویس دهندگان قطع شود، شما نیز کسب و کار خود را از دست می‌دهید.

اما وقتی که سایت دارید، به دلیل اینکه دامنه سایت به نام خود شما ثبت می شود، در واقع جزو اموال منقول شما به حساب می آید و از نظر حقوقی می توانید آن را بفروشید یا به نام دیگری ثبت کنید و انتقال دهید.

بنابراین مطمئناً سایت یک سرمایه و ثروت ماندگار برای شما به حساب می‌آید.

در حالتی که شبکه های اجتماعی به هیچ وجه یک مالکیت اطمینان بخش نخواهد بود، اما وقتی که سایت به نام شما ثبت شده باشد و دامنه آن را خودتان به نام تان کرده باشید، هیچ کس نمی تواند مالکیت آن را از شما سلب کند و یک سرمایه ماندگار برای شما خواهد بود.

در یک دسته بندی کلی به شما توصیه می کنیم که شبکه های اجتماعی را با قدرت و جدیت تمام دنبال کنید، و به دید ویترین کارتان به ان بنگرید.

اما در واقع شما باید سایت داشته باشید و به عنوان پایگاه اصلی کسب و کار خود در آن فعالیت کنید و از شبکه‌های اجتماعی برای اشتراک گذاری و توزیع محتوای خود استفاده کنید.

این موجب می‌شود هم از نظر تبلیغاتی و ارتباط با کاربران جایگاه خود را پیدا کنید، و هم از ویژگی های سئو و مالکیت همیشگی سایت خود بهره مند شوید.

در هر صورت به شما توصیه می کنیم محتوای خود را در سایت منتشر کرده و در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید تا کسب و کار فعال و سودآوری داشته باشید.

بهینه سازی سایت و همگام سازی آن با همه شبکه‌های اجتماعی، از جمله خدماتی است که در طراحی سایت و خدمات ساخت فروشگاه سایت لمفا به مشتریان عرضه می‌شود.

ما این کار را به صورت اتوماتیک برای مشتریان انجام می‌دهیم.

به گونه‌ای که بدون انجام هیچ کاری به صورت خودکار، آنچه که در سایت خود منتشر میکنید در شبکه اجتماعی شما نیز انتشار می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *