تایپ صوتی آنلاین با گوشی موبایل

تایپ صوتی با گوشی

شاید شما هم یادتان باشد در سال‌های نه چندان دور تایپ صوتی آنلاین یا هر جور دیگر یک رویا بود. ما  برای اینکه یک مقاله در نرم افزار ورد تایپ کنیم، ساعت‌ها می‌بایست پشت کامپیوتر می‌نشستیم و دکمه‌هایی کیبورد را فشار می‌دادیم. خب حتمن می دانید که قابلیت تایپ صوتی آنلاین چیست و حتی به احتمال زیاد از آن استفاده هم کرده‌اید. بله! امروزه با پیشرفت تکنولوژی کارها بسیار آسان شده است.

ما به راحتی با استفاده از قابلیت تایپ صوتی در word چه در این نرم افزار و یا در شبکه‌های اجتماعی و حتی برای نوشتن یک مسیج چنانچه به اینترنت متصل باشیم با حرف زدن می‌توانیم آنچه می‌خواهیم را به کلمات نوشته شده بدل کرده و درواقع بصورت آنلاین و صوتی تایپ کنیم.

پس فراموش نکنید تایپ کردن آن هم از نوع صوتی مخصوص نرم افزار خاصی نیست. اساسا نرم افزار خاصی نیست. این یک قابلیت است که روی همه گوشی های هوشمند وجود دارد.

در ویدیو به شما گفته ام برای استفاده از آن چه کنید.این قابلیت در اینستاگرام و تلگرام و خصوصا برای معلم ها شاید خیلی جذاب باشد. آن هم در شرایطی که قدرت این قابلیت برای زبان فارسی در روز به روز بهتر می شود.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی دیگر کارهای سخت گدشته به خاطره بدل شده اند. شاید باورتان نشود ولی شخصا سالهاست که یک صفحه هم تایپ نکرده ام. با اینکه روزانه فقط با متن و واژه و مطالعه و تحقیق و نوشتن سر و کار دارم. تایپ صوتی یعنی همان حرفی که می زنید را سیستم به واژه بدل می کند.

در تایپ خودکار شما صحبت کنید گوشی حرف‌های شما تایپ می کند!

این قابلیت البته نرم افزارهایی هم دارد اما گوشی هوشمند شما بهتر از هر نرم افزاری این کار را برای شما انجام می دهد . همه نکات و مهارت های لازم در این خصوص را در ویدیو آموزشی برایتان توضیح داده ایم.

دو مسله بسیار مهم برای تایپ صوتی عالی

 برای اینکه گفتار ما به نوشتار تبدیل شود آنلاین بودن ما شرط اصلی است. کافی‌ست همان فشاری را که روی صفحه کلید کامپیوتر ایجاد می‌کردیم روی زبان و لب‌هایی مان ایجاد کنیم! یعنی کامل و درست حرف بزنیم.

پس مسله بسیار مهم اینکه اگر حروف را با تاکید و محکم‌ ادا کنیم، هوش مصنوعی گوگل دقیق آنها را به کلمه تبدیل می کند.

پس فراموش نکنید که قابلیت تایپ صوتی یک قابلیت آنلاین است. یعنی شما برای اینکه بتوانید حرف‌هایی تان را به نوشته تبدیل کنید باید به اینترنت متصل باشید.

 

استفاده ازتایپ خودکار در شبکه‌های اجتماعیتایپ صوتی

حالا دیگر شما می‌توانید با استفاده از یک موبایل اندروید معمولی به راحتی در هر شبکه اجتماعی که می‌خواهید خیلی زود پست‌هایی قدرتمند منتشر کنید.

 مثلاً اگر شما یک کانال تلگرامی دارید می‌توانید به راحتی با استفاده از تایپ صوتی در تلگرام گفتگوهای خود را با دیگران به راحتی انجام دهید.

 این مسئله می‌تواند برای افراد یا مجموعه هایی که کار پشتیبانی را انجام می‌دهند بسیار سودمند باشد چراکه نیاز نیست حتماً از تایپ استفاده کنید. شما می‌توانید حرف بزنید و هوش مصنوعی حرف‌هایی شما را به واژه تبدیل می‌کند.

فقط زحمت ارسال یا اینتر را برای شما باقی می‌گذارد. این مسئله از آنجایی مهم است که بسیاری از کاربران می‌توانند از ویس استفاده کنند.

همین حالا که دارم این مطب را برای شما می‌خوانم یعنی مینویسم با کمک تایپ صوتی کار را انجام می‌دهم .

سرعت اینترنت و تاثیر آن در کیفیت تایپ صوتی

همچنین در این رابطه باید بدانید که بسته به سرعت اینترنت شما ممکن است میزان عملکرد برنامه تغییر کند. یعنی اگر سرعت اینترنت شما فاجعه آمیز است شاید نتوانید استفاده خوبی از تایپ صوتی داشته باشید.

اما من در حال حاضر دارم از یک مودم قدیمی ایرانسل و وای فای که می‌دانم نسل ۵ نیست! استفاده می‌کنم و این یک سرعت اینترنت معمولی به حساب می‌آید با این حال وضعیت آنلاین بودن من به ظاهر وضعیت خوبی است چرا که همه چیز دارد به خوبی پیش می‌رود و تایپ صوتی من بصورت آنلاین در حال انجام است.

نکته ‌ها  و تجربه ‌های من از تایپ آنلاین

به جرات به شما عرض می‌کنم اگر بخواهید فهرستی از افرادی که بیشترین استفاده را از تایپ صوتی در دنیا انجام می‌دهند. تهیه کنید کارشناسان گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن و شخص من جزو نفرات نخست این فهرست خواهند بود.

به‌خاطر تجربیاتی که در این زمینه دارند را برای شما می‌نویسم شاید به شما کمک کند تا بتوانید از تایپ صوتی استفاده بیشتر و بهتری داشته باشید مطمئناً هم همین گونه خواهد بود.

نویسنده مطلب تایپ صوتی آنلاین

پس با من همراه باشید تا ترفند‌ها و یا تجربه‌هایی کاربردی خودم را در زمینه تایپ صوتی با شما به اشتراک بگذارم تا بتوانید راحت‌تر از آنچه می‌گوید را تایپ کنید.

کلمات را کامل و حروف را محکم ادا کنید

من میم را کامل ادا می‌کنم مانند این که یک معلم کلاس اول دبستان دارد به دانش آموزان سال اولی  حرف میم را آموزش می‌دهد.

 منظورم این است که اگر کلمات را درست ادا کنید یعنی اگر با صدای رسا و واضح این کار را انجام دهید هیچ مشکلی به وجود نمی‌آید و گوگل به راحتی حرف‌هایی شما را به متن تبدیل می‌کند.

شاید آلمانی‌ها برای استفاده از تایپ صوتی هیچ مشکلی نداشته باشند چرا که آنها کلمات را به خوبی ادا می‌کنند و حروف را محکم می‌گویند. این همان چیزی است که هوش مصنوعی تایپ‌صوتی بسیار به آن علاقه مند است.

جمله بندی و گذاشتن نقطه

همانگونه که در ویدیو آموزشی هم به شما گفته‌ام. برای اینکه در انتهای جملات خود نقطه قرار دهید در حال حاضر این قابلیت وجود ندارد. اما شاید بد نباشد ابتدا نقطه‌هایی مورد نظر را در ابتدای صدر قرار دهید. یعنی ۲۰ خط که ابتدای آن یک نقطه درج شده است و سپس شروع به تایپ صوتی کنید.

 هرجا که جمله به پایان رسید نشانگر را به قبل از نقطه منتقل کنید و آنجا را لمس کنید تا نوشتن از قبل از نقطه شروع شود. وقتی که جمله به پایان برسد در پایان آن یک نقطه وجود دارد. این روشی است که مشخصاً برای اینکه از زحمت نقطه گذاری خلاص شوم انجام می‌دهم.

پاراگراف بندی در تایپ صوتی آنلاین

خوب حتما خودتان هم می‌دانید که سیستم تایپ صوتی هنوز ابزارهای کاملی ندارد به عنوان مثال ما نمی‌دانیم برای اینتر کردن در زبان فارسی چه کار باید بکنیم.

البته تا آنجایی که یادم است زبان انگلیسی این مشکل را ندارد یعنی آن‌ها با گفتن کلماتی می‌توانند اینتر کنند کاما بگذارند یا به سر سطر بروند و دیگر نکات ویرایشی چون به زبان فارسی مربوط نمی‌شد خیلی آن را پیگیری نکردم.

 با این حال من یک تجربه مفید دارم که می‌تواند به شما کمک کند پاراگراف‌هایی خود را ایجاد کنید این تجربه از جمله سازی و گذاشتن نقطه در انتهای جملات بسیار کیبورد را به یک سطح دیگر منتقل کنید.

خواهید دید که از آنجا شروع می‌شود و ادامه پیدا می‌کند و به این روش می‌توانید تایپ صوتی منظم‌تر او دقیق تری داشته باشید.

 در غیر این صورت مجبور خواهید شد در پایان پاراگراف‌ها مکث کنید و نشانگر را در جای مناسب قرار دهید و کار را ادامه دهید.

 پس اگر تا امروز برای تایپ صوتی احترام چندانی قائل نبودید از همین لحظه تایپ صوتی را با احترام و و نگاه محترمانه ترین بنگرید. اگر بخواهید درباره تولید محتوای صوتی بخوانید این مقاله را ببینیدپاراگراف بندی در تایپ صوتی

چرا که این یک قابلیت قدرتمند و پر ارزش است که می‌تواند به شما کمک کند فعالیت‌هایی خود را گسترش دهید.

تایپ صوتی برای فارسی زبان‌ها

خوب است بدانید که فارسی زبان‌ها که تا چندی پیش با تایپ‌صوتی مشکل داشتند امروز دیگر مشکلی با آن ندارند آنچه که من اکنون دارم مشاهده می‌کنم قدرت بسیار بالای گوگل در درک کلمات و واژه‌ها از زبان فارسی است.

در همین رابطه چند سرویس تایپ صوتی بصورت آنلاین نیز وجود دارد که بصورت ویژه برای ارائه خدمات به ایرانیان فعالیت می کنند. تایپ توپ یکی از اینهاست.

تاثیر وی پی ان در تایپ صوتی

یک نکته کاربردی دیگر در ارتباط با تایپ کردن به صورت صوتی آن هم با روش آنلاین این است که روشن بودن فیلتربشکن می‌تواند سرعت شما را کند کند دست کم در ایران و شرایط حال حاضر که به این صورت است.

این تجربه ممکن است در در شرایط مختلف نتیجه متفاوتی داشته باشد اما در حال حاضر من این تجربه را دارم و برای این کتاب صوتی خوبی داشته باشد معمولاً فیلتر شکن رو خاموش می‌کنم.

آنچه که مسلم است تایپ‌صوتی روز به روز و لحظه به لحظه با هر کاراکتری که به آن اضافه می‌شود هوش مصنوعی قدرتمند‌تری پیدا می‌کند و درک صحیح‌تر از حرف زدن فارسی زبانان پیدا می‌کند.

فکر می‌کنم اگر اصفهانی‌هایی یزدی‌ها بخواهند تایپ‌صوتی کنند چندان موفق نخواهد بود چرا که آنها زیادی شل حرف می‌زنند! در مقابل آذری زبان‌ها صحیح‌تر و راحت‌تر می‌توانند تایپ صوتی کنند چرا که آنها کلمات را محکم و پرقدرت ادا می‌کنند.

امیدوارم هرکجا که هستید سلامت باشید. مطمئن هستم که می‌دانید نژاد و رنگ پوست قومیت هیچ تاثیری در جایگاه انسان‌ها ندارد آنچه که مهم است شرافتمندی و ادب انسان‌هاست. ما به میزانی که برای خود و دیگران سود داشته باشیم و به درد بخور باشیم ارزشمندیم.

این نوشتار با استفاده از تایپ صوتی آنلاین تهیه شده است. ممکن است نارسایی هایی داشته باشد که به همین خار از شما پوزش می‌خواهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *